1

Temat: Reputacja

Dodałem nową opcję do forum nazywa się Reputacja. Jako że ilość postów mało mówi o jakości danego użytkownika to będziemy mieli okazję oceniać odpowiedzi innych. Do każdego posta jest generowany przycisk + lub - poprzez które możemy wyrazić swoją aprobatę lub dezaprobatę dla danej odpowiedzi. Wprowadzone zmiany mają na celu podniesienie jakości. Każde punkty dodatnie lub ujemne dla użytkownika muszą zostać poparte krótkim komentarzem do którego jest specjalny formularz. Bezsensowne głosy będą kasowane. Jeśli użytkownik otrzyma dużo minusów za danego posta (temat) to takie posty będą usuwane. Sprawa chyba jasna? Jakieś pytania? ;-)


Za co możemy przyznawać plusy?
- dobre i wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania
- pomoc w problemach natury technicznej

Za co minusy:
- odpowiedzi nie związane z tematem
- przekleństwa

Zapraszam do poprawy jakości naszych forumowych wypowiedzi.

jakubek

2

Odp: Reputacja

eeee yyyy ten tego .... nie mam zdania... znaczy mam? Jaki to ma ogólnie cel Jakubie? Taki prawdziwy cel! bo że poprawienie poziomu bla, bla, bla to już wiem.
Jeśli pisałem coś pomocnego, to nie po to by dostawać za to ocenki  :mad:
A jeśli post był w ironicznym tonie... to tez musiałem mieć do tego powód ;)

A kto oceni... oceniających? ;)

Moim zdaniem to bezsensowna opcja... już argumentuje. Nie w tak ograniczonym gronie gdzie wszyscy generalnie się znają... i sami pilnują i kontrolują. Rozumie że na forum jest kilkaset udzielających się osób, trudnych do ogarnięcia. Ale nie przy tak małej grupie 30 udzielających sie osobach. No chyba że jest to odpowiedz... na skargi które potajemnie dostajesz... nie mam pojęcia. Może są tu osoby rozczarowane zbyt niskim poziomem wypowiedzi.
Ale na mnie to działa zniechęcająco.  :(  ja wiem że zaraz pewnie padnie odpowiedz, że tak jest na wszystkich poważniejszych forach.
Ale czego to dowodzi ? Że trzeba zmieniać to co działało dobrze  :|
Że co, że "przeciwskręt" i większość robiła sobie jaja... co tu oceniać... albo nikt nie wie czym to się je, albo cytuje książki (co nie jest niczym złym, stawiam tylko za przykład) bez urazy:)
Jakub, oby się nie okazało że za chwile nie będzie czego moderować.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3 Ostatnio edytowany przez Materka (2011-05-21 02:21:37)

Odp: Reputacja

dukeSebo napisał/a:

eeee yyyy ten tego

znaczy boi się :)


moim zdaniem słuszna koncepcja

4

Odp: Reputacja

Jakub-wg mnie za reputacje wystarczą "plusy" ktore moze przyznawac tylko zalozyciel watku, jesli uwaza ze piszacy mu pomogl w jego temacie. Duzo plusow, dobra repytacja.
Natomiast "ostrzezenia" (u Ciebie "minusy") powinni miec mozliwosc nadawania jedynie moderatorzy.
Tak jest na innych, niekoniecznie lepszych forach, ale sie sprawdza :)

P.S. A co to w ogole za slowo "REPUTACJA"? Jakas ponowna putacja? Co to jest putacja? Kojarzy mi sie z ekstradycja ;)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

5 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-05-21 07:57:57)

Odp: Reputacja

Materka napisał/a:
dukeSebo napisał/a:

eeee yyyy ten tego

znaczy boi się :)
moim zdaniem słuszna koncepcja

[url]http://forum.supermoto.pl/img/smilies/big_smile.png[/url]

Znaczy "zgłupiał" i nie wiedział co się dzieje.  :D Od teraz będę musiał oceniać kolegów za ich plecami ;) A w tak małej grupie to bardzo popsuje atmosferę.
Przecież nie mogę oceniać dopiero co zarejestrowanego 17 latka za jego niespójna wypowiedz.  :| Lub źle, mało konkretnie postawione pytanie.

P.s. Wiem że post zamieszczony prze kolegę Materkę był jedynie niewinnym żartem... Jednakże zaburzył porządek w tym temacie, nie wnosząc w niego nic wartościowego... był jedynie żałosną i prześmiewczą próbą ośmieszenie mojej osoby a także moich starań i zaangażowania na tym forum... oceniam wypowiedz kolego Materki  dużym "minusem"  :D  :D
Postuluje o wprowadzenie dużych i małych minusów. :)  :)

Czy dobrze moderatorze Jakubie?  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

6

Odp: Reputacja

dukeSebo napisał/a:

Znaczy "zgłupiał" i nie wiedział co się dzieje.  :D Od teraz będę musiał oceniać kolegów za ich plecami ;) A w tak małej grupie to bardzo popsuje atmosferę.

Nie możesz nikogo ocenić za plecami. Bo w zakładce każdego użytkownika jest cała historia głosów na jego profil więc wszystko będzie widoczne i klarowne.



