1

Temat: KTM 690 SMC R a wzrost

Witam wszystkich z Milanówka pod Warszawą!

Jestem nowy na forum, w tym miejscu chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi.
Po kilku latach rozbijania się przeróżnymi motocyklami – od H-D po Ducati, poczułem że to chyba jednak  na supermoto jest moje miejsce 

Zakochałem się w KTMie 690 SMC, jest jednak pewien problem – wzrost. Mam 178cm i zastanawiam się czy w ogóle mam szanse na sprawne i bezpieczne użytkowanie takiego sprzętu w ruchu miejskim?? Nie chciałbym stać na koniuszkach palców, bo w  koleinie starce równowagę na bank…

Co gorsza na 2012 SMC R ma jeszcze wyższe siedzenie – 92,5cm!!

Będę BARDZO wdzięczny o info czy jest sens w ogóle się na to pchać – jak bardzo SMC ugina się pod 80kg kierowca o podobnym wzroście??? (biorąc pod uwagę zarówno ugięcie kanapy  plus zawieszenia), ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie???

Niestety jest sezon ogórkowy i u dealera nie ma się do czego przymierzyć…

Zakładam optymistycznie, że w nowym katalogu Powerparts będzie jakieś obniżone siedzenie, ale kto ich tam wie…

Pozdrawiam
Michał

2

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Cześć.

Nie pomyliłeś się z tym 178 cm... może chciałeś napisać 158 cm. ;)

Zaczynając czytać o twoich wątpliwościach... pomyślałem.. no tak, gość jest biedny bo ma pewnie jakieś 165 cm. wzrostu.

A tu czytam 178... chłopie, ja mam 180 cm. i nawet przez chwilę nie miałem takiej myśli iż na czymś mogę czuć się źle.
To o czym piszesz to raczej wątpliwości ludzi naprawdę niskich. Zresztą bardziej kobiet niż facetów gdyż te jak wiadomo... nie mają tylu sił by utrzymać moto na nodze.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Jedz do KTM i przymierz sie do moto, a jak bedzie Ci za wysoko (w co wątpie) to zawsze mozesz zapodac nizsze siedzenie z pawerparts.

525 EXC

4

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Czarny, o czym Ty piszesz ??? Jabol ma prawie 180 cm wzrostu, jakie nisko ??? Czy ja śnie ?

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

5

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Witam.
Mam 170cm. Jest lekki dyskomfort, bo pełną stopą nie sięgam do ziemi, ale co zrobić. Przecież nie urosnę. ;)

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

6

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Maciej, to prawie 10 cm. różnicy. Już możemy udawać że tego pytania nie było. :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

7

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Nie nie pomyliłem się, z tym wzrostem, ale ciesze się, ze sprawa nie jest przegrana :-)
Po prostu nigdy nie jeździłem na moto, który jest wyższy niż sport/naked/chopper... a tam wiadaomo, siedzenia jednak sporo niższe.

Przeczytałem kilka opinii, że na przykład KTM Adventure R jest kosmicznie wysoki a tam siedzenie bodajże na 90cm. fakt że w SMCR są mniejsze koła, ale mimo wszystko...
Jak kumpel kiedyś przyjechał na Africe Twin to czułem się jak na czystej krwi arabie :-)

Dzięki za odpowiedzi!

8 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-01-24 22:55:58)

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Tak, ale to tyko kwestia "przestawienia się" zapewniam Cię iż po kilku kilometrach będziesz się śmiał ze swoich wcześniejszych wątpliwości. :D

Jeśli dotychczasowe twoje motocykle były niskie to rozumiem że siadając na Afryce mogłeś się poczuć nieswojo.

Zresztą te wysokości podawane przez producentów to tylko suche liczby... ważna jest szerokość siedzenia bo to ta zmienia wszystko. A na SMie siedzenie jest wąski :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

9

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Bierz też pod uwagę, że smc ma wąską kanapę i inaczej układają się nogi. W H-D masz bardziej ginekologiczną pozycję.
Seba, chodziło mi o to, że jestem niższy i jakoś daję radę.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

10 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-01-24 22:59:11)

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Napisaliśmy to równocześnie :) Tak, tak wiem Maciej co miałeś na myśli, tym bardziej Jabol może się skupić wyłacznie na szukaniu swego wymarzonego SMC nie zaprzątając sobie głowy wysokości kanapy.

Jabol, to do spotkania na wiosnę. :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

11

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

dukeSebo napisał/a:

Czarny, o czym Ty piszesz ??? Jabol ma prawie 180 cm wzrostu, jakie nisko ??? Czy ja śnie ?

Pisze o tym ze  jak bedzie sie czuł za wysoko to zawsze sobie moze dac nizsza kanape. Wydawało mi sie ze napisalem zrozumiale. tak jak jabol napisal nie jezdzil Sm i przy jego wzroscie na jakie by nie wsiadl bedzie sie czul za wysoko ale tak jak napisales pozniej jest to kwestia przyzwyczajenia sie, a jak ciagle bedzie mu przeszkadzala wysokosc moto to zawsze mozna siedzenie nizsze troche dac.

525 EXC

12

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Jabol, ja tez kupuje SMC R wcześniej latałem na 990 SMT a mam 172cm wzrostu, szybko się przyzwyczaisz, nie dygaj :)

13

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

No to mnie uradowaliście Panowie! :-)

Pozostaje ścisnąć 4 litery, zbierać kasę i gnać do salonu...

To jeszcze pytanie na szybko - jak SMC sprawuje się w mieście, przy np. przeciskaniu się między autami, itp.??
Jakąś traskę da się zrobić?? (jestem zaprawiony w bojach jeśli chodzi o podróże na niewygodnych motocyklach). Oczywiście nie mam na myśłi "Europa w 7 dni", ale np. 300 - 400km
Nie ukrywam, że na tor szybko się pewnie nie wybiorę i zależy mi głównie na bardziej "konwencjonalnym" używaniu motocykla i małych szaleństwach na drogach publicznych ;-)

14

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

Do tych celow jakie wypisales lepszego SM niz SMc nie znajdziesz

525 EXC

15

Odp: KTM 690 SMC R a wzrost

300-400km w 7 dni dasz rade. A może nawet w jedno popołudnie.
Tylko wybieraj kręte drogi z dziurami.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."