76

Odp: gumowanie na tylnym kole

nie bądzcie dziwni, wystarczy odkrecic manete i trzymac PJON to cała filozofia, przyjedziecie do Piły towas wszystkich naucze haahah :D

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

77

Odp: gumowanie na tylnym kole

Może na 525 :D

Husqy SMR-R 450

78

Odp: gumowanie na tylnym kole

Nie chodzi o murek. Taki mieli i na takim sie uczyli. To ma byc coraz wyzsza przeszkoda, ktora zapobiegnie wyjechaniu wam moto spod dupy. Znajdzcie taki murek, ktory wam nie uszkodzi moto. A tak btw. Ktos juz wymyslil oslone pod silnik, wiec po co wywzac otwrte drzwi? Po drugie, ilu z was mialo miekszy bol glowy na widok rozjebanego moto, po zaliczeniu plecow? Ilu z was kupilo moto, ktore mialo wieksze uszkodzenia niz podrapana rama? Pewnie nawet nie wiecie i w sumie moze i lepiej. Grunt to tak sobie wszystko wytlumaczyc, zeby glowa nie bolala i mysli nie spedzaly snu z powiek.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

79

Odp: gumowanie na tylnym kole

To teraz ja coś napiszę.

Podstawą jest nie porywać się nie wiadomo na co na początku.
Ja miałem tak że najpierw wyrywałem na koło z 2 samą mocą ' power whellie ' jak wy to mówicie i jechalem dopóki się podnosił a potem spadał :D
Potem podnosilem i próbowałem ruszać manetką. Coś tam zaczynało wychodzić.
Aż przychodzi dzień kiedy wyciągasz na koło i czujesz taki luz, brak obaw i jedziesz coraz dłużej. I tak za każdym razem coraz lepiej.
Trzeba ćwiczyć i być cierpliwym. To któregoś dnia się zdziwicie :D
tylnego hebla to uzywałem na samym początku. Później to już skracanie manetki tylko(ale noga zawsze jest na heblu). No i jak już coraz lepiej szło jak zawsze coś.
Czyli motocykl się zjebał  bo był na wykończeniu -.- Wał i takie tam..
ale myślę że   styczniu będzie już sprzęt mniej awaryjny i będę czerpał radość z jazdy a nie z tego że w końcu naprawilem i coś pojeżdżę.

Także wytrwałości i będzie ok :)
Pzdr

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

80

Odp: gumowanie na tylnym kole

Zacznijcie jak macie możliwość do małej pojemności, i tylny hebel to podstawa w lataniu na kole, także proszę bez pierdolenia, że ogarniam latanie na kole bez hebla...

81

Odp: gumowanie na tylnym kole

Dobry hebel, pierdolnięcie z klamy i regulujemy, gaz, hebel i w kółko  :)

patryk1533 - Ty chcesz uczyć? Sorry, ale jak na moje to potrzebujesz jeszcze douczenia, nie ujmując nikomu ;)

Husqy SMS 125
CRF R 450 SM

82 Ostatnio edytowany przez PszczelaRz (2011-10-26 15:24:59)

Odp: gumowanie na tylnym kole

KaceR napisał/a:

Zacznijcie jak macie możliwość do małej pojemności, i tylny hebel to podstawa w lataniu na kole, także proszę bez pierdolenia, że ogarniam latanie na kole bez hebla...


Chodziło mi że nie haratam do błotnika. Chociaż czasem zdarzało się poobcierać :o
Więc nie mów że się nie da, jak dobrze manetka operujesz to dasz rade bez.
Nie mówię że już haratam nie wiadomo jak ale jest coraz lepiej i hamulec to ostateczność.
Ale na początku trzeba bo się stracha  ma  :D

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

83

Odp: gumowanie na tylnym kole

ojtam ojtam wszyscy o tym hamplu !!!

je nie dosiegam do hampla jak siedze na kierownicy......  :lol:

Huska 701 '17

84

Odp: gumowanie na tylnym kole

PszczelaRz AGH napisał/a:
KaceR napisał/a:

Zacznijcie jak macie możliwość do małej pojemności, i tylny hebel to podstawa w lataniu na kole, także proszę bez pierdolenia, że ogarniam latanie na kole bez hebla...


Chodziło mi że nie haratam do błotnika. Chociaż czasem zdarzało się poobcierać :o
Więc nie mów że się nie da, jak dobrze manetka operujesz to dasz rade bez.
Nie mówię że już haratam nie wiadomo jak ale jest coraz lepiej i hamulec to ostateczność.
Ale na początku trzeba bo się stracha  ma  :D

To jeszcze zależy czym latasz. Bo dwusów nie hamuje tak silnikiem jak 4sów toteż w 2t sama maneta nie wystarczy. No i jak się chce przycierać błotnikiem to hebel musi być.

Fistach, to załóż hb  :D

85

Odp: gumowanie na tylnym kole

KaceR napisał/a:
PszczelaRz AGH napisał/a:
KaceR napisał/a:

Zacznijcie jak macie możliwość do małej pojemności, i tylny hebel to podstawa w lataniu na kole, także proszę bez pierdolenia, że ogarniam latanie na kole bez hebla...


Chodziło mi że nie haratam do błotnika. Chociaż czasem zdarzało się poobcierać :o
Więc nie mów że się nie da, jak dobrze manetka operujesz to dasz rade bez.
Nie mówię że już haratam nie wiadomo jak ale jest coraz lepiej i hamulec to ostateczność.
Ale na początku trzeba bo się stracha  ma  :D

To jeszcze zależy czym latasz. Bo dwusów nie hamuje tak silnikiem jak 4sów toteż w 2t sama maneta nie wystarczy. No i jak się chce przycierać błotnikiem to hebel musi być.

Fistach, to załóż hb  :D


Właśnie myślałem że mówisz o 2T . Ją miałem na myśli 4T :)

fistach jest ogólnie pro hajtem :D

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

86

Odp: gumowanie na tylnym kole

a zippem trackerem 250 4 t sie da gumować?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

87

Odp: gumowanie na tylnym kole

donelvis napisał/a:

a zippem trackerem 250 4 t sie da gumować?

Tylko musisz go wyrwać  pewnie za kiere jak ma za mało mocy i powinno być.

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

88

Odp: gumowanie na tylnym kole

PszczelaRz AGH napisał/a:
donelvis napisał/a:

a zippem trackerem 250 4 t sie da gumować?

Tylko musisz go wyrwać  pewnie za kiere jak ma za mało mocy i powinno być.

ale tylko z samego gazu + poderwanie czy strzałem ze sprzęgła + poderwanie?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

89

Odp: gumowanie na tylnym kole

donelvis napisał/a:
PszczelaRz AGH napisał/a:
donelvis napisał/a:

a zippem trackerem 250 4 t sie da gumować?

Tylko musisz go wyrwać  pewnie za kiere jak ma za mało mocy i powinno być.

ale tylko z samego gazu + poderwanie czy strzałem ze sprzęgła + poderwanie?


Powiem Ci że ja jakoś nie bawiłem się  w strzelanie ze sprzęgła. Nie wiem jaką to ma moc itp. Gaz + poderwanie :) Oczywiście na 2 :o

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

90

Odp: gumowanie na tylnym kole

PszczelaRz AGH napisał/a:

Powiem Ci że ja jakoś nie bawiłem się  w strzelanie ze sprzęgła. Nie wiem jaką to ma moc itp. Gaz + poderwanie :) Oczywiście na 2 :o

moc to 17KM wiec nie wiem czy nie lepiej na 1 biegu niz na 2....

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing