1

Temat: Opilki w oleju?

Witam, ostatnio spuszczajac olej zauwazylem ze jest tam troche opilek prawdopodobnie aluminium. Byl to olej ze skrzynii (jak zawsze czysty). Slyszalem ze w ktm'ach tak juz jest, ale chcialem sie upewnic?

2

Odp: Opilki w oleju?

Jak są opiłki to raczej nie jest to normalne :D ale może o czymś nie wiem :D

Husqy SMR-R 450

3 Ostatnio edytowany przez cross (2011-10-23 17:51:33)

Odp: Opilki w oleju?

w oleju ze skrzyni  w katach tak samo w hondzie czesto sa opiłki metalu  to normalne  :)

gorzej jesli te pojawia sie w oleju silnika

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

4

Odp: Opilki w oleju?

Ło mam nadzieje ze sie nie myslisz cross bo koledzy z forum motox nastaszyli mnie tak ze omal nie dostalem zawalu. Sprawdze w oleju z silnika nastepnym razem czy sa jakies opilki ale watpie. A jeszcze jedno pytanko: Czy warto jest miedzy wymiana przeplukac silnik jakims olejem syntetycznym czy to nic nie da?

5

Odp: Opilki w oleju?

To wszystko zależy czy mówimy o opiłkach ( całkiem sporych skrawkach metalu) czy o tak zwanej smuszce, czyli czymś co zabarwia olej na srebrzyście i jest drobinkami zmielonego metalu.
Smuszka drobinek opiłków jest jak najbardziej normalną rzeczą ale duże kawałki/skrawki metalu (duże kawałki) raczej nie powinny pojawiać się w zbyt dużej ilości.

A odnośnie czarów związanych z płukaniem silnika... pierwsze słyszę, to nie stary silnik diesla od perkinsa, co Ty chcesz w nim płukać ?

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6

Odp: Opilki w oleju?

Myslalem o plukaniu skrzyni w celu wydostania opilkow w wiekszej ilosci

7

Odp: Opilki w oleju?

Tez mialem w 530 ale tylko przy kilku pierwszych zmianach. Jaki masz przebieg?

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

8 Ostatnio edytowany przez cross (2011-10-23 19:15:51)

Odp: Opilki w oleju?

no u mnie w exc530 tez raz sie pojawialo innym razem nie... dlatego nie ma sie co tym przejmowac no chyba ze  wypadaja ci z olejem całe zęby  ze skrzyni :D

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

9

Odp: Opilki w oleju?

wiórek po wiórku i z zębów zrobią się kółeczka:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10 Ostatnio edytowany przez Kwiatek89 (2011-10-23 20:21:01)

Odp: Opilki w oleju?

Nie masz magnetycznego korka oleju? W LC4 w skrzyni jest korek z magnesem i wiórki na nim się zbierają.

Chociaż skoro mówisz, że to alu to korek i tak nic nie pomoże :) Tak czy inaczej - mała ilość delikatnych wiórek nie oznacza nic złego

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

11

Odp: Opilki w oleju?

hacker33 napisał/a:

wiórek po wiórku i z zębów zrobią się kółeczka:D

Śmiej się śmiej hacker, poczekaj aż będziesz wymieniał olej w skrzyni w swoim kacie ;)

Ja w ktmie miałem sporo opiłków po pierwszej wymianie oleju (po dotarciu), później to już raczej jakiś miał (czy smuszka jak dukeSebo napisał). Korek magnetyczny oczywiście mam i to na nim się wszystko zbiera.

---

Pozdrawiam
Hubert

12

Odp: Opilki w oleju?

w nowych katach masz 2 sitka i filtr oleju i do tego magnetyczny korek  ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

13

Odp: Opilki w oleju?

nic takiego nie mam w filtrze oleju. wsadzam taki filter:http://allegro.pl/ir-filtr-oleju-ktm-exc-400-450-530-exc-r-450-i1846757639.html i zakrecam ten dekiel na 2 srubki. Mozecie pokazac jak to wyglada? Przebieg to 135 mth, raz wymienialem i olej byl z opilkami, 2 razy wymienialem i cisza:D

14

Odp: Opilki w oleju?

w tylnej czesci silnika od dołu masz 2 sruby  takie czarne na klucz 12  odkrecasz je i to sa sitka

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

15

Odp: Opilki w oleju?

hacker33 napisał/a:

wiórek po wiórku i z zębów zrobią się kółeczka:D

najczęściej opiłki są z  "kłów" zapinających koła zębate , zęby są zbyt twarde (kruche) najczęściej odpadają całe (większe kawałki)

i can do this .. here, hold my beer