16

Odp: honda fmx problem z olejem i nie tylko

tak jak pisałem od początku ten singiel wyjątkowo nie znosi niskich obrotów!

nie masz się czym przejmować tylko pozostaje zmienić styl jazdy :]

przy 80km/h nie da się nim jechać na 5 żeby nie telepało wszystkim i nie hałasowało przy tym. w grę wchodzi ciągłe machanie biegami - gdybyś jechał 200km tyrając go na wysokich obrotach to mógłbyś mu zrobić krzywdę ale kilkaset metrów czy 1-2 km nawet nie odczuje czy jedzie na 3tys czy 4,5-5 - a w spalaniu też tego nie zauważysz :p

17

Odp: honda fmx problem z olejem i nie tylko

Sebastian30-be my guest :) Remontowałem silnik swojej XR600R więc znam go na wylot :)

Fxrider-nie postęp tylko pierd*lone normy emisji spalin...

joł

18

Odp: honda fmx problem z olejem i nie tylko

fxrider napisał/a:

80km/h na 5tce to właśnie PI*drzwi granica zbyt niskich obrotów na tym silniku - przynajmniej w moim FXie na seryjnych przełożeniach tak było.
Zacznij używać 4tego biegu, jeździj szybciej, skróć przełożenie, albo zmień moto na wielocylindrowe jeśli chcesz jeździć w ten sposób. W tym moto zakatujesz tak łańcuch a przy odrobinie uporu i korbowód.
Choć nie ukrywam, jest to irytujące, zwłaszcza przy jeździe w grupie, gdzie trzeba dostosować prędkość - w LC4 też często muszę w takich sytuacjach na 4ce jeździć - urok singla.

Zrób fotkę spod której śruby się to sączy, bo w tym silniku jest trochę dziwnych elementów w głowicy, które mogą się pocić.

Co do mocy to z tego co kojarzę:
- XL/XR 45
- Dominator 44/45
- FX/SLR 40
- FMX 34

To się nazywa postęp ;)

Nie wiem jak to jest w FMXie, ale FXy też występowały w wersji 34km i były dławione na module zapłonowym.

pzdr, Adam


Widzę, że nie ma wyjścia tylko zmienić kulturę jazdy. Wiem jedno na pewno motocykla nie zmienię bo pokochałem ten sprzęt od pierwszego wejrzenia:-) Jak przyjdzie czas na inny moto FMX zostanie i tak na dożywocie. Postaram się zrobić dokładne fotki miejsca gdzie sączy się olej może wspólnie coś wykombinujemy. Dzięki Panowie za pomoc :-) Co do postępu to faktycznie w tym przypadku wystąpiło zjawisko zwane synergią zwrotną. Miło by było mieć pod siodłem pełną moc ale co tam każdy chwali konia na którym jeździ. :-)

Honda FMX 650 2005r.

19

Odp: honda fmx problem z olejem i nie tylko

to są te dwie suczki po lewej jedna z miedzianą podkładką, druga 6mm poniżej. Spod którejś cieknie. Ciężko powiedzieć, która z nich puszcza farbę bo podczas jazdy obie są upier.......ne w oleju.

Post's attachments

Attachment icon Fmx.jpg 34.08 kb, 107 downloads since 2011-05-12 

Attachment icon Fmx2.jpg 26.59 kb, 105 downloads since 2011-05-12 

Honda FMX 650 2005r.