1

Temat: Pierwsze lekkie/mocne moto

Witam wszystkich. Rozglądam się za pierwszą maszyną, marzy mi się supermoto, sporo czytałem i na aktualną chwilę interesuje mnie husqvarna sm125/aprilia mx 125 ale nie mam 15 lat i 60kg i teraz mam kilka pytań - czy w wieku 24lat i 85kg taki motor nie jest za mały? po odblokowaniu mają ponad 30KM - to wystarcza do żwawego poruszania się po mieście czy dobrze wygląda tylko na papierze a w rzeczywistości będę musiał odpychać się nogami przy ruszaniu? interesowałem się wcześniej motocrossem ale tam trzeba bardzo dbać o sprzęt, jak wygląda serwis takiej sm/mx w porównaniu do cr/yz/rm/kx/sx? Ile pojeżdżę na jednym tłoku? JEST O CZYM MYŚLEĆ CZY NAWET NIE ZAWRACAĆ SOBIE GŁOWY I ODRAZU SZUKAĆ 500? Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam

2

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Jedno co moge Ci powiedziec , to ze w wieku 24 lat to juz bedziesz jezdził innym sprzetem, chyba nie bierzesz slubu z 125 sm. po 2 latach jesli wszystko bedzie ok, sam stwierdzisz ze trzeba kupic cos mocniejszego, ale napewno nie 500 :) Stopniowa zmiana na ciut mocniejsze moto to sama frajda! a jak odrazu kupisz najmocniejszy to co potem? Przestaniesz jezdzic bo cie to znudzi! wniosek? kupój z głowa i w miare swoich umiejetnosci, a zawsze bedziesz zadowolony :)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

3

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

MartinezKtm525 napisał/a:

Stopniowa zmiana na ciut mocniejsze moto to sama frajda!

Otóż to.
Może nie powinienem się mądrzyć bo nie mam jeszcze sm, ale zwykle z 2oo tak jest, że warto zacząć od mniejszego niż kupić duży i z nim walczyć zamiast czerpać przyjemność i zdobywać umiejętności;)

https://www.bikepics.com/members/81

4

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

nie nie nie MartinezKtm525 nie doczytałeś dokładnie, ja TERAZ mam 24 lata i 85kg, oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś, lepiej zacząć od mniejszego i go ogarniać, cieszyć się jazdą i stopniowo wskakiwać na większe niż zrazić się do jazdy po miesiącu szarpania się z 200kg kolosem ale czy jednak taka 125 nie jest zbyt mała na moje gabaryty? Tak naprawdę zainteresowałem się tymi sprzętami ze względu na ich cenę/rocznik, żadne inne nie równają się z nimi pod tym względem, mówię cały czas o maszynach odblokowanych, z pełną mocą w granicach 35KM więc
1. czy 24tero latek o wadze 85kg i wzroście 184 nie będzie wyglądał jak głupek na takiej sm/mc 125?
2. czy motorek z takim kierowcą nadal będzie zrywny czy jednak te 85kg go zamuli i będę musiał odpychać się nogami przy ruszaniu?
3. z tego co wiem silnik w hsce sm to ten sam piec, który siedzi w cr a więc jak wygląda sprawa z remontami w całkowici odblokowanym silniku sm, ile km zrobię na 1 tłoku? czy olej wymienia się tak jak w crossie co 8h?
4. z racji tego, że to 2t czy nie będzie się męczył jeśli np zrobię sobie wypad do sąsiedniego miasta oddalonego o 60km? powiedzmy razem jakieś 150km jazdy?
Dzięki wszystkim zainteresowanym za pomoc

5 Ostatnio edytowany przez Sikorini (2012-06-01 11:21:37)

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

1. Ja mam 200 cm wzrostu i waże 110 kg i śmigam na   125 w SM.  Średnio dziwnie to wyglada ale mi nie przeszkadza.
2.  Do miasta z mocą nie narzekam a Cagiva troszkę słabsza od twoich wymienionych. Z moją wagą leci 130 km/h :)
4. 2t Męczy. Raz , że trzeba biegami non stop w 125 się bawić, dźwięk kosiarki z wydechu , zapach mieszanki i wszechobecnie cieknący olej. Trasa 60 km jest jeszcze do zniesienia ale po 60 KM przerwa musi być - siedzisz jak na desce :).

