1 Ostatnio edytowany przez Fikoł (2011-11-05 20:38:45)

Temat: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Witam
Problem polega na tym ,że mimo licznych prób regulacji gaźnika nie mogę go ustawić. Moto stoi na luzie i gdy dodam gazu to w pewnym momencie przy schodzeniu z obrotów na sekundę, dwie trzyma wyższe obroty i dopiero zejdzie do normalnych (podczas jazdy to samo). Dzisiaj jeszcze się pobawiłem i wyszło na to ,że dopiero po wykręceniu śrubki od składu mięszanki na 5 obrotów motór elegancko gada i śmiga. Wyjechałem na miasto kółko zrobiłem i moto zaczeło ztrzelać z tłumika jak petardy (okazało się ,że wykręciła się całkiem śrubka i zgubiła się sprężynka z podkładkami) podkładkię i sprężynkę z długopisu mam więc jutro polatam :D
Czy ktoś wie w czym tkwi problem ?
Gaźnik to FCR MX39

2

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

U mnie tez jak stoi na luzie szczegolnie jak jest zimny to chwile trzyma obroty, natomiast podczas jazdy zachowuje sie elegancko

3

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

ok ale u mnie bez różnicy :/ tylko przy wykręconych 5 obrotów jest elegancko na zimnym jak i na gorącym silniku

4

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Może dlatego, ze jest teraz inna gestość powietrza niż gdy na dworzu jest 30 stopni :) Przynajmniej zauwazyłem ze w moim moto tak było. Inna regulacja na jesien i inna na lato :)

Husqy SMR-R 450

5

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

A sprawdzałeś linkę od gazu?
Może się blokuje czy coś?

;)

6 Ostatnio edytowany przez cichy (2011-11-05 21:22:38)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Najpierw sprawdź tytanową przesłonę przepustnicy (czy nie jest nadłamana lub ukruszona).
Problem może też sprawiać ACV air cut valve.
Nie pamiętam jak wygląda gaźnik w 450-tce, ale chyba ma zainstalowany ten zawór. Odpowiada on, za kulturalne schodzenie z obrotów, w homologowanych wersjach. Niestety czasami utrudnia życie.
Spróbuj go zdemontować z gaźnika i zaślepić otwory.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

7 Ostatnio edytowany przez Fikoł (2011-11-05 21:31:56)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Właśnie na początku wymieniłem linki gazu bo była naderwana ale to nie to. Przepustnica chodzi elegancko
Gaźnik był cały rozbierany i czyszczony membrany w pompce przyspieszającej i tej od acv są w dobrej kondycji. Blaszka tytanowa w całości bez ubytków.
Zaraz pójdę sprawdzę z tym zaślepianiem ;)

8

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Po zatkaniu dwóch otworów w ACV  motór chodził nawet na zakręconej śrubce od regulacji (dopiero po sporym wykręceniu śrubki zdechł) Gdy wyciągnąłem zaślepkę z jednej (tej co zasysała powietrze) motór zdechł. Drugą zaślepkę wyciągnąłem to nic się nie stało.
Jakieś pomysły ? :(

9

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Moga to byc linki gazu,lub rollgaz,sproboj odłaczyc obydwie linki od gaznika i wtedy sprawdz jak schodzi z obrotow dodajac gazu recznie . ja tak miałem,wszystko poskładane ok linki niby były bez zagiec itd a jednak moto dalej schodziło wolno z obrotów,wydawało sie ze to gaznik ,a jednak okazało sie ze wina lezy  w linkach,rozkrecilem rollgaz ,wyczysciłem wszystko ,linki pusciłem jeszce raz i problem znikł.)

10 Ostatnio edytowany przez kusloncu (2011-11-05 23:57:27)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Może poprostu popryskaj je wd 40 :)

Husqy SMR-R 450

11

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Jeżeli nadal chodzi po wkręceniu śrubki to znaczy, że musisz zmienić dyszę (pilot jet) na mniejszą.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

12

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Linki nie mają nic do rzeczy! Przepustnica chodzi gładko i bez zacięć.
Cichy- motocykl chodził na wkręconej śrubce od mięszanki ale tylko wtedy gdy zatkałem ten otwór w ACV a gdy skręcę ACV do kupy (pokrywkę membranę i sprężynkę) to jak moto chodzi i skręcę śrubkę składu mięszanki to gaśnie. Czy to może być faktycznie dysza ?

13

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

kusloncu napisał/a:

Może poprostu popryskaj je wd 40 :)

are you frick your mind???

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

14

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Fikoł chyba sam sobie odpowiedziałeś że musisz mieć śrubkę wykręconą o 5 obrotów żeby pracowało jak trzeba

15

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Tylko ,że te 5 obrotów jak było to śrubka się wykręciła :D
Tak na poważnie to te 5 obrotów to ciut przy dużo czyż nie ? (serwisówka mówi 1.5-2 obroty)