526

Odp: Jakie gumy?

A eksperymentowałeś coś z ciśnieniami?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

527

Odp: Jakie gumy?

W sumie nie, uzupełniałem jak zaleca producent. Ale te opony mają twardą mieszankę bo po 10 000km jeszcze nie są do wyrzucenia (kończą się, ale jeszcze można jeździć). Fakt, że nie palę gumy nigdy bo mnie to nie kręci, ale myślę, że to i tak duży przebieg jak na tył. Taka opona ni to sportowa, ni to szosowa. Czasami mam wrażenie, że jak jest chłodniej to robi się na niej taka śliska warstwa.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

528

Odp: Jakie gumy?

Ja jeździłem na 1,8 z przodu i 1,7 z tyłu.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

529

Odp: Jakie gumy?

Gierwi jak kupiłem od ciebie ktma to zrobiłem na tych oponach jeszcze 5000 km i tył już jest resztka a przód jeszce jest sporo

530

Odp: Jakie gumy?

No proszę, ujawnił się! ;-)
Czyli potwierdza się to co mówiłem. Tył był prawie nowy jak go brałeś. A jakie odczucia na tych kapciach?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

531

Odp: Jakie gumy?

Bardzo dobrze się jeździ w warunkach miasto i tor, potwierdzam że przy wyższych prędkościach opony są mniej stabilne teraz tył będę zmieniał na Dunlop sportsmart 2 to będę miał porównanie.

532

Odp: Jakie gumy?

Kurcze, dużo przelotów robię i zaczynam się się zastanawiać. Czy możecie dokładnie wyjaśnić co macie na myśli, że opony są mniej stabilne na wyższych prędkościach ?

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

533 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-03-03 10:00:50)

Odp: Jakie gumy?

Są to po prostu specjalistyczne gumy przeznaczone do czegoś innego niż jazda autostradą na full gazie. Mają inną konstrukcję osnowy i profil, są bardziej miękkie bo przeznaczone do lekkich motocykli, nastawione na zwrotność przy mniejszych prędkościach. Za to trzymają jak trzeba i szybko się nagrzewają (i zużywają;-) ).
Przy szybkiej jeździe na prostej zdarza się że moto lekko wężykuje, nie jest to żadne shimmy, ale wyczuwalna niestabilność. Po części wynika na pewno ze zbyt mocnego chwytu kierownicy i rozluźnienie ramion pomaga zapobiegać temu zjawisku.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

534

Odp: Jakie gumy?

gierwi napisał/a:

Są to po prostu specjalistyczne gumy przeznaczone do czegoś innego niż jazda autostradą na full gazie. Mają inną konstrukcję osnowy i profil, są bardziej miękkie bo przeznaczone do lekkich motocykli, nastawione na zwrotność przy mniejszych prędkościach. Za to trzymają jak trzeba i szybko się nagrzewają (i zużywają;-) ).
Przy szybkiej jeździe na prostej zdarza się że moto lekko wężykuje, nie jest to żadne shimmy, ale wyczuwalna niestabilność. Po części wynika na pewno ze zbyt mocnego chwytu kierownicy i rozluźnienie ramion pomaga zapobiegać temu zjawisku.

Nic dodać nic ująć:)) Jak ktos dużo gumuje to tył 10tysi nie przetrwa, środek opony sie zużyje (zrobi sie kwadrat z opony) a po bokach zostanie dużo mięsa. Tyczy sie to tylko i wyłącznie ulicy bo przecież wiadomo ze nikt nie bedzie tak sie składał zeby boki opony zużyć proporcjonalnie do szczytu opony. No chyba z ktos jest de.bilem i mu życie niemiłe.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

535

Odp: Jakie gumy?

Pytanko.
Chce kupić nowe kapcie na sezon, mam felgę 4.25 i teraz są włożone Heindenau K73 160. Tak na oko w połowie zużyta, ale jest już tak twarda że na mokrym traci przyczepność na 3 biegu po dodaniu gazu (a to deszczówka)

Myślę nad Pirelli Diablo Rosso II 150 lub o Sportmax Qualifier II 160. 160 nie będzię za duża?

90% miasto i 10% tor

CRF450R

536

Odp: Jakie gumy?

Na przód kupiłem dunlop sportmax d212 gp pro2. Na tył chce dać supercorsa tylko sc1 czy sc2?
Pytanie też jak sprawdzi się taki zestaw jak będę chciał polatać po mieście. Wrf250

Hsq SMR 511
#511

537

Odp: Jakie gumy?

Nikt nie ma doświadczenia z Diablo Rosso II?
Dunlop Sportmax SportSmart II nada się do mojej CRF?
Obie 150

CRF450R

538

Odp: Jakie gumy?

Qualifiery II sobie kup najlepiej używkę na tył i będziesz zadowolony, do latania po mieście lepiej mieć gorsze opony niż jakieś super kozaki bo szkoda póżniej jak trzeba zrobic jakiś fajny trick;)

539

Odp: Jakie gumy?

Tydzień temu zmieniłem opony z Dunlopa mutant na qualifiery II. Kleją się zajebiście, nie moge przestać ich zachwalać. Z perspektywy ekonomicznej też jest dobrze.

XTX 660 <3

540

Odp: Jakie gumy?

master_be napisał/a:

Nikt nie ma doświadczenia z Diablo Rosso II?
Dunlop Sportmax SportSmart II nada się do mojej CRF?
Obie 150

Kilkanaście postów wyżej napisałem ze dwa razy, że rosso 2 są godne polecenia.
Ciekawe czy te no we Micheliny warte ceny?
[url]http://www.oponeo.pl/model-opony-motocyklowej/michelin-power-rs[/url]

WR250X -> Husaria 701