16

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

jak byłem mały to też chciałem mieć chowaną tablicę w mojej ETZ250 bo przecież byłem lokalnym królem prędkości... później widziałem taki gadżet na salonie motocyklowym w 1999 w UK zamontowany na R1, był to sposób na uniknięcie fotoradarów które wtedy się tam rozpleniały, może ma to może sens na superszybkiej szosówce, ale w SM cieszące prędkości są 3 razy mniejsze i można przeżyć z normalną blachą. To tylko moje zdanie, bierzcie poprawkę że w pewnym wieku bardziej niż adrenalina mogą szumieć hemoroidy :)

17

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

Pamiętajcie że jeśli dojdzie do zatrzymania i kontroli a pies zobaczy chowane tablice... to puści was w skarpetkach. Jestem pewien że zrobi wszystko by was udupić i sprawdzi nawet moc waszych żarówek.

Ale to tak jak mówi Hanskloss... starych koni chowane tablice już nie bawią. ;)

Wystarczy trochę błota, smar do łańcucha a konsekwencje są dużo mniejsze w chwili kontroli... ojej panie władzo już czyszczę.

Ale nikomu tego sposobu nie polecam bo jest to niezgodne z przepisami. :D

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

18

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

"...próbuję coś wykombinować, ale nie mam pomysłu jakby to przymocować..."
"...jeszcze raz przekroczę o 50 km/h i prawko mi zabierają"
           "...Chociaż dalej mam problemy z wyobrażeniem sobie, jak to powinno wyglądać : P"

Drabina w swoich wypowiedziach sam przyznajesz, że masz problemy z wyobraźnią,
  poproś kogoś kto ma cierpliwość, żeby wytłumaczył Ci co się  stanie gdy zrobisz komuś krzywdę   
        skup się bardziej na tym a nie na chowaniu tablicy,
jeśli chcesz wykorzystać możliwości swojego sprzętu polecam Ci zamknięte place lub tor a nie drogi publiczne.
ps. nie odbieraj mojego postu jako złośliwość, to tylko przestroga od starego konia.

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238

19

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

hubercik123 napisał/a:

"...próbuję coś wykombinować, ale nie mam pomysłu jakby to przymocować..."
"...jeszcze raz przekroczę o 50 km/h i prawko mi zabierają"
           "...Chociaż dalej mam problemy z wyobrażeniem sobie, jak to powinno wyglądać : P"

Drabina w swoich wypowiedziach sam przyznajesz, że masz problemy z wyobraźnią,
  poproś kogoś kto ma cierpliwość, żeby wytłumaczył Ci co się  stanie gdy zrobisz komuś krzywdę   
        skup się bardziej na tym a nie na chowaniu tablicy,
jeśli chcesz wykorzystać możliwości swojego sprzętu polecam Ci zamknięte place lub tor a nie drogi publiczne.
ps. nie odbieraj mojego postu jako złośliwość, to tylko przestroga od starego konia.


nie widzę zwiazku z tematem
Wydaję mi się, że taki post niewiele zmieni myślę, że umoralniające rozmowy mam już dawno za sobą i nie tego szukam na forum.
Chociaż komentarz hanskloss do mnie przemawia : )

20

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

Kolega chyba potrzebuje pomocy i jakiegoś przykładowego pomysłu bo widocznie jest zdecydowany na to o co pyta i wie z czym to się wiąże , a nie liczył na pouczanie ale czemu by go nie przestrzec ;p dobra do sedna...
Po zakupie moto myślałem nad chowaną tablicą ale jakos mi przeszlo , opcja z przerzutką i linką chyba najlepsza i najtańsza mocowanie z ruchomą tablicą też myślę bez większego problemu samemu dało by się zrobić .
Tak na szybko teraz mi przyszło do głowy to jakiś zawias do tego sklepać mocowanie do moto i pod rejestracje z alu bądź blachy 2mm i dziękuję . Wyrzynarka wiertarka ,trochę materiału , zawias kilka śrub i linka z manetką przerzutki o odpowiedniej długości zamocowana gdzie komu pasuje i po robocie .
Zmienię moto to sam takie coś ogarnę bo jak się katuje schodki itp po obcych osiedlach to nigdy nic nie wiadomo a tak chowam i do widzenia ; ]

21

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

najlepsza opcja to ją wybrudzić i tyle - jak Wujek Sebo napisał - uskuteczniamy to cały czas a w razie kontroli - "Panie to motocykl leśny a tam błoto " - i wycieramy szmateczką :)

22

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

W zasadzie to przekonuję się do tego smaru, ale myślę, że równie dobrze można i smarem podkurwić policjanta, jak cała reszta będzie się błyszczeć : P

23

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

u mnie jest naklejka na kartonie, wymiar 5cm x 10cm i jest do tego "listka" od lampy ladnie na opaski zaciskowe zrobione, zrobie wam fotki w weekend i wrzuce na forum bo mysle ze jest to "bezpieczniejsze" na polskich drogach i nikt sie nie doczepi

24

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

Usmarowana tablica to kiepski pomysł, przekonał się o tym Jery na Shellu w mojej wiosce, jak się tajniaki przyjebały i kazały mu myć tablicę. Zaznaczę że stał a nie jechał.... i to DDZ a nie jakaś metropolia...

Fajny patent mają chłopaki ze Ślunska, tablica wisi sobie na zawiasie i podczas jazy się podnosi do góry a podczas hamowania chowa w nadkole :)

joł

25

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

zobacz jak mialem ja...
jak moto stalo samo to tablice bylo widac bardzo dobrze...
jak sie siadalo to tablica sie chowala i widac tylko bylo CT
co do policji problemow brak - mysle, ze to kwestia policjanta...

https://lh4.googleusercontent.com/-L32nDpVfAZk/TmLJIi6P8DI/AAAAAAAAA0I/YRMhsS7jKEw/s800/DSC_5904.jpg

drz 400e supermoto :P

www.kolportaz-torun.pl

26

Odp: Chowane tablice rejestracyjne?

dobry ten patent, przyczepia sie pewnie raz dwa, ale wyglada zajebiscie i tak wlasnie sprobuje u siebie zrobic

rak napisał/a:

zobacz jak mialem ja...
jak moto stalo samo to tablice bylo widac bardzo dobrze...
jak sie siadalo to tablica sie chowala i widac tylko bylo CT
co do policji problemow brak - mysle, ze to kwestia policjanta...

https://lh4.googleusercontent.com/-L32nDpVfAZk/TmLJIi6P8DI/AAAAAAAAA0I/YRMhsS7jKEw/s800/DSC_5904.jpg