16

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

a dlaczego się brałeś za regulację gaźnika?
nowe moto czy coś wymieniałeś, czyściłeś?
jaka jest historia tej usterki?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Po zakupie wr-ki niby ok schodziła z obrotów ale wyszło tak ,że tłok z zaworami się spotkał i musiałem wymienić całą głowicę + tłok, łańcuszek rozrządu. poskładałem wszystko do kupy nie ruszając ustawień gaźnika i po odpaleniu chodzi tak jak opisałem. Sam się dziwię co się mogło zmienić do ch**a :/

18 Ostatnio edytowany przez HEMP (2011-11-06 10:49:42)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

może lewe ?

i can do this .. here, hold my beer

19

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Króciec jest w dobrym stanie i tyle razy zakładałem gaźnik ,że w końcu za którymś razem powinno się udać dobrze założyć :P ciepłe ssanie też dobrze odbija

20

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

jakby brak mu powietrza, za bogata mieszanka

21

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

To może spróbować z mniejszą dyszą main jet ?

22

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Fikoł napisał/a:

Witam
Problem polega na tym ,że mimo licznych prób regulacji gaźnika nie mogę go ustawić. Moto stoi na luzie i gdy dodam gazu to w pewnym momencie przy schodzeniu z obrotów na sekundę, dwie trzyma wyższe obroty i dopiero zejdzie do normalnych (podczas jazdy to samo). Dzisiaj jeszcze się pobawiłem i wyszło na to ,że dopiero po wykręceniu śrubki od składu mięszanki na 5 obrotów motór elegancko gada i śmiga. Wyjechałem na miasto kółko zrobiłem i moto zaczeło ztrzelać z tłumika jak petardy (okazało się ,że wykręciła się całkiem śrubka i zgubiła się sprężynka z podkładkami) podkładkię i sprężynkę z długopisu mam więc jutro polatam :D
Czy ktoś wie w czym tkwi problem ?
Gaźnik to FCR MX39

Dopiero teraz zobaczyłem ze temat dotyczy mojego ulubionego FCR-a wiec jak dla mnie sprawa wygląda tak:
- Masz uboga mieszanke dlatego wolno schodzi z obrotów(powinien do tego strzelać przy ostrych przegazówkach)
- Najważniejszy błąd to to ze jeśli wykręciła ci się śruba reg. składu mieszanki to zgubiłeś także oring który w tym momencie jest najważniejszy( poszukaj sobie na rozpisce fcr-a i daj tam ori sprężynke a nie od długopisu bo ta jest za słaba ) a wiec oring, pdkładka ,sprężynka taka ma być kolejność.
- Trzecia sprawa ze nie można wykręcać śruby od składu więcej niż max 2,5 obrotu(póżniej już nie działa oraz istnieje ryzyko ze wypadnie) a wiec jeśli potrzebowałeś 5 obrotów to zwiększ dysze idling jet.


Oczywiście mam nadzieje ze gażnik jest cały wyczyszczony i nie wpadł ci żaden paproch przez dysze powietrzna bo przeważnie jest ona oddzielona od gardziela gażnika (oddzielenie łączy sie dopiero w puszcze filtra i jest często ignorowana podczas czyszczenie filtra bądz jego wymiany.

23

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Tak jak mówi przedmówca zmień dyszę od wolnych obrotów na większą.
Napisz też jaką masz teraz wkręconą - 45?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

24 Ostatnio edytowany przez Fikoł (2011-11-06 23:28:06)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

w tygodniu rozbiorę gazior i podam wymiary

Adimx10 napisał/a:

Trzecia sprawa ze nie można wykręcać śruby od składu więcej niż max 2,5 obrotu(póżniej już nie działa oraz istnieje ryzyko ze wypadnie

No ale u mnie dopiero przy 5 obrotach zaczął dobrze chodzić :P (o-ring gumowy został w gaźniku :) sprężynkę oraz podkładkę bedę musiał zamówić tak czy siak bo ta teraz co mam jest za duża i nie wkręca się do końca jak powinna.

Która to jest ta od wolnych obrotów ?

Post's attachments

Attachment icon Obrazek.jpg 103.13 kb, 121 downloads since 2011-11-06 

25

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Fikoł napisał/a:

w tygodniu rozbiorę gazior i podam wymiary

Adimx10 napisał/a:

Trzecia sprawa ze nie można wykręcać śruby od składu więcej niż max 2,5 obrotu(póżniej już nie działa oraz istnieje ryzyko ze wypadnie

No ale u mnie dopiero przy 5 obrotach zaczął dobrze chodzić :P (o-ring gumowy został w gaźniku :) sprężynkę oraz podkładkę bedę musiał zamówić tak czy siak bo ta teraz co mam jest za duża i nie wkręca się do końca jak powinna.

Która to jest ta od wolnych obrotów ?

Pilot jet #45
Fikoł napisałem ze jeśli wykręcasz więcej niż 2,5 obrotu to zmieniasz dysze pilot jet #45 na większą do momentu aż obroty będą normalnie schodzić a śrubę nie będziesz musiał wykrecać więcej niż te 2,5 obrotu kumasz??

26

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Spoko kumam :) dzięki za rady. Wie ktoś gdzie mogę kupić pojedyńczą dyszę bez zestawu ?

27

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Fikoł napisał/a:

Spoko kumam :) dzięki za rady. Wie ktoś gdzie mogę kupić pojedyńczą dyszę bez zestawu ?

Kupisz ją w salonie Yamahy, KTM, Suzuki, Hondy.
Musisz tylko znać kod dyszy bo inaczej to mogę Ci nie pomóc.
Ewentualnie w jakimś dobrym sklepie z serwisem motocykli typu cross.
Koszt takiej dyszy to gdzieś w przedziale 50zł.

Po 45 kolejny rozmiar to 48 jakby co :)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

28 Ostatnio edytowany przez Fikoł (2011-11-07 00:02:24)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

Teraz tylko czy rozmiar 48 będzie dobry ? Czy lepiej 50 wziąć ?

29 Ostatnio edytowany przez policho (2011-11-07 08:32:33)

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

W gaźniku Mikuni przy zwiększaniu dyszy wolnych obrotów polecana jest zamiana 45>47.5. W Twoim wypadku brał bym wpierw 48, powinno wystarczyć. Sprawdź w Larssonie [url]http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MzQ3MDg3OQ==&t=dysza+WOLNYCH[/url]. Niby nie mają na stanie, ale zadzwoń, czasami są w stanie sprowadzić na zamówienie. Masz zwymiarowaną, a cena o wiele niższa. Mają też inne, poszukaj.

---
KTM LC4 690 SMC R 2012, Husqvarna TE610/SM 1993
części zamienne - multimoto@o2.pl

30

Odp: Wr 450 źle schodzi z obrotów

policho napisał/a:

W gaźniku Mikuni przy zwiększaniu dyszy wolnych obrotów polecana jest zamiana 45>47.5. W Twoim wypadku brał bym wpierw 48, powinno wystarczyć. Sprawdź w Larssonie [url]http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=MzQ3MDg3OQ==&t=dysza+WOLNYCH[/url]. Niby nie mają na stanie, ale zadzwoń, czasami są w stanie sprowadzić na zamówienie. Masz zwymiarowaną, a cena o wiele niższa. Mają też inne, poszukaj.

Link który podałeś nie jest dyszą do FCR.
Dysza do FCR ma oznaczenia N424-21-xxx i wygląda zupełnie inaczej.
https://cyclewareables.com/pages/keihin_mikuni_carb_parts_images/n424_24_21_22_keihin_pilot.gif

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD