1

Temat: Cagiva Super City 125ccm

Witam
Nie znalazłem nic co by mnie interesowało, więc stworzę nowy temat.

Mam Cagive Super City 125ccm, 7 biegów.

Jest pewien problem. Od samego początku jak ją mam, nie wkręca się dobrze na obroty. A teraz (pierwsza przejażdżka po zimie) ti już jest total tragedia. Coś jakby za dużo paliwa dostawała, i dławi się już przy 5 tyś obrotów. Wymieniłem świece na taką jak powinna być, czyli NGK B95EGV. Nic nie pomogło. Jak zakręcę kranik, to jak przepali nadmiar beny jest ok, ale oczywiście za chwile gaśnie i muszę jej kranik odkręcić. I znów z powrotem problem. Jak zakręce kranik, to się pięknie wkręca, do końca obrotów, ale co z tego jak za chwile znów jest to samo.

Czy może mieć to coś wspólnego z gaźnikiem? z baku przez "zimę" zniknęło paliwo, może jakiś sy do gaźnika wpadł?

Jakieś sugestie??

Proszę o pomoc, zanim zacznę kupować nowe części.

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

2

Odp: Cagiva Super City 125ccm

A i jeszcze coś. Strasznie mi spieprza paliwko, na dole z gaźnika, jakby przelew / nadmiar. Ale nawet jak zakręcę kranik...

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

3

Odp: Cagiva Super City 125ccm

teraz dopiero mnie wku... Zginął prąd... szukam przyczyny

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

4

Odp: Cagiva Super City 125ccm

Siema. Mam podobny problem. A mianowicie nie chce mi wcale odpalać. Słyszałem, ze to coś jest od zapłonu.  Z wydechu raz mi poszedł taki ogień. Nie wiem, ale jeżeli uda mi się to naprawić to dam znać, bo możliwe, że to jest coś podobnego.

5

Odp: Cagiva Super City 125ccm

prąd zrobiony, ale nadal nie chce odpalić, no masakra...

świeca wymieniona, ale okazało się że padła linka. Nie wiem jak ją nazwać. Od gazu, ale nie ta co wchodzi w gaźnik, tylko tu z boku silnika, z prawej strony. Jest linka sprzęgła i ta druga co od gazu właśnie. No zalamka. A taką ładną pogode zapowiadają na week....

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

6

Odp: Cagiva Super City 125ccm

linka o której mówisz to może do dozownika oleju??? co do usterki to wyciągaj gaźnik sprawdź szczelność zaworku iglicowego oraz pływaka , wymyj wszystko wydmuchaj sprężonym powietrzem i wyreguluj tak jak ma być (czyt. jak w manualu) pozdro

Włoski  singiel 599cm3 ENDURO&SM

7

Odp: Cagiva Super City 125ccm

O właśnie. Czyli ta linka jest mi nie potrzebna, bo i tak sam wolę dodać oleju do beny. Tylko dlaczego cadziwka nie che odpalić?? Z tym gaźnikiem to może racja. zaraz się biorę za to.

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

8

Odp: Cagiva Super City 125ccm

i nie mam pojęcia co ją boli. Zgasła i nie chce odpalić. Iskra jest. I na nowej świecy i na starej. Nowa to ngk B95egv A STARA JAKIŚ CHAMPION.

Jakieś sugestie?? heh, paliwo jest :-)

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

9

Odp: Cagiva Super City 125ccm

a leci z kranika te paliwo ? może się zapchał i nie idzie w gaźnik, co do nie wkręcania j.w. Dzynek napisał pływak regulacja, gaźnik do wyczyszczenia i złożenia wg. manuala.
jeśli paliwo idzie w gaźnik a nie chce w ogóle zapalić to szukaj przyczyny w zapłonie. jeśli gada ale nie chce chodzić albo strzela przy zapalaniu to zacznij od regulacji gaźnika jeśli nie pomoże wracaj do zapłonu.
Jeśli lejesz w bak mieszankę możesz odpiąć linkę od dozownika oleju, a dodatkowo jesli miałeś mieszankę w baku przez zimę a wachy ubyło tzn. że nadmiar oleju pozostał w baku, poszedł w gaźnik i możesz mieć tam nieco zasyfione

10

Odp: Cagiva Super City 125ccm

Ja też podejrzewam, że coś z zapłonem. Wczoraj robione była moja Cagiva... Gaźnik wyczyszczony. Świeca wymieniona, paliwo dochodzi... wszystko jest ok. Odpalił wczoraj na pycha, ale na rozrusznik nie da rady. Podejrzewam, że mamy to samo, ponieważ też strzela z wydechu. Patrz w zapłon czy np. klin nie jest zerwany.

11

Odp: Cagiva Super City 125ccm

No i pi.a
Padnięty jest gaźnik. Poprzedni właściciel, zrobił niezłą rzeźbę. Potrzebuje gdzieś dostać dół gaźnika, ale ceny na alledrogo mnie zabijają. Nie ma ktoś może??

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

12

Odp: Cagiva Super City 125ccm

[url]http://allegro.pl/gaznik-dellorto-phbh-28-honda-cagiva-gilera-125-i2326167080.html[/url] odrazu kupić lepiej caly moim zdaniem ;) Silnik ten sam od mito tak wiec łatwiej części wyrwiesz.

13 Ostatnio edytowany przez Sikorini (2012-06-18 16:35:33)

Odp: Cagiva Super City 125ccm

U mnie w Super City mam to samo ze dławi się pod koniec obrotów :)
Tak samo przy nagłym odkręceniu manetki jakby ją zalewało.
Myślałem, że to przez zamocowane większe dysze w gaźniku

Też mi cieknie z gaźnika jak postoi ale zakręcanie  kranika załatwia sprawę.

Dzięki bogu nie mam problemów z rozruchem

Cagiva  SM 125-> Suzuki Rm 250-> Gasgas TXT PRO 280

14

Odp: Cagiva Super City 125ccm

Nie będę zakładał nowego tematu. Powiedzcie mi, czy mogę inny gaźnik zamontować do cagivy super city 125ccm?? Jeżeli tak to jaki. Jestem w tym zielony. Ja mogę pomóc z częściami do samochodów jak coś :-)

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

15

Odp: Cagiva Super City 125ccm

Chłopcy piszecie tak chaotycznie, że nie wiadomo o co Wam chodzi, na dodatek nie nazywacie rzeczy po imieniu, tylko np "jakaś linka", ale mistrzem jest Sikorini który "zakręca gaźnik".

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990