1 Ostatnio edytowany przez Bartek_125 (2011-07-01 13:51:37)

Temat: Jakie moto będzie najlepsze ?

Siemka :)
Chciałbym się dowiedzieć który motorek będzie lepszy do SM i będzie najlepiej odpowiadał do mojego stylu jazdy.
Zacznę od tego jak motorek będzie używany. Dojazd do szkoły (oczywiście nie codziennie ze względów pogodowych i sezonu ) ok 25km z czego większość drogi prowadzi trasą, motorek będzie jeździł również dużo po różnych pobliskich miejscowościach (wsiach) jak i po mieście, dodam że chciałbym również raz na jakiś czas wrzucić koła off-roadowe i pośmigać w terenie (lasy pola i czasem po torze)

Na oku mam takie motocykle jak:
-KTM EXC 400/450/520/525
-Suzuki DRZ 400

Jeśli koś ma jeszcze pomysł na jakiś motocykl który by się lepiej nadawał to prosił bym o podzielenie się jego nazwą ze mną i na pewno wezmę go pod uwagę :) Oraz prosiłbym o opisanie każdego z wymienionych motorków jaka jest ich charakterystyka silnika, zawieszenia i mniej więcej jak z prędkością przelotową na trasie i v-max. :)

Dodam że jeździłem już na crossówkach, trochę na quadzie przeprawowym i aktualnie jeżdżę TDR 125 ale jednak niebawem mam zamiar zmienić ją na coś porządniejszego bo jednak troszkę mi już nie wystarcza ta maszynka :)

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

2 Ostatnio edytowany przez Belzebub (2011-07-01 15:23:43)

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Hi,

jako że jesteś nowy i żeby odciąć Cię od kąśliwych uwag kolegów  - przeczytaj najpierw poprzednie posty w stylu : "Co na pierwsze moto" - w dziale właśnie "Co kupić?"...

... chodzi o to że przed chwilą podałeś, że zastanawiasz się czy kupić Toyote Yaris (Suzuki DR-Z 400 SM) czy może Ferrari Enzo (KTM 525)... gdzie ten drugi z pewnością Cię zabije/zniszczy finansowo/przesiedzisz w garażu (lub jak kolega napisał : KTM =hurtowani frajdy i problemów technicznych)..

Sumując :

Belzebub napisał/a:

- co do zakupu DR-Zy : temat wałkowany 100-krotnie -> choćby TU :
[url]http://forum.supermoto.pl/topic17253-drz-400-sm-za-10-tys-warto.html[/url]
- nie ma czegoś takiego jak "uniwersalne SuMo" i nie ma czegoś takiego jak kupno np.KTM bo "on mi się podoba" :

*są spokojne SuMo i są wyczyny : jeśli kupisz KTMa pow. 400ccm bo ładnie wygląda, to nie zdziw się, że będziesz się bał na nim jeździć. Można kupić spokojną HONDĘ XR lub Yamahę XT660X, ale to turystyczne maszynki niż zapierdalaki.

Powertuj forum bo jest parę RÓŻNYCH (radykalnie) opcji :

@HONDA XR (400/600)
@SUZUKI DR-Z S/SM (400ccm)
@YAMAHA WR 400/426/450 (ccm)
@KTM różne (125/250/300/450/525/660/690ccm)
@HONDA CRF 450ccm
@Husqvarna TE/SM...
@Husaberg Fe...

kończąc na VORach i innych. Idąc w dół listy cena automatycznie leci w górę a bezobsługowość radykalnie w dół, im dalej w dół tym moto bardziej w wyczyn -a jak trafiasz na "okazję" za niezłą cenę to znaczy tylko i wyłączenie "że coś się dzieje" ;)

Każdy z nich był opisywany na forum co i jak : kolejność przy zakupie już masz, ...kwestia teraz żebyś dobrze wybrał i się przy tym nie połamał -

PS. a dyskredytowanie DR-Z'y mocno przemyśl
PS2. Za 10k kupisz Suze ale raczej w wersji S + SM mod (wer SM za ok.12k)
PS3. Z cyklu : DRZ potrafi -> [url]http://www.youtube.com/watch?v=MgfeJMjd7lc&list=PL18F3C7C45350E3AB[/url]

-reszta TU :
[url]http://forum.supermoto.pl/topic17350-pewien-dylemat.html[/url]

i poczytaj TO :

[url]http://forum.supermoto.pl/topic17253-drz-400-sm-za-10-tys-warto.html[/url]

Jak już się zaznajomisz to wtedy zadawaj pytania ;)

pozdr!

Hardcore - it's more than music...

3

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

ktm exc 450/520/525  ;)

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

4

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

CR 500. Tylko i wyłącznie.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

5

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Może Huskę TE610 ? Wystarczyło by tankować co drugi dzień, wymiana oleju akurat równo co drugi weekend wychodziła a korbowodu co semestr ;)
Co do vmax tego moto to jedynym ograniczeniem jest rozsądek kierowcy.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

6

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

moto napisał/a:

ktm exc 450/520/525  ;)

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

7

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Kwiatek89 napisał/a:

CR 500. Tylko i wyłącznie.

+1 :) do dojazdów do szkoły będzie idealna.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

8

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

No raczej nie bardzo... Zanim maszyna się zagrzeje  :D  Ile to mi wpierdzieli benzyny :D I jak ja to odpalę pod szkołą :D trzeba by się naskakać po starterze ;]

Nie no ale tak na poważnie to po prostu chodziło mi o to jaki motorek nada się najbardziej do codziennego użytku oraz pozwoli mi raz na jakiś czas poszaleć po bezdrożach :)

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

9

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Bartek_125 napisał/a:

I jak ja to odpalę pod szkołą :D trzeba by się naskakać po starterze ;]

A to jakiś problem? Jeden kop i jedziesz...


joł

10 Ostatnio edytowany przez figiel (2011-07-02 08:42:40)

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

podstawowa sprawa ile masz kasy na sprzęt ? a reszta info pewnie jak Belzebub podał

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

11

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

kwota to będzie ok 10tys.

SFMario napisał/a:
Bartek_125 napisał/a:

I jak ja to odpalę pod szkołą :D trzeba by się naskakać po starterze ;]

A to jakiś problem? Jeden kop i jedziesz...


joł

Ja słyszałem, że 0,5 w 2t ma problemy z odpalaniem :) Ale to może źle słyszałem i jeśli tak to sorki :)

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

12

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Hasło klucz : Suzuki DR-Z 400 SM

-jak piszesz -nie masz aspiracji na tor, raczej fun i dojazdy + niska awaryjność i małe koszty eksplo. (tańsza opcja Suzi DR-Z S +SM mod lub Honda XR ew.TT z SM mod -> ~7-8k $)...

...dalej kończy się wiara w niezawodność i zaczyna "jak dbasz tak masz".

pozdr!

Hardcore - it's more than music...

13

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

ok dzięki za wszystkie info  ;)

PS: że się tak jeszcze zapytam :P Jak się ma WR 450 SM do DR-Z 400 ? chodzi mi o sprawy związane z silnikiem, po ile mth robią te silniki ?

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !

14

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Hahaha, podałeś motory z dwóch skrajów skali.
DRZ 400 robi przebiegi w kilometrach a nie w godzinach.
Poczytaj o tym najpierw, a nie robisz smietnik na forum. Mam wrazenie, ze teraz wszystko trzeba kazdemu podac na tacy. Zbanowali Cie na google?  :mad:

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

15 Ostatnio edytowany przez Bartek_125 (2011-07-03 20:25:42)

Odp: Jakie moto będzie najlepsze ?

Można było napisać po ludzku, np. "Są to całkowicie inne klasy silników" czy coś albo  "zobacz w googlach". Po prostu chciałem  abyście mi je porównali bez względu na to, że one się strasznie różnią bo właśnie chodzi mi o to chodzi, jaka jest między tymi moto różnica.

Dr.Bigos 0,7

Częstochowa okolice pisac !