1

Temat: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Jakie powinno być tylne koło do SM. Min 160 szer?
Dałoby się zostawić felgę od enduro oryg 18 i nałożyc na nią oponę do SM?
Czy felga musi być szeroka?.
Dodam,że przednią też mam nietypową,bo 16cali.W chwili obecnej stoi na oryg 21 i 18.Ale czeka już przód 16cali SM,mam kłopot z tyłem.Przy okazji chcę zrzucić niepotrzebne i ciężkie dodatki z Xr i zastąpić je czymś dużo ładniejszym.Jest w planie rozstanie się z moto,ale co raz ciężej mi z tą decyzją i chyba zostanie:)
Co polecacie.Tylny błotnik i lampę od czego?
Nie pasuje mi jakoś ten podgięty błotnik i duża lampa.To samo z przodem.
Czekam na sugestie.

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

2

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Więcej ja 140'stki na obręcz 2.15/18 raczej się nie ładuje, zresztą będzie się układała jak balon. Jeśli chcesz to zrobić w miarę sensownie to kup oponki dualowe lub szosowe 21/18

3

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Dualowe odpadaja.Ani na szosę ani w teren.Przerabiałem ten temat.Nie moge znaleźć nigdzie odpowiedników rozmiarowych,tzn.opona terenowa zazwyczaj ma rozm;3.50,4.00 itd.Jaki to odpowiednik dla opon szosowych,np 160/60 itd.Wracając do tematu,czyli pozostaje mi zakupic tylna felgę,a co z piastą.Idzie taka sama,wystarczy dokupic taką samą i wpleść nowe szprychy?
Jeśli juz włoże koła sm,to co z zawiasem,wystarczy regulacja?Chyba jakis progres by się przydał,by za miękko nie było.Jak chłopaki robią,dolewają olej,zmieniaja na inny?
pozdr

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

4

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

rozmiar np 3,50 jest tradycyjnie - w calach, a rozmiar np 160 w mm, 1 cal = 25,4 mm

5

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Możesz regulować ale super efektów się nie spodziewaj, spróbuj ale może sie okazać ze wymiana spręzyn będzie jedyną satysfakcjonującą opcją :) Olej jak wlejesz za gęsty to może sie przegrzać i stacić własciwości, bynajmniej tak czytałem. Napisz do marka72 bo zna sie na tym :)

Husqy SMR-R 450

6

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

posiadam koło tył wraz z nową oponą od DRZ 400 SM

698 672 101

sprzedam części :
DRZ 400 , KTM EXC 400 / 520 / 525
zamienię koła enduro na koła SM
gg 6777220

7

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Ehh...

1. Honda ma tylną piastę na 32 otwory-pamiętaj o tym.
2. Dolewanie oleju nic nie daje. Poza wzrostem siły tłumienia a to też nic nie daje. Tylko wymiana  sprężyn na twardsze progresywne coś zmieni.
3. a raczej primo-poczytaj forum, pogoogluj.
Polecam supermotojunkie.com i thumpertalk.

Tam XR600R i 650L są popularnymi maszynami i jest tam wszystko o przeróbkach na SM.


joł

8 Ostatnio edytowany przez piwek20 (2012-06-23 22:07:11)

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Xr rozebrana,do naga:)
Została tylko rama,wahacz,koła,kierownica i półki:)
Czas na upiększanie i naprawy:)
Czekam na propozycje podpowiedzi co i jak i gdzie:)

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

9 Ostatnio edytowany przez piwek20 (2012-06-23 22:13:30)

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

:)

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

10 Ostatnio edytowany przez Wojtek22 (2012-06-24 17:25:07)

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Na przedni błotnik najładniejszy będzie najnowszy typ YZF 450 ;)
Tył też z yzf biały, sam właśnie szukam i znalazłem przód błotnik 70zł + tył 75 zł. (oba białe i oba z intercross)
Na tylną lampę ładne są te tanie spojlery ledowe.
A na przednią polisport.
A na handbary jakieś ładne sharpy
Wrzucam linki ;)
[url]http://allegro.pl/reflektor-przedni-lampa-polisport-lmx-e-i2423548511.html[/url]
[url]http://allegro.pl/oslony-dloni-handbary-polisport-sharp-lite-open-i2406961041.html[/url]
[url]http://allegro.pl/blotnik-przedni-yamaha-yz-yzf-wr-f-10-12-bialy-i2443741850.html[/url]
[url]http://allegro.pl/blotnik-tylny-yamaha-yzf-250-450-06-09-bialy-i2399240301.html[/url]
[url]http://allegro.pl/blotnik-lampa-tylna-led-polisport-cross-enduro-i2423881367.html[/url]
Dodatkowo proszkowe malowanie ramy, wahacza, i dobry lakier na bak + anodowanie felg i dziunia ładniejsza niż z salonu ;)

Yamaha YZ 250F

11

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

piwek20

Jaką masz tą obręcz na przodzie, do sm'a ładuje się 16.5" (tor) 17" uniwersalna, nie słyszałem żeby ktoś zakładał 16", w USA zakładaja 18" tył i 19" przód (coś al'a flat tracker)

12

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Maciek-----mam 16 cali felgę do sm.Nad tyłem jeszcze myślę.W ogóle zastanawiam się,czy nie zrobić jej na normalne enduro i sprzedać,a kupić mocniejszą wersję xr650r.Albo zostawię xrl na błoto,a xrr na sm,ew ttr na sm

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

13

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

piwek20 napisał/a:

Maciek-----mam 16 cali felgę do sm.Nad tyłem jeszcze myślę.W ogóle zastanawiam się,czy nie zrobić jej na normalne enduro i sprzedać,a kupić mocniejszą wersję xr650r.Albo zostawię xrl na błoto,a xrr na sm,ew ttr na sm




Wojtek----dziękować za podpowiedzi,o to mi właśnie chodzi.Podrzuć temat jaki kolor ramki i zbiornika oraz boków....
dzięx

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

14

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Kombinuje,jakby tu przenieść puszkę z aku i instalacją,by zniknął ten stelaż do aku z lewego boku.Jakieś pomysły?

Żyję żeby jeździć i jeżdżę żeby żyć:)

15

Odp: Xr 650L tylne koło SM/tuning

Wszystko na biało, jak zestaw plastikow bialy to boczki i bak tez biale.
Białe wyglądają bardzo ładnie, po jeździe starczy przejechać karcherem i czyste ;)
I do tego może okleina podkreślająca plastiki przy czym chroniąca by się nie porysowała.

Yamaha YZ 250F