Crazy_Russian napisał/a:

P.S. A co to w ogole za slowo "REPUTACJA"? Jakas ponowna putacja? Co to jest putacja? Kojarzy mi sie z ekstradycja ;)

To mój wolny przekład z języka angielskiego ;-)

jakubek

7 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-05-21 13:37:11)

Odp: Reputacja

hm... nie wiem co myśleć. Wstrzymam się od dalszych komentarzy.  :|
My jesteśmy dziećmi w twoich rękach a Ty cholernym klaunem... uszczęśliwiając nas na siłę, wpychasz nam cholerne hamburgery  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

8

Odp: Reputacja

Nie wiem co myśleć ale chyba troszkę poprę teorię Crazy_Russian

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Reputacja

Uważam RZe to nie najlepszy pomysł. Zbyt łatwo można sobie ot tak kliknąć tego minusa.
Wczoraj wieczorem (a może to było dziś rano) wróciłem z piwa i pomyślałem przejrzę jeszcze forum. Oczywiście zobaczyłem ten temat i poczułem się prawdziwym polakiem poczułem że muszę komuś dać minusa tak też zrobiłem dałem go "pierwszemu lepszemu" forumowiczowi i spełniony położyłem się spać...

Lepszym pomysłem byłoby powołanie komisji złożonej z tych osób na forum które mają najwięcej postów na koncie i do takiej komisji można by kierować podania o postawienie komuś + lub -,  oczywiście przy każdej ocenie byłaby adnotacja czy werdykt był jednogłośny..  :D  :P

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

10

Odp: Reputacja

Właśnie o to chodzi, że nie z ilością idzie jakość. Ilość postów nie jest wyznacznikiem że ktoś tutaj jest najlepszy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Reputacja

Dobra Bondek dostał plusa  :D  zasłużył przez celność wypowiedzi. W kolejnym temacie już się z nim nie będę mógł zgodzić...
Dostaje minusa i co to oznacza... np. że go lubię lub też nie... że go znam osobiści- lub też nie... czy to daje nam jakiś obraz?
Tak, że w jednym temacie ma racje a winnym temacie nie. (jak większość na tym forum)
Co nie przesądza o tym czy jest kompetentny czy też nie.
Czy to nie jest jakaś cholerna dziecinada ?
A może chodzi o to by ograniczyć liczbę postów do jakiegoś minimum. Widuje takie fora gdzie odpowiedz na pytanie pada po tygodniu. Czu o to Jakub chodzi.
Wiem jakie jest założenie i wiem że jesteś od ciągłego poprawiania wizerunku tego forum. Ale...

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

12

Odp: Reputacja

dukeSebo napisał/a:
Materka napisał/a:
dukeSebo napisał/a:

eeee yyyy ten tego

znaczy boi się :)
moim zdaniem słuszna koncepcja

P.s. Wiem że post zamieszczony prze kolegę Materkę był jedynie niewinnym żartem... Jednakże zaburzył porządek w tym temacie, nie wnosząc w niego nic wartościowego... był jedynie żałosną i prześmiewczą próbą ośmieszenie mojej osoby a także moich starań i zaangażowania na tym forum... oceniam wypowiedz kolego Materki  dużym "minusem"  :D

owszem to był żart, ale myślę że skromnie ale jednak wypowiedziałem się w temacie, przeczytaj do końca mojego posta,
Crazy dobrze gada, można udoskonalić formułę,

gdzie mój obiecany minus?

13

Odp: Reputacja

[url]http://www.youtube.com/watch?v=vmBxE_Wu2mQ&feature=fvst[/url]


A może zamiast plus i minus lepsze by było "pomógł" ? Może to podniesie poziom merytoryczny wypowiedzi?


joł

14 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-05-21 13:30:10)

Odp: Reputacja

Materka napisał/a:
dukeSebo napisał/a:
Materka napisał/a:

znaczy boi się :)
moim zdaniem słuszna koncepcja

P.s. Wiem że post zamieszczony prze kolegę Materkę był jedynie niewinnym żartem... Jednakże zaburzył porządek w tym temacie, nie wnosząc w niego nic wartościowego... był jedynie żałosną i prześmiewczą próbą ośmieszenie mojej osoby a także moich starań i zaangażowania na tym forum... oceniam wypowiedz kolego Materki  dużym "minusem"  :D

owszem to był żart, ale myślę że skromnie ale jednak wypowiedziałem się w temacie, przeczytaj do końca mojego posta,
Crazy dobrze gada, można udoskonalić formułę,

gdzie mój obiecany minus?

No właśnie a co się dzieje w takich wypadkach. Dziękuje koledze Materce za obrazowy przykład.   :D
gdy błędnie oceniamy czyjeś intencje:
nie wyczuwamy humoru
nie wyczuwamy ironii
nie wyczuwamy sarkazmu
lub nie poznajemy się na żarcie (cały mój post był żartem) a jestem w tej połowie która tylko czasem powie coś z sensem np. cześć w powitalni, do której wszystkich "nowych" tak się goni.

Dla mnie to jakaś totalna paranoja, bo rodzi miliony problemów i wątpliwości. Nie od dzisiaj wiadomo że punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia.
Powołajmy komisje śledczą. Przebada wszystkie wypowiedzi i policzy te sensowne i te które sensu były pozbawione. 
W tym jesteśmy dobrzy i zaszczujmy się wzajemnie. 30 osób donoszących na siebie i wzajemnie się oskarżających.  :lol:
Wypowiadam się nie jako użytkownik forum a podobnie jak Bondek jako dumny i sprawiedliwy Polak.  :)
edytowałem by dodać buhahahaha

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

15

Odp: Reputacja

Lepiej byście emotki przywrócili!  :D

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych