1

Temat: Papcie na SM

Witam, czeka mnie zakup papci  na SM ale nie jestem za bardz zdecydowany dlatego czekam na wasze rady i opinie wynikajace z własnego doświadczenia. Co polecacie? Buty mają być przede wsystkim bezpieczne, funkcjonalne, dobrze zeby były jeszcze wygodne:) Zasganawiam sie głównie nad Alpinestars tech10, TCX pro2.1 oraz Gaerne Supermoto..

2

Odp: Papcie na SM

Polecam Tech 7 SM, świetne klapki.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

3

Odp: Papcie na SM

Pozwolę się podpiąć aby nie zakładać nowego tematu.
Szykuję się do zakupu buciorów, tylko że interesują mnie krótkie, opinie na temat poniższych modeli wysoce pożądane (lub na temat innych w podobnym przedziale cenowym):

[url]http://moto.allegro.pl/krotkie-buty-moto-adrenaline-sbr-210-44-z75-i2198198547.html[/url]

[url]http://moto.allegro.pl/promocja-krotkie-buty-wolf-43-wolfmoto-pl-v88-i2242848222.html[/url]

[url]http://moto.allegro.pl/krotkie-buty-motocyklowe-3-4-rebelhorn-street-42-i2194102315.html[/url]

elegancko byłoby wyrwać coś ze skóry naturalnej (przyznam szczerze że nie wczytywałem się w opisy w/w aukcji) ale nie wiem czy w tej cenie to nie są przypadkiem pobożne życzenia ;)

Bankowo Adrenaline'y są ze skóry z plastikowej krowy.

----    Kupię     ----
Motorynkę ROMET.
  Z dokumentami.

4

Odp: Papcie na SM

mogę coś powiedzieć odnośnie TCX. Szukając TCX pro 2.0 lub 2.1 ostatecznie zdecydowałem się model TCX comp 2 - model włąściwie ten sam co pro 2 ale bez skarpety. Biegając po sklepach trafiłem na spoko kolesia i sam przyznał że między 2.0 a 2.1 nie ma praktycznie różnicy za którą warto zapłacić więcej te 300-400zł. Idąc dalej powiedział że jeśli nie mam zamiaru robić wypadów dzień w dzień po bajorach i błotach to skarpeta też jest całkowicie zbędna. Ostatecznie po spokojnym przemyśleniu postanowiłem kupić compy za 720zł :) jakieś 600-700zł oszędności w stosunko do 2.1

Kumpel kupił w tym samym czasie gaerne sg10 - główna różnica to łatwiejsze zapinanie i wyższa cena :) I moje i kumpla już mocno skrzypią więc na to nie zwracaj uwagi :)

Osobiście następne buty to chyba bym brał gaerne supermoto - przynajmniej dla zapinania i wymiennej podeszwy.

Gdzieś w sklepie widziałem jeszcze forma raptor supermoto za 600zł(nie wyglądały źle, może kupie takie jako alternatywa na miasto bo tcxy po wypadach w teren wyglądają tragicznie :D a nie chce mi się ich co chwile czyścić ;] ) oraz forma dominator comp SM

SUZUKI DRZ 400 SM K6 ---> KTM 525 EXC SM

5

Odp: Papcie na SM

Polecam sidi crossfire SM

6

Odp: Papcie na SM

mcienki napisał/a:

Polecam sidi crossfire SM

+1    fakt troszkę wyższa półka cenowa.

Ja tylko napiszę to co zawsze. Jak stałem kiedyś przed kupnem butów to też się naczytałem na forach itd.
Fakt, że zawsze SIDI wypadało najlepiej ale były drogie.
Wziąłem się spiąłem objechałem wszystkie sklepy w poznaniu i przymierzałem. Oxtary nie oxtary itd.
Na koniec zostawiłem sobie SIDI. I niestety zakochałem się od pierwszego przymierzenia.
Nie porównywalna wygoda i lekkość w stosunku do konkurencji.
Było to jakieś 3 lata temu mogło się coś zmienić od tego czasu ale uwierz mi warto przymierzyć.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Papcie na SM

ja też jestem szczęśliwym posiadaczem Sidi :)
wprawdzie latam w nich od końca zeszłego sezonu, ale na prawdę inna bajka ;) Pasują idealnie do twojego tematu - Papcie

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

8

Odp: Papcie na SM

Ja mam Gaerne Supermoto i są OK. Nie wymagają przełamania i od początku leżą jak ulał.
Skrzypią, ale tylko jak chodzę ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9

Odp: Papcie na SM

gierwi napisał/a:

Skrzypią, ale tylko jak chodzę ;-)

Muszą skrzypieć. Skrzypienie dodaje szyku podczas poruszania się.
Ja mierzyłem Szwiniowe Crossfire i mi nie pasuja. Nie dosc, ze przy moim podbiciu mialem problemy, aby wlozyc buta, to brak kapcia wewnetrznego mnie zniecheca.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: Papcie na SM

Crazy_Russian napisał/a:

Muszą skrzypieć. Skrzypienie dodaje szyku podczas poruszania się.

Wiem, panie na stacji benzynowej oniemiały na mój widok/odgłos (niepotrzebne skreślić).

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

11 Ostatnio edytowany przez Fikoł (2012-04-03 19:39:37)

Odp: Papcie na SM

Mam te gaerne wersja na motocross to słyszałem żeby naoliwić :)

12

Odp: Papcie na SM

ja mam SIDI VERTIGO i sprawują sie dobrze choć od butów za 800 zł chyba powinno sie więcej wymagać ale są ok jeśli szukasz tego typu butów to polecam :) ( też skrzypią wiec jak już wspominaliście masz +100 do respektu wchodząc na stacje ;) )

Suzuki drz 400 SM K6

13

Odp: Papcie na SM

punkty za respekt i lans nie są dla mnie aż tak istotne bo papcie maja służyc mi głównie do sportu a także zabawy w błocie. No, chyba że skrzypienie jest zauważalne takze na zdjęciach, bo to przecież największy cynk:)

14

Odp: Papcie na SM

Gearne supermotard są godne polecenia. Tańsze niż sidaki i alipny. Wygodne i mają wymienne ślizgi. W mielochu białe są za ok tysiaka, czarne realizacja 4 tygodnie;]

***427***

15

Odp: Papcie na SM

Pawel#42 napisał/a:

punkty za respekt i lans nie są dla mnie aż tak istotne bo papcie maja służyc mi głównie do sportu a także zabawy w błocie. No, chyba że skrzypienie jest zauważalne takze na zdjęciach, bo to przecież największy cynk:)

nie no żartowałem z tym przecież :P ale no to na błoto te sidziaki się nie nadają :P wiec nie pomogę .

Suzuki drz 400 SM K6