1 Ostatnio edytowany przez daczkes (2012-01-20 14:39:43)

Temat: Potrzebna pomoc, praca mgr, ankieta, uszkodzenie kolana na moto

Panowie no i Panie :D

Mój człowiek pisze pracę mgr, mniejsza o temat coś o fizjoterapii, poszukuje ludzi którzy mieli uszkodzone kolano na moto, najlepiej na sm albo crossie, ideałem byłoby uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, mały opis jak naprawiano i jak potem przebiegała rehabilitacja.
Gdyby ktoś miał taki przypadek, zechciał pomóc Tomkowi i wypełnił dla niego małą ankietę, to prosi o kontakt z nim na ostryziom@o2.pl
Ludzi z Lublina i okolic też prosimy o kontakt chcemy do Was na trening wpaść.

Wielkie dzięki za chęci i poświęcony czas.
Pozdro

2

Odp: Potrzebna pomoc, praca mgr, ankieta, uszkodzenie kolana na moto

mialem  na XT 600 naderwana oba wiezadla boczne w obu kolanach. Lapie sie?? :)

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

3 Ostatnio edytowany przez Kula (2012-01-20 14:02:49)

Odp: Potrzebna pomoc, praca mgr, ankieta, uszkodzenie kolana na moto

miałem rozwalone więzadło krzyżowe (ACL) i pękniętą łękotkę

napiszę do kolegi, opis operacji zamieszczę tu:

"Z cięcia prostego na wysokości Pes anserinus, po wypreparowaniu striperem pobrano ścięgno mięśnia półścięgnistego, oczyszczona, złożono potrójnie, ubrano w Endobutton i obszyto. Pod kontrolą artroskopu i użyciu celowników opracowano kanał udowy i piszczelowy wiertłem o średnicy 7.0mm. Pod kontrolą artroskopu wprowadzono przeszczep w kanały i w części udowej zablokowano Endobutton'em i dodatkowo kołkiem kostnym, a w części piszczelowej śrubą interferencyjną Biosure. Autograft śródstawowo i śródkanałowo ostrzyknięto autogenicznymi czynnikami wzrostu. Stwierdzono prawidłowe ułożenie przeszczepu podczas ruchu zgięcia i wyprostu stawu kolanowego oraz prawidłowe napięcie. Dreny, szwy warstwowe, opatrunek."

Rehabilitacja:
czas 4 miesiące. 3 tygodnie chodzenia o kulach. przez pierwszy okres rehabilitacji ćwiczenia  wzmacniające mięśnie uda oraz łydki, następnie ćwiczenia nad wyprostem i zgięciem kolana oraz w dalszym ciągu ćwiczenia mięśni stabilizujących kolano. mnóstwo było w tym różnorodnych ćwiczeń, wszystkich nie pamiętam. tka to trwało przez prawie 4 miesiące tylko wiadomo im dłużej trwała rehabilitacja tym ćwiczenia były trudniejsze.

również na XT wykończyłem kolano ;)

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

4

Odp: Potrzebna pomoc, praca mgr, ankieta, uszkodzenie kolana na moto

Pewnie się łapie piszcie chłopaki do Tomka na jego maila bo to nie moja branża i nie potrafię wam odpowiedzieć.
Dzięki serdeczne za pomoc.