1

Temat: CRF450 Problem z olejem

Witam.Mam CRF450 z 2006 roku.Problem polega na tym, ze ginie olej z silnika.Po 20 minutach jazdy w terenie ubylo ok 100ml.Do skrzyni nie idzie, z plynem z chlodnicy sie nie miesza, w airboxie sucho, wyciekow nigdzie nie ma, nie kopci nic i juz nie mam pomyslow co to moze byc?Jakies pomysly?

2

Odp: CRF450 Problem z olejem

W przyrodzie nic nie ginie :D


Jak to sprawdziles? wlales olej i zlales w domu po jazdzie?

Mi tak tez sie wydawalo nieraz w 530 excr ale zawsze okienko przeklamuje. musisz zlac i sprawdzic.

HTH.

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

3

Odp: CRF450 Problem z olejem

oringi przy pompie wody . sciagnij praa ta smieszna oslonke przy silniku na dole i w tamtych okolicach szukaj zabrudzen z oleju . crf ma tam taka dziurke ktora ucieka olej lub plyn chlodniczy w zaleznosci ktory oring sie przejebie

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

4 Ostatnio edytowany przez kondzik87 (2011-11-29 14:34:22)

Odp: CRF450 Problem z olejem

A ktora to jest ta smieszna?moto mam od 3tyg I jeszcze nie ogarniam

5

Odp: CRF450 Problem z olejem

z prawej strony ta kapka mała pod którą jest wirnik i dochodzi do niej wąż z chlodnicy

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

6

Odp: CRF450 Problem z olejem

Ok dzieki obadam dzisiaj wieczorem

7

Odp: CRF450 Problem z olejem

nie nie tam nic nie zobaczysz. musisz sciagnac taka biala oslone plastikowa ktora jest przykrecona do ramy  wlasnie w miejscu opisanym przez MANKA i gdzies tam na bloku w tym miejscu jest malutka dziurka  ktora wyplywa olej lub plun chlodniczy w zaleznoci ktory uszczelniacz wyzionie ducha . owa dziurka jest z dolu lub przodu bloku juz nie pamietam dokladnie

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

8

Odp: CRF450 Problem z olejem

Ta biala oslona o ktorej piszesz, to chodzi Ci o oslone silnika czy jak?Bo nic innego tam nie ma.Dziurka faktycznie jest ale tam jest sucho.Zlalem olej.Z silnika zlalem 500ml, a ze skrzyni ok 700ml, czyli tyle ile wlalem.I juz nie mam pojecia gdzie prawie 200ml oleju sie podzialo z silnika

9

Odp: CRF450 Problem z olejem

Jeśli twierdzisz że zużywa Ci takie ilości oleju a nigdzie nie dostrzegasz wycieku. To moim zdaniem więcej niż pewne że to przyszedł moment wymiany tłoka.
Duże spalanie oleju, a po czasie trudności z odpalaniem na zimnym silniku- To zawsze oznacza jedno... wymianę tłoka.

A ze spalaniem oleju nie zawsze musi być tak że zostawia za Tobą chmurę białego dymu. ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

10

Odp: CRF450 Problem z olejem

No ale przy takiej ilosci oleju musialo by dawac jakies oznaki spalania.A tu nic, pali normalnie, nie kopci i tlok podobno byl zmieniany nie tak dawno

11

Odp: CRF450 Problem z olejem

Mi też moto nie kopciło, a olej brało. Silnik odpalał bez problemu, spadku mocy nie zauwazyłem .
Postanowiłem wymienić uszczelniacze zaworowe i pierscienie na tłoku, olejowy pieścień był ponizej normy .
Po wymianie zrobiłem 700 km i ubytku nie zauwazyłem, a przed wymianą czesci dolał bym już pewnie z pół litra . Tylko ja mówie o DR650se . Co jest u Ciebie nie wiem . Jesl tłok był podobno znieniany musisz dowiedzeć sie czy był , czy tylko podobno .

motoslide.com

12

Odp: CRF450 Problem z olejem

No ale tu sie rozchodzi o to, ze zniknelo prawie 200ml oleju w nie cale pol godziny.Wiec przy takiej ilosci oleju, jesli by bral, to by kopcil.Dowiedziec sie czy na stowe byl tlok wymieniany to ciezko, bo sami wiece jak to ze sprzedajacymi.No nic, dzieki za pomoc, jak znajde chwile to bede dalej kombinowal

13

Odp: CRF450 Problem z olejem

Poza tematem, co lejecie do chlodnicy?Ze wzgledu na to, ze mieszkam gdzie mieszkam moto w lato lubi sie grzac.Slyszalem o czyms takim jak engine ice?Mial ktos z tym stycznosc?

[url]http://www.ebay.com/itm/Engine-Ice-High-Performance-Coolant-EI-1-/390367991792?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item5ae3bed7f0[/url]

14

Odp: CRF450 Problem z olejem

kondzik87 napisał/a:

Poza tematem, co lejecie do chlodnicy?Ze wzgledu na to, ze mieszkam gdzie mieszkam moto w lato lubi sie grzac.Slyszalem o czyms takim jak engine ice?Mial ktos z tym stycznosc?

[url]http://www.ebay.com/itm/Engine-Ice-High-Performance-Coolant-EI-1-/390367991792?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr&hash=item5ae3bed7f0[/url]

Strasznie sobie chwalą za granicą ten produkt.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-12-01 08:59:57)

Odp: CRF450 Problem z olejem

Pamiętaj że wszystko co bez wentylatora na chłodnicy, nawet przy minutowym postoju zawsze się zagotuje i zacznie wywalać płyn przelewem.
Oczywiście mowa o postoju na pracującym silniku.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR