721

Odp: Jakie gumy?

Pytanie do specjalistów - opona przód 120/60 vs 120/70 - co daje wyższy profil? Albo co zabiera?

EXC 525 in progress

722

Odp: Jakie gumy?

Wyższy profil daje 70 i taki polecam. Łatwiej motocykl skręca na takiej gumie.

723

Odp: Jakie gumy?

Co myślicie o pilot powerach do mtka,lub jaki odpowiednik?

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

724 Ostatnio edytowany przez AntonioPL (2018-02-27 09:51:32)

Odp: Jakie gumy?

Moto lżej jedzie na wyższym profilu, środek bieżnika zużywa się szybciej przy ruszaniu, hamowaniu na wprost. Przyczepność może być też gorsza przy jeździe na wprost. Wchodzenie w zakręty teoretycznie lepsze, skręcanie na gumie również. Opona jest cięższa, więc straty energii na kole są większe. Ogólnie przyjmuje się, że masa wirująca zabiera 4x więcej energii niż masa statyczna umieszczona w/na pojeździe. Czyli 0,5kg większa waga koła to jak 2kg doczepionego bagażu, jeżeli chodzi o straty energii. Zwiększy się też prędkość motocykla, przy tych samych obrotach, na najwyższym biegu (zależy od przełożenia) może utworzyć się nadbieg bardziej odczuwalny.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

725

Odp: Jakie gumy?

Profi wytłumaczone:)

726

Odp: Jakie gumy?

Pilot power nie jest oponą najwyższych lotów. Lepiej poszukać np. Rosso 3 / corsa ew. Angel GT, Metzeler M5/M7.. Wszystko tylko nie PP :P

727 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-27 10:17:36)

Odp: Jakie gumy?

no prawda PP sa raczej słabe. Rosso 3 nie znam ale poznać chce bo Rosso 2 są rewelacyjne. Lubie jeszcze qualifiery 2 z takich przyziemnych opon

728

Odp: Jakie gumy?

Zapomniałbym dodać najważniejszego. Zmniejsza się podatność na aquaplanning ale pogarsza się jazda w terenie/piachu.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

729

Odp: Jakie gumy?

Czyli warto dzwonić i mówić, że jednak nie chcę 120/60 tylko 120/70? :D

EXC 525 in progress

730

Odp: Jakie gumy?

Zdecydowanie

731

Odp: Jakie gumy?

Zależy czego oczekujesz. Ja akurat często jeżdżę rekreacyjnie, dotychczas około 50/50 fun/rekreacja, w tym sezonie zapowiada mi się lekka trasa, więc będzie pewnie spokojniej, dlatego cenię sobie niższy profil.

Ogólnie na wyższym profilu ciężej pogiąć felgę. Jeżeli jeździsz mocno dynamicznie i w zakrętach to wziąłbym 70. Jeżeli nie lubisz szaleć i skręcać na gumie, to stabilniej jedzie się na 60tce.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

732

Odp: Jakie gumy?

W planach mam zakręty ;), dobra, dzwonię za 120/70.

PS. U mcienkiego w Motocyklonie nie ma Goldspeed-ów Street Sport Ultra i nie wiadomo, kiedy będą.

EXC 525 in progress

733

Odp: Jakie gumy?

MAĆKO napisał/a:

no prawda PP sa raczej słabe. Rosso 3 nie znam ale poznać chce bo Rosso 2 są rewelacyjne. Lubie jeszcze qualifiery 2 z takich przyziemnych opon

PP chyba bedzie lepsze od P Road ? Jeszcze nie jezdze całkiem w poziomie i nie chce odrazu opon ( wyczynowych) a moje seryjnej P road z przodu już nie ma.Mozna zostawić tył road?

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

734 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-27 11:18:34)

Odp: Jakie gumy?

Wrzuć sobie diablo rosso II to nie jest opona wyczynowa a trzyma jak szatan:) Kup rocznik 2015/2016 to zapłacisz za nią 300-350zł. Nie ma co przepłacać za nowe opony, nie ma różnicy.

735

Odp: Jakie gumy?

Ja w 950 SM miałem z przodu Pilot Power a z tyłu Pilot Power 2 CT. Trzymały rewelacyjnie, moto było bardzo zwrotne w porównaniu z OE Pirelli Scorpion Sync, ale z rozmów z kolegami na jogurtach wynikało że przy wysokich prędkościach robiły się niestabilne. Ja tego nie doświadczyłem, ale moje moto jechało max. 215 km/h.
Jak na zakręty, to brałbym Michelin PP, ale zwróciłbym uwagę na indeks prędkości. Jak będzie bardzo wysoki, to opona będzie raczej do cięższych i szybszych motocykli a co za tym idzie będzie twardszy karkas i nie będzie się dość szybko nagrzewać i tak ładnie układać pod lżejszym moto.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"