1

Temat: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Witam. Za kilka dni lub tygodni planuję kupic motor SM. Dlatego pytam Was oto, jaka Sm'ka będzie najsilniejsza. Planowałem kupic 125/50 ale rodzice... Planuje wydac ok.5.500zł. SM rok najlepiej 06 up. Moje typy to : Aprilla SX 50, Husqvarna CH 50, Yamaha DT 50. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi i Pozdrawiam.

2

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Bierz DT 50 :) Silnik am6 nawet nieźle ciągnie :) W dodatku nie da zajechania a części tanie i łatwo dostępne.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

3

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

No właśnie. W DT silnik Yamahy a w Aprilli i Husce to jakie silniki, takie jak w DT? Czy w husce od Husqvarny ?

4

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Niet. Am6 to włoski silnik minareli. Jest stosowany w większości 50ccm. Czyli jest najlepszy :)

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

5

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Poczekamy na innych wypowiedzi. Myślę, że w Husce jest inny jakis. A Am6 ile ma koni ?

6 Ostatnio edytowany przez kacpikSM (2011-08-29 11:00:05)

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Silnik am6 tak samo jak w dt czy przeważnie innych markowych biegówkach 50cc. ;) Moc trudno powiedzieć odblokowana seria cos ok 8-9 km

sms 125 --> smr 450

7

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Aprila ma silnik derbi tak samo gilera wiec polecam derbi sende.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

8

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

husqa też jest w am6, z doświadczenia wiem że w apkach i yamahach am6 jest na nieco lepszych podzespołach (sprzęgło, skrzynia), ale np. rieju w wersjach pro będą lepiej wyposażone (rozrusznik, upsy, 4 tłoczki przód, oplot), husqa ch na większym gaźniku i przelocie w serii, a najlepiej jest szukać sprzętu (obojętnie jaki byleby am6, bądź derbi) od kogoś kto na nim trochę latał i nieco dopracował (70-80ccm, tunningowe gaźniki, wydechy itp), moc Cię nie zabije a pozwoli cieszyć się nim dłużej - ta rada sprawdzi się oczywiście pod warunkiem, że dobrze się znasz na takich sprzętach i potrafisz odróżnić egzemplarz wysłużony i zamęczony od takiego, na którym jeździł "świadomy kierowca" i miłośnik swojego sprzętu - niestety w PL panuje tendencja do zajeżdżania sprzętów i pozbywania się ich na allegro.

9

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

apka ma am6 a derbi i gilera są na silnikach produkcji "derbi" różnią się od am6 nieznacznie - moc porównywalna, słyną z nieco większej żywotności ale też mniejszej dostępności części i zamienników do tuningu.

10

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Polecam DT 50 mam kumpla co ma taki sprzęt i jest bardzo zadowolony, sam jeżdżę na DT 125.

KTM 450 SMR
#58

11

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

nieprawda zobaczcie nawet se nowa aprilia sx 50 ma taka sama rame i silnik jak derbi poniewarz spółka piagio przejoła derbi teraz klepie te same motory tylko inne plastiki jak derbi

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

12

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Silnik w husqvarnie i w hondzie hm to am6 ale po dodatkowym jakimś tuningu przez firme HM ma poszerzone kanały itd. Miałem sherco na am6 i szło gorzej od huski wiec moze coś w tym jest. :) Cześci do wszystkich 50 ccm są w miare tanie i nie ma tak ze do dt drozsze czy tańsze. :) Wszystko po rowno. Joł

Husqy SMR-R 450

13

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

bo husqi i hm (honda) miały większy gaźnik w serii i wydechy na przelocie. hmm swego czasu miałem sporo do czynienia z tymi pierdopędami i apki były na am6, ale fakt że od 2006 roku apka sprzedała sx/rx piaggio, wygląda na to, że Derbi nie zrezygnowało z swoich silników i wrzuca je dalej. także przepraszam za pomyłkę masz rację apki od 2006 roku już nie są na am6.

14

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Dzieki Wszystkim za wypowiedzi. Wychodzi na to, że Aprilia - derbi, Yamaha - Am6, Husqvarna - Am6. Jak źle pisze to poprawcie. A jakieś inne SM albo które według was miałoby najlepsze osiągi i wykonanie?

15

Odp: Jakie najmocniejsze SM 50cm ?

Olej rodziców polecam moją Derbi Sendę 125 SM 2007 rok w ekstra stanie technicznym , przy okazji zostanie co na opłaty i paliwo na cały sezon :)