1 Ostatnio edytowany przez KaceR (2012-06-19 13:55:47)

Temat: Crf 450 x vs exc 525

Siemanko, interesują mnie te dwa moto i wszystko o nich. Wiem, że 525 ma potężną moc, a jak jest z crf? Waga obu moto prawie identyczna, a jak wygląda kwestia zawiechy? Z tego co się orientuje 525 ma smarowanie skrzyni i silnika razem, a crf osobno, to jest lepsze czy gorsze rozwiązanie? No i kwestie chyba najważniejsze, co mniej awaryjne, tańsze w utrzymaniu i co lepsze na supermoto na drogi i w jesień na enduro? Crf dość niedoceniana, a często można dorwać w dobrych pieniądzach, może stał ktoś przed takim wyborem albo wie coś o tych sprzętach?

2

Odp: Crf 450 x vs exc 525

crf dwa obiegi - wysypie Ci się skrzynia nie dostanie tłok i cylinder odłamkami i na odwrót, mocowo wystarcza, ceny części jak do roweru....

zresztą za kilka min. zawita tu Wujek Sebo i wszystko opowie :)

exc też świetne sprzęty - jak dbasz tak masz jak ze wszystkim. dostępność podobna, ceny z tego co orientuje się po znajomych nieco wyższe.

najlepiej przymierz się przejedź i już, exc będzie większe delikatnie od crf'ki i szybciej znajdziesz w sm, masz teraz świetną crf'ke na forum do łyknięcia ze stolicy już zarejestrowaną

3 Ostatnio edytowany przez marcys (2012-06-19 14:12:16)

Odp: Crf 450 x vs exc 525

525 to kloc do orania.latałem crf 450 i znajomy dał sie przejechac 525.moje wrzania sa takie:
-ciezki
-jedzie tylko dołem
-nie chce skrecac
-w porownaniu do hondy to nie jedzie.
bierz honde.fakt ze robiłem juz 3 razy skrzynie biegów ale na nic bym nie zamienił.jezeli chcesz ktma to tylko 450.
ale to jest moje prywatne zdanie.

zalezy do czego ma słuzyc moto???

4

Odp: Crf 450 x vs exc 525

CRFa jest bardzo niedocenianym sprzętem. Może to przez mniejszą dostępność zarejestrowanych sprzętów.
Naprawdę dobry egzemplarz CRFy można bez trudu znaleźć w cenie najzwyklejszej DRZety.
Napisałem już tyle o CRFie, że już mi się nie chcę tego wszystkiego powtarzać kolejny raz ;)
Jeśli zechcesz to zapraszam na PW.


To jest najlepszy sprzęt jaki do tej pory miałem i naprawdę polecę go nawet swemu bratu :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

5

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Głównie supermoto czyli gumowanie i pełen ogień, będzie latać po normalnych drogach i oczywiście teren, lasy i te sprawy. To ma być funbike nie zamierzam nim latać po torze. Ogółem jak patrze na koszty to honda lepiej mi pasuje, nawet jeżeli chodzi o sam zakup, a gratów do niej multum.

6 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-06-19 14:40:43)

Odp: Crf 450 x vs exc 525

marcys napisał/a:

525 to kloc do orania.latałem crf 450 i znajomy dał sie przejechac 525.moje wrzania sa takie:
-ciezki
-jedzie tylko dołem
-nie chce skrecac
-w porownaniu do hondy to nie jedzie.
bierz honde.fakt ze robiłem juz 3 razy skrzynie biegów ale na nic bym nie zamienił.jezeli chcesz ktma to tylko 450.
ale to jest moje prywatne zdanie.

zalezy do czego ma słuzyc moto???

CRFa jeśli chodzi o wagę jest do tej pory niedościgniona i prowadzi się jak rowerek i takie są reakcje każdego kto miał okazję przelecieć się na mojej.

Skrzynie robiłem raz (pękł tryb 3 biegu) to było po pierwszym sezonie eksploatacji... w ciągu 3 sezonów przejechałem na niej nie mniej niż 15 tyś. km (zmierzone)... w pewnym momencie przestałem już zmieniać drogie baterie w liczniku ;)
Kompletna skrzynia biegów w idealnym stanie na alegro ok 600/700 zeta (za swoją zapłaciłem 560 zeta) jak dla mnie śmieszna kwota.
Olej zmieniam co 400/600 km a w skrzyni co 2/3 wymianę oleju w silniku. Nic tylko lać paliwo, olej i dbać o filtr :)

Nigdy nie spaliła mi więcej niż 6 litrów paliwa a le tu akurat 525 pali niemal identycznie.

Musisz jednak pamiętać, że moją jest nieco podłubanym egzemplarzem. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

7

Odp: Crf 450 x vs exc 525

bierz motocykl co ma motor :D  który działa na dwóch obiegach oleju :D gdyby nie jeden obieg oleju w mojej suce DR to bym miał dwa silniki całe :D

life's 2 short 2be slow

8

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Ok, wezmę chyba motocykl co ma motor :D Nawróciliście mnie na crf, dzięki za odpowiedzi :D

9

Odp: Crf 450 x vs exc 525

To ja trochę Cię nawrócę na ktm'a : P
Jakieś 2 tyg. temu sprzedałem moją crf 450 z 2002r. (podkreślam, że 2002, bo w 2005 zaszło sporo zmian i taką nie jeździłem, ale jak bym miał brać jakaś to tylko 2005r. w górę ze względu na chociażby dostępność cześci dużo więcej ciekawych oklein itd.)
Mam też ktm exc 450 (praktycznie to samo co 525 tym bardziej, że po tuningu, a więc nawet osiągi podobne) Prowadzenie jest o niebo lepsze mimo, że w liczbach crf'a chyba ponad 10kg lżejsza! Przynajmniej ja odczuwałem, że dużo lżej się prowadzi exc(2004r.)
Może ta od 2005r. to zupełnie inny sprzęt (tak też czytałem) myślę, że wersja x będzie sporo słabsza od exc 525. moja crf 450 crossowa była mocniejsza od exc, ale brkowało 6-stego biegu na asfalcie. Na korzyść crf'y wymiany oleju, bo jak się leje drogi olej - motul 300v wychodzi sporo taniej. Odpala nieporównywalnie z exc! 1 kop odpalona(a się naczytałem, że ciężko się je odpala, co na pewno jest nieprawdą nawet jak zalałem to ta pokornie odpalała-rozrusznik zupełnie niepotrzebny chyba ze względu na automatyczny odprężnik nie to co w exc) W ktmi'e ten rozrusznik trochę kijowy raz chwyci raz, z kopa odpala, ale nie tak gładko jak crf. Ale podkreślam po raz kolejny prowadzenie pierwszego, a drugiego to kosmos dla mnie na mega + dla ktm'a. Wiem, że porównuję crossa z enduro, ale mój przyjaciel ma sx 450 (też 2004) i czasami się zamienialiśmy i również bez porówniania sx dużo lepsze prowadzenie mimo, że w liczbach cięższy. Sx też wydwał się być mozniejszy (chociaż w liczbach słabszy, co prawda góry sx w ogóle nie ma, ale ma takie pierdolniecie na dole, że hoho CRF ciągnie od dołu do góry przyjemnie jednostajnie, ale co kto woli oczywiscie crf na gume pójdzie, jak jej odkręcisz gwałtownie - dla mnie po raz kolejny na plus dla ktm'a) Oba motorki piękne chociaż ktm bez malowania ramy kiepsko wygląda(chyba, że to 2006 z czarną ramą) CRF za to super wygląda wystarczy wypolerować ramę, a to 2h roboty max. No i w crf kiepski patent ze zmienianiem łożysk w kole tył, bo potrzebny jest jakiś dziwny klucz. Przynajmniej ja takiego nie maiałem i  jak zauważyłem nie tylko ja bo poprzedni właściciel odkręcał to śrubkrętem, co zresztą ja też uczyniłem, ale tego nie popieram : P zwróć na to uwagę przy kupnie!

10

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Dzięki za odpowiedź, czekam na resztę, może ktoś coś jeszcze dopowie :) Będę musiał się chyba przejechać tym i tym i sobie porównam

11

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Dokładnie, tak będzie najrozsądzniej, a no i co do ceny tych części to mi akurat wychodziło podobnie (łożyska kół to chyba nawet drożej w hondzie mi wyszły i do crf i do exc oryginały) Reszta podobnie mnie wynosiła.

12

Odp: Crf 450 x vs exc 525

drabina a exc 450 masz już z nowym silnikiem?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

13 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-06-19 17:55:25)

Odp: Crf 450 x vs exc 525

drabina napisał/a:

To ja trochę Cię nawrócę na ktm'a : P
ale jak bym miał brać jakaś to tylko 2005r. w górę ze względu na chociażby dostępność cześci dużo więcej ciekawych oklein itd.)

Już miałem za ten porównawczy test coś napisać.(za te naklejki) Ale wczytałem się w to co napisałeś i jak najbardziej sensownie to brzmiało.
Myślę że wszystko sprowadza się do tego jaki egzemplarz trafimy... jedno jest pewne. CRFa jest zupełnie niedocenianym motocyklem i ludzie szukając motocykli najczęściej nie biorą jej wcale pod uwagę :(

Trudno mi porównać te motocykle jeśli chodzi o ich standardową moc. Nie wiem jak chodzi standardowa CRFa bez modyfikacji.

Jedno w tym wszystkim jest pewne... wszystkich bliskich znajomych przekonałem do CRFy a wyznawcy BOGA KTAMa, zawsze będą mówić iż Bóg jest tylko jeden i to jest właściwe.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

14

Odp: Crf 450 x vs exc 525

EXC z 2004r. a więc starszy silnik mój jest o tyle nowy, że po remoncie : P

Moja crf była o tyle zmodyfikowana, że miała podwójny wydech, jak te z 2009 reszta w serii, ale na moc nie było co narzekać, bo i tak tylko w teren była, a tam na tyle nie ogarniam, żeby mi mocy brakowało. Mi się dużo lepiej jeździ katem, ale nie ukrywam, że do tej pory jestem ciekawy jak się prowadzi crf 2005+/2009+ i kx(ten w sumie nie wiem czemu mnie interesuje, bo nie chciałbym mieć, ale jakoś mało się tego widzi). Wspomnienia po crf super no i za CRF'ą przemawia cena-zazwyczaj w cenie EXC 525 dostaniesz młodszą CRF. Chociaż dokładnie tak, jak napisałeś trzeba się oboma motorami przejechać, jak jest możliwość to dłużej niż 5 min!

15

Odp: Crf 450 x vs exc 525

Kup Husqvarne TE450 lub smr450

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski