16

Odp: Akumulatory motocyklowe

HEMP napisał/a:

wtedy by było zero na mierniku

hmmm... cytat z innego forum gdzie ktoś też dostał 16V na aku

pochrzaniło mi się, 7,68 na DCV czyli na stałym a na ACV zmiennym pokazywąło 16V
Czyli akumulator za słąby, jednak co może być przyczyną że akumulator wysiadł? Jeżdzę dzienni około 100km i tylko radia słucham.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17 Ostatnio edytowany przez HEMP (2012-03-07 01:06:17)

Odp: Akumulatory motocyklowe

Sorki za jakość ..tak na szybko przed chwila  [url]http://www.youtube.com/watch?v=lPsqERQSK4Q&feature=youtu.be[/url]



wiec to jakaś lipa z tym  16v :)

i can do this .. here, hold my beer

18

Odp: Akumulatory motocyklowe

HEMP może i tak ale musisz wziąć poprawkę na to, że ludzie mają różne pomysły i są w stanie zrobić różne rzeczy nawet takie niemożliwe.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

19 Ostatnio edytowany przez SUPERMOTO (2012-03-07 07:58:28)

Odp: Akumulatory motocyklowe

Aku mam zelowe, ma ok 1 rok, na bank mierzylem napiecie pradu stalego. Jedyne czego by mozna sie przyczepic to, to ze uzywalem jakiegos taniego miernika z marketu, ale sadze, ze pokazywal dobrze.
Dodam, ze bylem trzezwy :)

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

20

Odp: Akumulatory motocyklowe

HEMP napisał/a:

wtedy by było zero na mierniku

Dzisiaj rano zrobiłem małe doświadczenie na moim akumulatorze samochodowym i udało mi się uzyskać na mierniku 26V.
Jak to zrobiłem pozostawiam innym jako zagadkę i zadanie domowe:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

21 Ostatnio edytowany przez grey_pl (2012-03-07 11:15:16)

Odp: Akumulatory motocyklowe

Doskonale wiem jak zbudowany jest akumulator, natomiast zauważ ze to co opisałeś w pierwszym poście to raczej mało prawdopodobna sytuacja . W pełni naładowany akumulator 12V ( sprawny i z prawidłowa gęstością elektrolitu posiada napięcie ok 12.7V co daje na jedno ogniowo, celę 2.12V. Podane przez ciebie wartości w pierwszym poście  nie zgadzają się z zasadą działania akumulatora. Przy sprawnym regulatorze napięcia ładowanie waha się w granicach od 13.9 do 14.4V wiec skąd to napięcie tych 16V wyjęciu z motocykla ? Odpowiedz nasuwa się sama  - albo przeładowałeś akumulator zbyt wysokim napięcie albo masz uszkodzony miernik i źle odczytałeś napięcie .
Istnieje jeszcze jedna możliwość, która jest najmniej prawdopodobna ze gęstość elektrolitu to ok 1,40 g/cm3 co powoduje wzrost napięcie (wraz ze wzrostem gęstości elektrolitu zwiększa się napięcie akumulatora)

Jak znasz model swojego akumulatora to podaj go, a ja zweryfikuję czy to żelówka czy AGM.

Tak na marginesie to przy ładowaniu 16V przez dłuższy czas akumulatora żelowego czy AGM –  wysuszysz go przez odparowanie wody z akumulatora. Wtedy zwiększy się gęstość elektrolitu i zmniejszy powierzchnia przewodzenia pomiędzy płytą dodatnią i ujemną.

Zdarzają się akumulatory motocyklowe co odrazu po ładowani do nas trafiają przeładowane jak ktoś próbuje naładować zwykłym prostownikiem i napięcie jest ponad 15V . Taki akumulator najczęściej jest już nie nadający się do dalszej pracy.

Jeżeli chcesz to prześlij do nas swój akumulator, podamy go kontroli sprawdzając jego faktyczną pojemność i prąd rozruchowy. – test masz gratis !!!. Pozwoli to mi określić czy sytuacja u ciebie miała miejsce rzeczywiście  czy pisałeś bajki 

Jestem kowalem własnego lotu !
SUZUKI DRZ 400 SM KOZA
####MATEUSZ ŻORY####
http://www.bikepics.com/members/malyzory

22

Odp: Akumulatory motocyklowe

A jak się ma sprawa różnic temp.?

Bo akumulator miał poniżej zera, kolega wstawił go do pomieszczenia obok grzejnika.
Więc akumulator zaczął pobierać ciepło z otoczenia. Ciepło jest to energia. Możliwe, że ta energia w postaci ciepła spowodowała jakieś przemiany chemiczne w akumulatorze które mogły objawić się krótkotrwałym wzrostem napięcia?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

23

Odp: Akumulatory motocyklowe

hacker33 napisał/a:

A jak się ma sprawa różnic temp.?

Bo akumulator miał poniżej zera, kolega wstawił go do pomieszczenia obok grzejnika.
Więc akumulator zaczął pobierać ciepło z otoczenia. Ciepło jest to energia. Możliwe, że ta energia w postaci ciepła spowodowała jakieś przemiany chemiczne w akumulatorze które mogły objawić się krótkotrwałym wzrostem napięcia?

Właśnie o to mi chodziło, czy nagłe zmiany temperatury mogą powodować tak znaczne chwilowe skoki napięcia i w jaki sposób to wpływa na stan akumulatorka, może to normalne.
Jeśli masz dostęp do akumulatorów to, może byś przeprowadził takie doświadczenie. Włóż aku do zamrażalki na 24h potem wyjmij i postaw w temp ok 25-stopni i zrób pomiary np co 15 min. Mi szkoda do takich testów akumulatora bo mam tylko jeden :)
Podkreślam aku. ma rok, zimą podładowywałem poniższym prostownikiem
Ja do obsługi mojego akumulatora używam poniższego zestawu, obecnie jak widać pomiar po 24h to 12,93V czyli super
https://lh5.googleusercontent.com/-3x4T8SXHRYQ/T1d3lhVjrVI/AAAAAAAAAP4/CXmcIpGu5N0/s640/2012-03-07%252015.54.18.jpg

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

24

Odp: Akumulatory motocyklowe

Nie omieszkałem się zrobić takiego testu dzisiaj:)
Z tym, że aku był z LDV-ała a nie motocykla.
Auto stoi na dworze, nie odpalane kilka dni, w nocy było z -5'C.
Test robiony z samego rana
Po wyciągnięciu akumulatora miernik pokazywał 12,36V.
Następnie wstawiony został do pomieszczenia obok grzejnika.
Co ok ~20 minut robiłem pomiar i każdy był o ~0,02V większy.
Pod koniec pracy ( gdzieś po 6h) aku dawał 12,58V.

W między czasie oczywiście był od rosy itd. ale nic to nie zmieniało.
Różnica w teście taka, że akumulator nie był żelowy tylko kwasowo-ołowiowy i miał pojemność chyba 80-90Ah:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

25

Odp: Akumulatory motocyklowe

hacker33 napisał/a:
HEMP napisał/a:

wtedy by było zero na mierniku

Dzisiaj rano zrobiłem małe doświadczenie na moim akumulatorze samochodowym i udało mi się uzyskać na mierniku 26V.
Jak to zrobiłem pozostawiam innym jako zagadkę i zadanie domowe:)

podłączyłeś dwa w szereg :)

i can do this .. here, hold my beer

26 Ostatnio edytowany przez grey_pl (2012-03-07 22:13:18)

Odp: Akumulatory motocyklowe

Co do takiego testu to jeszcze takiego nie przeprowadzałem.
Co do doświadczenia mam parę motocyklowych akumulatorów czekających na utylizacje. Stoją cały czas na dworze pewnie niektóre będą rozładowane niektóre z dobrym napięciem (na to też trzeba brać poprawkę nie zawsze wysokie napięcie pokazuje nam dobre naładowany akumulator do pełnej wiedzy potrzeba sprawdzić jeszcze gęstość elektrolitu) .
Zmieszę z rana i wstawie do biura na parę godzin zobaczymy pomiary . Udokumentuje to zdjęciami .

Mamy plany porobić różne filmiki oraz doświadczenia tylko co chwile coś ma większy priorytet lub dosłownie jest taki zajob ze niewiadomo gdzie ręce włożyć.
Teraz wykaraskałem sie trochę czasu i udało mi się wstawić temat na forum a planowałem juz przed świętami :(

Co do zmian napięci z zima do ciepła może trochę wartość napięcia pójść do góry ale nie takie jakieś anormalne skoki na 14V 15V itd.
Ważne też jest że każdy producent swoje wartości przedstawia nam przy temperaturze +25 stopni
Np.  8Ah /150A czyli pojemność 8 amperogodzin  i prąd rozruchowy 150 Amper  przy wypełni naładowany akumulatorze przy temperaturze +25 C ma 100% wartości producenta.
Taki sam akumulator zakładają że jest w 100% naładowany  gdy zostawimy go na czynniki zewnętrze i temperatura spada to jego wartości równiej spadają :
0 C 80% :
-10 C 70% :
-25 C 60%

Jestem kowalem własnego lotu !
SUZUKI DRZ 400 SM KOZA
####MATEUSZ ŻORY####
http://www.bikepics.com/members/malyzory

27 Ostatnio edytowany przez Crazy (2012-05-14 14:27:01)

Odp: Akumulatory motocyklowe

Ruszamy z nowym sezonem motocyklowych

Zapraszamy do zapomniana się z naszym asortymentem :


Reklama usunięta.
Crazy

Jestem kowalem własnego lotu !
SUZUKI DRZ 400 SM KOZA
####MATEUSZ ŻORY####
http://www.bikepics.com/members/malyzory

28

Odp: Akumulatory motocyklowe

Nie wiem czy mogę się podpiąć, ale jak byście chcieli części samochodowe, to możecie pisać na priv. Jak coś z aukcji allegro kupicie, to już rabatu nie ma. Poza jak najbardziej. Współpracuje z 14 największymi hurtowniami motoryzacyjnymi w Polsce. Jak coś to zapraszam. Nr gg na stronie o mnie. [url]http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1730138[/url]

CAGIVA SUPERCITY 125ccm + FORD MONDEO KOMBI 2,5 V6 + RENAULT CLIO II 1,2

29

Odp: Akumulatory motocyklowe

grey_pl napisał/a:

Ruszamy z nowym sezonem motocyklowych

Zapraszamy do zapomniana się z naszym asortymentem :

Jak informowałem Ciebie w prywatnej rozmowie, forum nie słuzy do reklamowania swojej działalności gospodarczej. Jako że wątek rozwinął się jako poradnik dotyczący akumulatorów, to nie został usunięty.
Widzę że wracasz do reklamy, zatem zamykam.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30