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

6

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

ja bym jednak proponował np DRZ, coś większego ale jednak troche mocniejszego. kupiłem DRZ jako pierwszy motor i jestem bardzo zadowolony. Myślałem kiedyś o 125 ale ciesze się ze swojego wyboru.:)

Suzuki DRZ 440 SM

7 Ostatnio edytowany przez snowboarder (2012-06-01 12:22:46)

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

DRZ SM mimo że większa i aż 400 to specjalnie mocarna nie jest, ktm sx 125 2T miał większego powera niż ta moja drz w krzeszowicach ;P ale za to drz przyjemniej mi się jeździło przez 4T i sposób oddawania mocy.

Ja polecam drz sm - fajnie, prosto i przyjemnie, do tego nie trzeba bawić się co 10-20 godzin w serwis ;]

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

8

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Miałem podobne dylematy (pierwsze moto, zero doświadczenia) i stanęło na DRZ. 100% zadowolenia, dobrze się jeździ, moc nie przeraża, serwisowanie jest bardzo proste i większość idzie ogarnąć samemu.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

9

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

a może Wr 250x? Już nie chodzi jak kosiarka a moc podobna

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

10

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Silniki 2T są specyficzne, inaczej oddają moc, gwałtownie, 4T liniowo. Osobiście bardziej kręcą mnie 2T.

Na 2T np na aprilikę wydasz 6k pojeździsz i możesz sie na prawdę dużo nauczyć. Na miasto super, nogami sie nie trzeba odpychać. Wymiana tłoka co 15/20 tys km. Miałem Cagive 125 w SM, mocowo podobnie jak apka. Super wspominam tego sprzęta. Jeździłem nawet w traski 150km.

DRZ, 4T, koszt ok11/12, niski moment, łądnie idzie z niskich obrotów (2t lubi wysokie), wagowo przypomina klocka w porównaniu do setki, ale nie jest źle. Spalanie mniejsze niż w setce o ok 1,5L/100km. Nadaje sie do spokojnej jazdy i troszkę ostrzejszej.

Miałem oba i oba sobie chwalę.

Moim zdaniem najlepiej jest zacząć od 2T, jest trudniejszy do nauki, ale doświadczenie wyniesione po X godzin jazdy jest nieporównywalnie większe.

Decyzja należy do Ciebie, a ta którą podejmiesz nie będzie zła i ostateczna, zawsze można sprzedać i kupić inny.

Pozdrawiam

Radzio

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

11

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Huska 125 myśle że Ci styknie, v max ok 130, ale przelotowa jakies 100 żeby silnik nie dostawał tak ostro po dupie.
Tłokami nie masz co sie martwić silnik jest ten sam co w cr, jednak jest mniejszy gaźnik 28, a w cr jest 38.
Różnią sie jeszcze wydechem itd. Normalna huska 125 SM przejedzie tyle samo co mx czy dt :)
Ja mam ok 185-188 cm waże z 75-80 KG (zależnie od obiadu)
I huska bez problemu daje rade, na gumy z gazu raczej liczyć nie możesz chyba że mocno szarpniesz, dynamika do jazdy w mieście w zupełnosci wystarczająca.  Dźwiek jednym przeszkadza a innym sie podoba :D

Husqy SMR-R 450

12

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

grubson_89 napisał/a:

interesowałem się wcześniej motocrossem

tzn.(jeździłeś w offie, na czym, jak długo)? czy to w ogóle twoje pierwsze moto ma być ? i do jakiej kwoty około

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

13

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Najważniejsze pytanie jakiego nikt nie zadał: do czego będziesz używał moto?

Honda FMX 650

14

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

do jazdy???

KTM 690 SMC-sprzedany:)
Szukam-kupie Honde CR-CRF w pelnej specyfikacji SM odpicowana cena do 35tys

15

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

WoW

No nie spodziewałem się takiej odpowiedzi... ja kupuje motocykle żeby na nie patrzeć!

Jazdą jest dojeżdżanie do szkoły 5km przez las, jazdą jest ganianie się po torze, jazdą jest wycieczka po europie i popierdalanie między autami w korku, ale do każdej z tych "jazd" wybrałbym inne moto

Honda FMX 650