1

Temat: serwisowanie FE 570

czesc

mam pytanko odnosnie husaberga fe 570.
czy ktos wie jak wyglada serwisowanie, przeglady i utrzymanie takiego moto?
ktos sie tym moze bawil?

pozdro

2

Odp: serwisowanie FE 570

Nie do końca pomogę bo nie miałem takiego ale FE i FS 570 Ma silnik wyczynowy, podobny do KTM 530 exc wiec pewnie podobnie często trzeba przy nim grzebać.
Ja w 530 nie jeżdżąc wyczynowo, olej i filtry robiłem co 10 godzin a zawory sprawdzałem co 30 godzin (zawsze były OK).
Tlok i łożyska zalecają wymienić okolo 100mh jeżdżąc jako hobby.

Ściągnij servisowke albo nawet manual, tam znajdziesz wszystko.

Pozdro

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

3

Odp: serwisowanie FE 570

...a jak z czesciami do Husabergów ? Bo ja powiem szczerze , ze nigdy mi sie nic w oczy nie rzuciło , a widziałem kilka fajnych 450 na mobile .

motoslide.com

4

Odp: serwisowanie FE 570

części dostępne bez najmniejszego problemu . Polecam Auner Bielsko-Biała.

SMR450

5 Ostatnio edytowany przez Lukaskovy (2013-04-28 12:02:59)

Odp: serwisowanie FE 570

Nie chce robić nowego tematu także podpinam się tu. Na allegro stoją dość ciekawe dwa bergi, jeden 400 drugi 470, ciekawi mnie czy to są silniki wyczynowe, czy nadają sie do codziennej jazdy,  jak wygląda ich obsługa i czy warto po prostu sie pchać w husbaerga. Oba są z 2003 roku. Pozdrawiam i z góry dziękuje ;)

DR-Z

6

Odp: serwisowanie FE 570

Nie ma chyba niewyczynowych Bergów. Serwis co 10 mth, lub co wyścig/zawody.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

7 Ostatnio edytowany przez Lukaskovy (2013-04-28 12:05:58)

Odp: serwisowanie FE 570

dzięki, a jak z dostępem części i z żywotnością tłoków ?

DR-Z

8

Odp: serwisowanie FE 570

Hej

U mnie sprawa wygląda tak: przebieg aktualny 170 mh na pierwszym tłoku i cylindrze. Na zimę zdjęta cała góra silnika i ASO stwierdziło brak zużycia :)

Tak więc na podstawie moich doświadczeń 200 mh na jednym zestawie to nie problem jako hobby.
Producent zaleca 90 mh do wymiany ale to przy wykorzystywaniu sportowym czyli 100% tor lub zawody enduro.

Nie jest źle :)

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)

9

Odp: serwisowanie FE 570

To nie ściema. 300-350mh robią chłopaki 570-kami w uk przy jeździe miejskiej, żywotność zwiększa fakt iż dobrze ciągnie od dołu i nie trzeba kręcić silnika do końca, zresztą wg mnie górne obroty są mało efektywne,lepiej zapiąć wyższy bieg

10

Odp: serwisowanie FE 570

Witam właśnie robiłem 570 po 370 mth wylatanych w terenie, nowy tłok + kpl. zaworów dla świętego spokoju oraz łańcuch rozrządu na siłe bo stary i tak byk ok.  Potwierdzam te przebiegi z całą stanowczością. Pająk na swojej 450 z 09r. ma grubo ponad  250 mth a katował berga w sm i hard enduro - romania i inne smaczki, i nadal lata jak nowy :)

11

Odp: serwisowanie FE 570

W jednym z naszych fe570 po 170mth przy wymianie tłoka trzeba było również wymienić cylinder, nikasil się wytarł na "wylot", operacja nie tania - 7,8k w ASO. Moto był kupiony dość tanio więc w sumie się opłacało, tuż to prawie "nowy silnik"...
P.S
Serdecznie pozdrawiam "uczciwego" sprzedającego i jego 80mth na liczniku...

Miej wyjeb@ne, a bedzie Ci dane...
MANEY#101 RMPST
Bez Ciśnienia rally team

12

Odp: serwisowanie FE 570

To rzeczywiście przykra i dziwna sprawa z tym wytarciem, ciekawe jaka tego prawdziwa przyczyna, przebieg czy duże zaniedbanie przez bylego wlasciciela.

13

Odp: serwisowanie FE 570

Cześć, odgrzewam temat bo przymierzam się do zakupu takiego moto i pytanie do posiadaczy takiego moto,
jak z dostępnością części bo widzę że niema już chyba oficjalnej strony Berga?
jakieś bolączki się ujawniły przy większym przebiegu?
na co zwrócić uwage podczas zakupu?

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

14

Odp: serwisowanie FE 570

Piotrekmm napisał/a:

Cześć, odgrzewam temat bo przymierzam się do zakupu takiego moto i pytanie do posiadaczy takiego moto,
jak z dostępnością części bo widzę że niema już chyba oficjalnej strony Berga?
jakieś bolączki się ujawniły przy większym przebiegu?
na co zwrócić uwage podczas zakupu?

Zwroc uwage na wszystko przy zakupie tak jak przy kazdym moto. Mam serwis w Holandii maja praktycznie wszystkie czesci do Bergow (do mojego 650 kupowalem na miejscu wszystko) wspolpracuja z UK I USA wiec nawet jakby czegos nie bylo to kilka dni i jest, ceny czasami sa nizsze niz w PL (kurs euro). W czechach jak i DE rowniez sa oficjalne sklepy do Bergow, jest to w miare swieze moto wiec przez kilka lat powinien byc spokoj z dostepem czesci.

15

Odp: serwisowanie FE 570

Proste motocykle ale ślnik wymaga trochę troski podczas serwisu po zakupie najlepiej do niego zajrzeć żeby przez jakąś pierdołe niebyło płaczu że bergi to złomy jak wiadomo na aledrogo każdy to jest po "remoncie" i ogólnie nówka.

Było pare mzetek i chinoli Kawasaki kmx kdx kx yamaha yz berg fc550 Jest exc250