1

Temat: Jaki cross na początek?

Planuje niebawem coś takiego dokupić do Ktma.Na pewno musi mieć homologacje i nie pochłaniać sporo kasy w remonty...
Będzie to pierwszy cross, nawet nie latałem przez moment.Zastanawiam się nad pojemnością żeby uśmiech nie znikł po miesiącu jazdy.Czekam na wasze porady

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

2

Odp: Jaki cross na początek?

EXC 200/250 - jak dla mnie numer jeden do latania po dziurach :). Jeździłem też EXC 450 też fajnie

3

Odp: Jaki cross na początek?

Koso, ile ważysz , ile masz wzrostu, gdzie chcesz latać :) no i ile chcesz wydawać rocznie na motor :) nie liczac kosztów paliwa.?

4

Odp: Jaki cross na początek?

I ile chcesz za niego zapłacić, napisz a pomożemy ci ;)

Yamaha YZ 250F

5

Odp: Jaki cross na początek?

Ja tez sie podlaczam pod pytanie.
CRF 250 czy RMZ 250?.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

6

Odp: Jaki cross na początek?

182 cm, waga ok 92 a latać chce gdzieś po lasach, ewentualnie wyskoczyć nieraz na tor. Mysle że 15k powinno starczyć

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

7

Odp: Jaki cross na początek?

Z moim doświadczeniem polecam z 2T ktm exc 200,ktm exc 250 oraz troche starsze kawasaki kdx 200,husqvarna wr 250,gas gas ec 250,gas gas ec200 wszystkie te moto maja seryjnie homologacje z 4T yamaha wr250,husqvarna tc 250, ktm exc 250,kawasaki klx 250

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

8

Odp: Jaki cross na początek?

Ja mam yz 450 f, kupilem go jako pierwszy mx i to był błąd. Mocy nadal za dużo, kumpel ma yz 250 f i dużo lepiej się go ogarnia, wybacza błędy. Oczywiście jeśli chcesz homologowany sprzęt to odpowiednio 450 i 250 są troszkę uboższe w HP ale wpierw proponuje jazdę próbna na obu, pamiętaj że moc w terenie danego motocykla jest dużo bardziej oddawana niż na asfalcie!

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

9 Ostatnio edytowany przez Muki (2012-04-25 18:29:14)

Odp: Jaki cross na początek?

...moim skromnym zdaniem, przy 92kg wagi to 250 zameczysz w terenie...lepiej 450, tym bardziej ze jezdziles na podobnych sprzetach tylko na szosowych laczkach, a w jakim kolorze to moje zdanie bedzie nieobiektywne wiec sie nie wypowiadam...
poza tym jak przewazac bedzie teren/las to tez moze byc ciezko z crosem (4skrzynia?) zalezy tez jak ciezki ten teren...sporo tu znakow zapytania...

"If you do what you love, nothing can hold you back."

10

Odp: Jaki cross na początek?

KTM EXC 200, maszyna dobra dla amatora, ale tez dobra dla zawodnika. Jezeli nie w glowie Ci bajery typu rozrusznik elektryczny, kute pólki i przezroczyste baki, to EXC 200 bedzie dobra maszyna, a za 15 kola to gwarantuje ze znajdziesz cos w przedziale 2008-2010 czyli swieza bardzo buda. Jezeli nie chcesz 2T to moge polecic EXC 400 tez w tych rocznikach. Jezdze takim, jak narazie rok i bezproblemowo. Jezeli bedziesz regularnie serwisowac taki sprzet to potrzyma od cholery czasu, ja troszke zaniedbalem to i padlo lozysko (chociaz nie wiem czy to moja wina) Na takich motorkach kolesie pojechali na Syberie. Ale skoro masz juz cos drogowego, Ja w twoim wypadku kupilbym jakiegos fulla w 125 2T lub 250 4T do zabawy. Sam planuje takie zestawienie na nastepny sezon, czyli jakiegos SMC 690 plus crossowka do polatania w przenosni i doslownie:D

11

Odp: Jaki cross na początek?

Pytanie czy chcesz bardziej endurzyć czy crossić?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Jaki cross na początek?

TYpowego crossa, ale blacha musi być. Mam działke za miastem ok 3ha także koparka i można coś podziałać ;D

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

13

Odp: Jaki cross na początek?

ktm 380.....nie ma lepszego sprzetu do hard enduro:)

14

Odp: Jaki cross na początek?

Koso napisał/a:

TYpowego crossa, ale blacha musi być.

Brzmi trochę jak oksymoron. Znaleźć takie cudo będzie bardzo ciężko. Sam napisałeś, że chcesz latać po lesie i od czasu do czasu na tor, więc hard enduro spokojnie się do tego nadaje i będzie trochę tańsze w utrzymaniu.

Zgadzam się z Aleksander.mx, tylko zamiast fulla lepiej kupić hard enuro, o których pisał.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

15

Odp: Jaki cross na początek?

Hard Enduro
http://cdn-images.hollywood.com/cms/300x375/7236163.jpg

motoslide.com