16

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

moto do poruszania się po mieście w łądną pogodę, w wakacje skoczyć nad jeziorko itp, ogólnie ma się zwinnie poruszać wąskimi uliczkami, między samochodami, ma zabijać wolny czas w ciepłe wieczory. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chyba jednak zdecyduję się na 125 ze względu na cenę, za drz musiałbym wyłożyć około 5k więcej, ktoś zaproponował wr250x -miód malina ale to już jakiś 10k więcej niż sm. Jeździłem dosłownie chwilę yz125 ale eksploatacja mnie przerosła finansowo dlatego pytałem o serwis sm. Chyba, że macie do zaproponowania coś jeszcze innego w kwocie tak około 8k, jakaś 250, 300 to chętnie poczytam. dzięki wielkie wszystkim za wypowiedzi

17

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Widzę że nastawiłeś się na małą pojemność, ja zaproponuje ci to czym śmigam obecnie czyli Honda FMX, i niech cię nie przeraża pojemność bo mocy to tu za wiele nie ma, ale ładnie idzie od samego dołu, prowadzi się jak rower, naprawdę fajne moto na pierwsze wozidło i nie znudzi ci się po pierwszym miesiącu. Eksplatacja... hehe jaka eksplatacja, pali ok. 5-5,5l, części najtańsze ze wszystkich moto jakie miałem, o serwisie zapominasz bo wszystko ogarniesz samemu, a i w cenie zakupu powinieneś się zmieścić. Jeżdżę po mieście i tu przydaje się najbardziej duży moment obtotowy, po polach i czasem jakaś traska do 200km. Piszesz o wypadzie nad jezioro latem, wyobraź sobie dłuższą trasę z prędkością przelotowa 90km/h bo przecież nie będziesz gnał 130 jak to max takiej 125ccm bo ją zajebiesz w trimiga, a i komfort kiepski, do tego jakaś panienka z plecakiem i stajesz się zawalidrogą...

Honda FMX 650

18

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

hehe mieszkam na warmi, mam 3 jeziora w promieniu 10km od domu, nawet nie wiem czy byłoby się gdzie do tych 130 rozpędzić ale trasa takim moto to dramat, wiem o tym bardzo dobrze a o małych pojemnościach myślę raczej ze względu na ich cenę i wagę, jeśli w tej cenie jest coś w roczniku powyżej 03 i nie waży 200kg to bardzo chętnie obejrzę

ta Twoja honda bardzo pozytywna propozycja, wielkie dzięki

19

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Najlepiej wsiądź, przejedz się, to będzie pełny obraz

Honda FMX 650

20

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

czym różni się dr-z e od dr-z sm poza małymi kołami bo bardzo mało jest wersji sm, opłaca się kupić drz-z w enduro i wrzucić na niego koła sm czy jednak są także różnice w zawiasie/hamulcach i nie będzie to tak dobre jak fabryczna wersja sm?

21

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

grubson_89 napisał/a:

czym różni się dr-z e od dr-z sm poza małymi kołami bo bardzo mało jest wersji sm, opłaca się kupić drz-z w enduro i wrzucić na niego koła sm czy jednak są także różnice w zawiasie/hamulcach i nie będzie to tak dobre jak fabryczna wersja sm?

[url]http://drz400.pl/wersje_drz.html[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

grubson_89 napisał/a:

hehe mieszkam na warmi, mam 3 jeziora w promieniu 10km od domu, i

A gdzie na tej warmi mieszkasz?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

23

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

lidzbark warmiński

dzieki hacker

24

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

No ja w sumie też mam 24 lata 180 cm wzrostu i jestem jednak trochę szczuplejszy niż ty, kumpel się nawet nabija że lekko przyjebany głodem i na swoje pierwsze moto wybrałem DRZ 400 sm.. I na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.. Ciężki jakoś specjalnie nie jest a ten mocy jako tako mi na razie starcza.. Może mogłoby być delikatnie mocniejsze - mieć te dodatkowe 10 koni ale tragedii nie ma. Do jazdy takiej jaką opisujesz starcza w zupełności ;-)

25

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

525 sie nigdy nie zmudzi i nie zabraknie mocy, ja kupiłem 525 jak miałem 17 lat xd i nadal mam 3 sezon leci i jak narazie nie spieszy mi sie zeby moto :))

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

26

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

Archie napisał/a:

Może mogłoby być delikatnie mocniejsze - mieć te dodatkowe 10 koni

niedużym nakładem hajsu można podnieść moc właśnie o jakiś 10KM, tzn do wartości takiej jak w drz e/ drz y

27

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

grubson_89 napisał/a:
Archie napisał/a:

Może mogłoby być delikatnie mocniejsze - mieć te dodatkowe 10 koni

niedużym nakładem hajsu można podnieść moc właśnie o jakiś 10KM, tzn do wartości takiej jak w drz e/ drz y

Co masz na myśli??

28

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

patryk1533 a już stała na allegro jak ja szukałem 125 ;)

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

29

Odp: Pierwsze lekkie/mocne moto

tutaj takie cuda wyczytalem [url]http://drz400.pl/tips_tricks.html[/url]