16

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Monkey napisał/a:

Tego kupiłeś ?
[url]http://allegro.pl/ktm-640-supermoto-i1693367204.html[/url]

Tak tego a co wiesz cos o nim?

Usterka znaleziona wieczorem opisze co i jak. Ktm jednak lubi utrudniac zycie w crf autodeko jest proste jak budowa cepa a tu jakies cuda na kiju ktore musze sie zjebac.

17

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Autodeko w LC4 też jest proste jak budowa cepa - prościej się chyba nie da, co nie zmienia faktu, że lubi robić problemy.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

18

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

fxrider napisał/a:

Autodeko w LC4 też jest proste jak budowa cepa - prościej się chyba nie da, co nie zmienia faktu, że lubi robić problemy.

Jak dla mnie to ktos byl niespelna rozumu zeby takie"cos" wymyslic mowie tu akurat o ksztalcie bolca zfrezowanego obustronnie oraz o samym deko jego przekroj mowi sam za siebie "nie bede dlugo dzialal" ja mam przejechane na walku jakies 2kkm i te "ostre" krawedzie w deko sa juz powycierane lekko :mad: .

Wracajac do usterki to tak jak mi sie wydawalo ze byl to autodeko jeden z kolegow tez pisal o nim dzieki za sensowne podpowiedzi tym co chcieli cos podpowiedziec (bo reszta to za przeproszeniem tylko posty nabijala ja wiem  ze nie da sie naprawic motocykla przez net ale po to sa fora internetowe aby sobie jakos pomoc, doradzic , podyskutowac itp a nie  pieprzyc ze lepiej sprzedac tez nie chcialem tej qrw... kupic ale co na dzien dzisiejszy kupic tylko prosze bez Xt Dr. itp majac jakies 11kpln?) i prosze nie pisac ze mam cisnienie bo go nie mam :D .
No wiec tak zdjec nie potrafie wklejac dlatego dam linka zeby bylo latwiej zobrazowac oco mi chodzi.
[url]http://www.ktmworld.com/ktm_oem_parts_schematic.asp[/url] przyczyna bezposrednia byla podkladka nr 44 ktora pelni podwojna funkcje jedna to to zeby pierscien zebezpieczajacy autodeko 43 nie odbezpieczył sie (podkladka ma podtoczenie) , a drugie zadanie to aby zdystansowac odpowiednio lozysko nr 23 i tu byl klops. Jak dlugo jestem mechanikiem nigdy nie mialem takiego przypadku a wiec srodkowa czesc tej podkladki ta ciensza normalnie odleciala i ta druga czesc czasami dotykala sie autodeko i do blokowala i ot co cala filozofia :D . Postanowilem takze zrobic elektryczny rozrusznik bo juz nie zapalal i do wymiany poszlo rozrusznik (ukruszony zab) , kolo zebate posrednie (uszlifowane 3 zeby) oraz łozysko kierunkowe :mad:  czyli wiecej juz nie moglo byc , ach ten cudny KTM.
Jak zloze chwasta dam znac co i jak i czy wszystko jest ok.

19

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

foto brak:(.jaka mogła być tego przyczyna??zmęczenie materiału a może lc4 to nie najlepsze konstrukcje?sam mam i zagryzam zęby jak takie tematy czytam.Odpukać:D

20

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Przez ciekawość - jakie obroty jałowe masz ustawione ? Czasem na niskich obrotach słychać jak autodeko "łapie" i na pewno nie jest to dlań zdrowe. Ja mam coś koło 1600-1700 ustawione na ciepłym, więc dekompresator raczej nie ma szansy się aktywować.
Trafiłem padnięte autodeko w jednym z kupnych silników, ale podmieniłem wałek na używany (ma conajmniej 25kkm nalatane) i problemy się skończyły.
Nie wiem od czego to zależy.
Za to wiem, że sprzęgiełka jednokierunkowe rozrusznika błyskawicznie lecą jak autodeko nie działa - dlatego zawsze jak ktoś o nie pyta zwracam uwagę, żeby sprawdził dekompresator - jak na razie w 80% przypadków dobrze wytypowałem.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

21 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-09-01 23:20:33)

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Stary ja Cie rozumiem że po to są fora aby pomóc, ale moim skromnym zdaniem najpierw rozbierasz a potem jak nie wiesz to pytasz... a nie na odwrót ! ...jechałem, zaczęło stukać w okolicy silnika, co to może być ??... przecież do tego trzeba by Kaszpirowskiego co najmniej;) bez spiny, to był cięty żart....

ja na co dzień naprawiam podobne usterki mechaniczne, elekroniczne, hydrauliczne i klienci jak zgłaszają to zawsze wiedzą co to może być i na siłę podpowiadają... a ich podpowiedzi potwierdzają się może w 10%... więc myślę, że takie gdybanie bez rozbierania jest trochę bez sensu...

22

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Adimx10 nie przejmuj się ja też to robiłem zaraz po zakupie:D

lc4 są wyłącznie dla prawdziwych mężczyzn, co lubią ostrą jazdę(nie tylko na moto:) i grzebanie(nie tylko w moto;P ...mnie to sprawia frajdę a reszta bezawaryjnych moto jest dla dziewczynek:D

23

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Ja swoją LC4 przejechałem wszystkiego ok. 12kkm i 4 razy ściągałem cylinder, raz czy dwa dodatkowo czapkę, raz zmieniałem silnik (skrzynia biegów, a tanio inny trafiłem), raz remontowałem (moja wina), 3 razy rozbierałem do gołej ramy (no ale lubię podłubać i za każdym razem coś się zmieniało).
Pół garażu mam zajęte gratami do tego moto (to akurat często się przydaje ;) )
Sam się dziwię, że mam doń jeszcze cierpliwość, ale muszę przyznać, że jeździ mi się nim zajebiście.
No i moto świetnie nadaje się do rzeźbienia - z SM zrobiłem wyprawówkę.
Jedyne co mnie w nim wpienia to zmiana oleju, regulacja zaworów i rzężenie z silnika podczas jazdy...

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

24

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

fxrider napisał/a:

Przez ciekawość - jakie obroty jałowe masz ustawione ? Czasem na niskich obrotach słychać jak autodeko "łapie" i na pewno nie jest to dlań zdrowe. Ja mam coś koło 1600-1700 ustawione na ciepłym, więc dekompresator raczej nie ma szansy się aktywować.
Trafiłem padnięte autodeko w jednym z kupnych silników, ale podmieniłem wałek na używany (ma conajmniej 25kkm nalatane) i problemy się skończyły.
Nie wiem od czego to zależy.
Za to wiem, że sprzęgiełka jednokierunkowe rozrusznika błyskawicznie lecą jak autodeko nie działa - dlatego zawsze jak ktoś o nie pyta zwracam uwagę, żeby sprawdził dekompresator - jak na razie w 80% przypadków dobrze wytypowałem.

Obroty sa ustawione ok bo nawet jak gazu dodawalem to tez bylo slychac walenie ale jak juz napisalem usterka znaleziona i czesci zamowione.

25

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

nie w temacie ale
fxrider: dasz jakis namiar na priva albo moze zaloze nowy watek w sprawie przerobki SM na enduro? bo wnosze ze robiles takie cos?

doomin13
smc660

doomin13

fs450

26

Odp: Duzy problem z katem lc4 640

Adimx10 napisał/a:
Monkey napisał/a:

Tego kupiłeś ?
[url]http://allegro.pl/ktm-640-supermoto-i1693367204.html[/url]

Tak tego a co wiesz cos o nim?

Usterka znaleziona wieczorem opisze co i jak. Ktm jednak lubi utrudniac zycie w crf autodeko jest proste jak budowa cepa a tu jakies cuda na kiju ktore musze sie zjebac.


Na priv wysłałem Ci namiar do kolesia który go serwisował w Lublinie
Chciałem go kupić w Lipcu i sprawdzałem historię przed zakupem...

LC4