1

Temat: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Mam pytanko do starszych forumowiczów.
Czy uważacie, że na naszym forum są osoby które można zaszufladkować do spamerów?
Czy przeszkadzają wam i czy uważacie, że starszyzna powinna coś z nimi zrobić?
Chcę się wpierw was zapytać zanim podejmę jakieś działania budzące obrazę wśród użytkowników.
Chodzi mi o osoby które mają odpowiedzi na forum nie dłuższe niż 2 wyrazy i udzielają się np. w giełdzie pisząc "ale fajny, też bym chciał takiego mieć" lub "fajny", "podoba mi się" itp.

Mnie np. denerwują takie osoby.
Pytanie czy was również?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

2

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Nie razi mnie to, aż tak bardzo, początkina forum są pełne euforii , każdy temat każdy wpis to nowe emocje , pamiętam to . Dlatego nie mam zdania wyrobionego na ten temat , żeby sie upierać przy "TAK" lub "NIE" .

motoslide.com

3

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Sorry że się wtrącę, stażem stary nie jestem i może się mylę , ale : ultra irytujące jest kiedy świeży forumowicz stara się pomóc komuś z problemem, który kiedyś ten miał przyjemność/nieprzyjemność już wertować (a nawet sobie z nim poradzić), po czym w następnym poście dostaje opierdol od "starszyzny" na zasadzie : "stary co ty pier***lisz"...i nic więcej -i teraz jak tu się odnieść do takiej krytyki..i co "doświadczony" autor miał na myśli...
Wiem, że czasem wpisy części osób nie są poświadczone doświadczeniem, ale jeśli już ktoś chce krytykować to niech to robi w sposób pomocny, z zamiarem pomocy, a nie zrugania osoby -tzw. Krytyka KONSTRUKTYWNA:
-przedstawi swój własny pogląd na temat
-poda linka do wątku, gdzie taki temat był już poruszany
-cokolwiek pomocnego

Coraz częściej widać na forum akcenty "hate'rowskie" i sporo osób ładnie , grzecznie wycofuje się z forum, bo tu sami "profesjonaliści" i "hate'erzy"...
Żeby nie być gołosłownym -przykładów jest naprawdę dużo -ale podam choćby kolegę, który robił fotorelacje odbudowy KTM'a, po czym dostał 'bezpodstawną' zjebkę i ... tyle go widzieliśmy na forum... Ostatnio też na którymś poście "krew się lała" z błahego powodu.
IMHO takimi przypadkami "ktoś" powinien się zając (upomnienia?), bo forum zamiast ogólnopolskie robi się lokalne - ok, może takie było założenie, ale chyba nie sądze...
Tak mnie tknęło po przeczytaniu ostatnich paru wątków... sad

Hardcore - it's more than music...

4

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

faktycznie jest to wkurzające
może automatyczny mail albo odpowiedź w przywitalni z instrukcją by trochę pomogła

5

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Moim zdaniem to dopiero początek. Why? Supermoto z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Więcej sprzętów widać na ulicach, coraz więcej artykułów związanych z SM pojawia się w prasie motocyklowej i na różnych stronach. Dzięki czemu forum zyskuje na popularności.

Teraz będzie użytkowników pseudo znawców co zawsze mają najwięcej do powiedzenia (niekoniecznie na temat) coraz więcej. Zwłaszcza gdy SM stanie się popularniejsze wśród młodzieży w wieku gimnazjalnym dosiadających motorowerów. Nie chcę tutaj uogólniać bo często taki 15-latek siedzący w różnych sprzętach od brzdąca ma spore pojęcie i potrafi mądrze pisać.

Obserwowałem podobne zjawisko na forum ścigacz.pl. Zarejestrowałem się w czasach gdy chińskie skutery stawały się coraz popularniejsze a ceny były przystępne dla przeciętnego Kowalskiego. Przez jakieś 2lata nadciągnęła jakby fala użytkowników mających doświadczenie z jazdy skuterem marki Kingway a wypowiadali się w dziedzinie mechaniki motocyklowej itp. (rzadko na temat) tworząc burdel na forum.

Jakieś w miarę sensowne komentarze bądź żarty nie wnoszące nic do tematu są dopuszczalne. Z ,,czystym'' spamem jednak powinno się coś robić.

6 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-11-18 13:26:37)

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Powiem tak... zapanowanie nad porządkiem na forum ma dwie strony. Z jednej strony oficjalnie forum zyskuje na rzeczowości, profesjonalizmie... każdemu moderatorowi zawsze będzie na tym zależeć i do tego będzie dążył.
Z drugiej jednak strony robi się miejscem... zimnym/ chłodnym, bez emocji. Gdzie w jednym miejscu zrzesza się grupa ludzi nic o sobie wzajemnie niewiedząca, nieznająca się i nigdy ze sobą nie rozmawiająca. Nawet jeśli się dzieje to kosztem tematu w którym spamują.
Nie powiem nic odkrywczego gdy stwierdzę, że ilu ludzi na forum tyle opinii.
Bo każdy z nas szuka tu zupełnie czego innego. Jeden rzeczowości, szybkich opinii i rzeczowych porad. A inni wchodzą tu by spotkać równie pokręconych ludzi jak oni sami i często sobie pożartować.

Pewnie wielu użytkowników i o mnie może coś powiedzieć, nazwać mnie spamerem lub przynajmniej powiedzieć że ich irytuję.
Nie krytykuje nowych, chyba że naprawdę się o to proszą. Nie wszyscy wiedzą że dużą cześć swoich postów nabiłem w TERRORZE :)) i fantastycznie te czasy wspominam.
Drażni mnie ilość zakładanych tematów i sytuacje w których ludzie przychodzą z byle problemem....Pytając absolutnie o wszystko!! Śmieje się iż dojdzie do tego, że niektórzy nawet nie będą umieli podetrzeć się osobiście bez wcześniejszej forumowej konsultacji.
ale staram się do tego podchodzić ze zrozumieniem, gdyż jestem mechanikiem i wiem co można a czego nie... w przeciwieństwie do ludzi z dwiema lewymi rączkami. 
Wiem kiedy można łatać dziurę a kiedy nie, nie przejmuje się że mi łańcuch trze o opnę... bo wiem że może wytrzeć blisko centymetr ;)

Zaprowadzanie ostrzejszych zasad może też mieć inne konsekwencje. Doprowadzi do ogólnego zaszczucia ludzi. Nagle wszyscy zaczną się besztać o byle co, z byle powodu... byłem przeciwny pomysłowi Jakuba z ocenami za odpowiedzi.
Ludzi spamujących a nic nie wnoszących do tematów... postrzegam jako folklor. :) Staram się nie skupiać na nich uwagi, stąd i procent podirytowania mniejszy. ;)

Kiedyś witałem młodych ale przestałem gdy nagle się okazało...że coś co uznawałem za niemal mój obowiązek zaczęło być źle postrzegane i odbierane jako nabijanie postów. (chociaż byłem w połowie stawki zestawieniowej) procentowy udział powitań a licznik postów.
Czy dzięki temu zyskało forum??
chyba nie, bo oprócz standardowego cześć, siema, itp. starałem się zagadać do nowego. Za co też czasami ludzie byli ganieni... bo to spam a powitalnia nie jest od rozmów.

Tu jest ta granica gdzie forum zyskuje i paradoksalnie traci.
A pamiętam ludzi rejestrujących się i komentujących pozytywnie "że u was tyle się dzieje" a inne fora są martwe. :)
Chociaż widzę też fora na których użytkownicy maja po 5/7 tysięcy postów.

Natomiast jestem za natychmiastowym banowanie za osobiste wycieczki!! Tu bez taryfy ulgowej.
A i dodam że komentarz pod kłótnia gdzie padają groźby nie powinien być jedynie traktowany podpisem... przenieście się na PW. Natychmiastowy k***a ban !! Jeśli się Hacker domyślasz o czym mówię.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

7

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Dziękuję za zajęcie przez was głosu.
Z wszystkimi waszymi wypowiedziami się w zupełności zgadzam i w skrócie wymienię co was i mnie boli:

1) brzydkie wypowiedzi innych użytkowników, nie rzadko zawierające przekleństwa.
uważam że coś takiego nie powinno być akceptowane. Nie każdy musi wszystko wiedzieć i każdy może się pomylić. Nie trzeba od razu pisać do takiej osoby trybem wykrzyknikowym i zwracać się do niego jak do debila.
Jeżeli ktoś napisał coś źle to odpowiadać pełnymi zdaniami z wyjaśnieniem co jest źle i jak powinno być dobrze.
A nie "ale debil..."

2) haterzy!
ostatnio bardzo popularny trend na forum bardzo zniechęcający innych do wypowiedzi. Sytuacje bardzo podobne do powyższych. Ja wiem lepiej i nikt nie ma prawa tego podważać. A kto spróbuje to mu pocisnę.

3) głupie tematy i głupie wypowiedzi
nuda oraz niski wiek nowych użytkowników forum.
Pojawia się coraz więcej tematów o niczym ( od tego jest offtop i SB) oraz dziecinne/spamowe odpowiedzi młodych użytkowników na jakieś "sensowne tematy".
Forum się zaśmieca takimi tematami i ciężko komuś znaleźć później odpowiedź na jakiś problem.
Zaśmieca się sensowny temat i znalezienie odpowiedzi wiąże się czasami z przerzuceniem 10 stron w danym temacie. Przez to powstają nowe stare tematy ponieważ nikomu nie chce się wertować temat pełen głupich wypowiedzi w poszukiwaniu odpowiedzi tylko woli założyć nowy temat. Który i tak po 3 poście robi się śmietnikiem.

4) wulgaryzmy i groźby w stosunku do innych użytkowników
tu nie ma co pisać - nie może coś takiego mieć miejsca na forum ogólnym. (na PW według mnie też nie ale tuż nie ja mam na to wpływ )

Obawy Seby:)
Nie mam zamiaru nikogo karać za przywitalnię - od tego ona jest.
Nie mam zamiaru nikogo karać za wypowiedzi w tematach regionalnych i offtopowych - od tego są te tematy aby sobie tam pisać z innymi kolegami itp. o czym tylko chcecie.


Teraz do rzeczy.
Jeżeli powyższe zjawiska nie zostaną w jakiś sposób eliminowane to:
- forum zamieni się tylko w czat
- tematy o supermoto będą rzadkością.
- znikną tematy jak i odpowiedzi techniczne
- znikną artykuły
- znikną starsi forumowicze z doświadczeniem motocyklowym oraz osoby startujące w zawodach z również dużym bagażem wiedzy
- forum zasypią tematy o pogodzie, jedzeniu itd.
- ścigacz.pl to będzie profesjonalne forum przy supermoto.pl

Nie mam zamiaru wszystkich karać banami itd. ale uważam, że niektórym mała reprymenda by nie zaszkodziła.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8 Ostatnio edytowany przez dj-mati (2011-11-18 16:13:32)

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

A mnie zbanujcie za to ,że się witałem w powitalni która do tego ponoć jest... i sami mnie zjebaliście jak się nie przywitałem po zarejestrowaniu na forum heh bo jak wspomniał Seba "nabijam posty" ... jak dla mnie możecie usunąć liczniki nabitych wypowiedzi i będzie git bo przecież chodzi o nabijanie nie ? Lub usunąć przywitalnię ; ] bo nabiłem tam część swoich postów które mogę wymienić na shelu na hotdogi

9

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

dla mnie przywitalnia jest od tego żeby nowy user się przedstawił i jak będę potrzebował to tam zajrzę, nie ma co likwidować ale też nie ma co pisać wszystkim cześć.
Ja w rankingu witających zająłem chyba przedostatnie miejsce bo przywitałem tylko jedną lub dwie znajome wcześniej osoby, ale zaglądam do tematu

10

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

nie chce mi sie czytać tego spamerskiego tematu :) ale ja jestem za niewprowadzaniem ograniczeń , niech sie wypowiada każdy co chce i jak chce ( oczywiście bez przekleństw, wulgaryzmów i obrażania ). jak ktoś będzie pisał bzdury to i tak szybko zostanie ukrócony :P

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

11

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

tegma napisał/a:

nie chce mi sie czytać tego spamerskiego tematu :) ale ja jestem za niewprowadzaniem ograniczeń , niech sie wypowiada każdy co chce i jak chce ( oczywiście bez przekleństw, wulgaryzmów i obrażania ). jak ktoś będzie pisał bzdury to i tak szybko zostanie ukrócony :P

No właśnie jest troszkę inaczej - jak jeden zaczyna pisać bzdury to wszyscy zaczynają je pisać.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Mam troche mieszane uczucia jeśli chodzi o te wszystkie nakazy, zakazy. Niedawno zjeb....śmy jak burą suke gościa co mu nie odpowiedał styl naszej jazdy, no bo to terror a teraz nagle wszyscy się wybielają i za chwile zmienimy nazwe na kółko różańcowe. Każdemu z nas trafiają się głubie wypowiedzi czasami dziecinne a czasami wulgarne. Powiedzcie jak ma wyglądać weryfikacja kto pisze głupoty a kto nie, ma to być na zasadzie ludzie co są na tym forum pare lat mogą pisać co chcą a nowi nie? Nie obraźcie się ale jak ktoś pierwszy raz, nie znając nikogo z nas poczyta to forum to może się okazać że zupełnie inaczej odbierze poszczególnych osobników. Przykład? Jakiś czas temu czytałem temat kogo brać za spamera a kogo nie. No i ... czym różnią się posty wymienionych z nicków forumowiczów od moich, Bartka, Sebka, Jacy, Crossa i jeszcze wielu innych, soory ale dla mnie niczym. Każdy post jest odzwierciedleniem naszych myśli, danego nastroju i od tego czy mamy chęć jebnąć ( sory ) posta czy nie. Porządek w garażu, giełdzie, co kupić czyli w tematach z których każdy może czerpać wiedze do woli, zakaz wulgaryzmów, obrażania, osobistych wycieczek - jak najbardziej jestem za. Ale co do reszty to dał bym na luz ale to jest tylko moje prywatne zdanie. Peace

____________________________________________________________
KTM SMC 660  <--- sell - next ----> CrazyAssBitch  ;P

13

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Widzę że temat bije głównie w świerzych userów a jako że takim jestem, pozwolę sobie przedstawic swój pkt widzenia. Mianowicie na forum znalazłem się nie dlatego że mam wiedze i doświadczenie profesjonalnego zawodnika i mechanika w jednej osobie, tylko że ogólnie supermoto mnie zafascynowało i stało się moją pasją. Co za tym idzie chciałbym zgłębiac ten temat i właśnie tu Wasza wiedza i doświadczenie jest naprawdę na wysokim poziomie (a jak uczyc się to od najlepszych) Moja uwaga dotyczy umiarkowania w restrykcjach jakie planujecie wprowadzic. Przyznaje że sam niejednokrotnie chciałbym coś w temacie napisac ale wycofuję się ponieważ z braku profesjonalizmu obawiam się zostac zbesztany i zapewne jest wielu takich którzy mogą się ze mną utorzsamic. Oczywiście mnie również irytują bezsensowne wpisy, nic nie wnoszące do tematu i tym bardziej gdy są oblepione wulgaryzmami, ale posarajcie się znaleźc złoty środek, aby nie wpędzac w kąt userów mojego pokroju, bo tak zaszczuci, nowi, będą musieli się ograniczyc do pisania w offtopie. Wierze że zajdziecie kompromis dla tej sprawy a ja sznując Was wyjdaczy i zwyczaje tego zacnego forum, będę nadal starał się byc mało upierdliwy ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

14 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-11-18 20:26:25)

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

Poprostu nie róbmy syfu , w tematach które dotyczą jakiś konkretnych spraw . Napisałem tutaj jako pierwszy i to dość skromnie , bo to nie jest łatwy temat , tym bardziej dla mnie bo nie chce nikogo pouczać z wiadomych przyczyn . Jakiś radykalnych zmian bym nie wprowadzał bo żadnego konkretnego pomysłu nie słyszałem ani ja go nie mam . Sprawy związane z mchaniką, techniką  jazdy, poradam technicznymi itp. niech zostaną przejrzyste . Temat offtopowy jest i wiadomo do czego słuzy do luźnej gadki tak samo jak SB na samym dole. Tematy lokalne tak jak pisał Haker też są do naszej dyspozycji . Przywitalnia, ja tam żadko kiedy bywam chyba , że ktoś pojawia sie z mojej okolicy wtedy zagaduje i nie widze w tym nic złego .

PS Myślę, że wszystkim, a jak nie wszystkim to wiekszości zależy na tym samy czyli na SUPERMOTO, wiec bądzmy zgrani . Łatwiej mają napewno osoby które już spotkały sie na żywo , dlatego zachęcam wszystkich do przyszłorocznych spotkań naprawde atmosfera jest luzacka :) a w powietrzu unosi sie tylko zapach supermoto , zero nienawiści .
Nie dajmy sie zwariować i przede wszystkim kierujmy sie rozumem .

Gdyby ktoś chciał wiedzieć wiecej lub wymienić sie poglądami zapraszam na gg 9582525

Pozdrawiam Bartek

motoslide.com

15

Odp: Spamerzy - zmora forum czy nie?

TomNaked napisał/a:

Niedawno zjeb....śmy jak burą suke gościa co mu nie odpowiedał styl naszej jazdy, no bo to terror a teraz nagle wszyscy się wybielają i za chwile zmienimy nazwe na kółko różańcowe.

Ten Pan akurat zasłużył na bana.... w sumie na 4. Bo tyle ich dostał w ciągu 5 minut.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD