1

Temat: Honda XR 600R

Panowie od niedawna jestem posiadaczem Hondy takiej jak w temacie i mam pewien rebus z nią związany :D.
Honda ta była przerabiana na SM w Szwajcarii przez firmę MONNIER(w necie nie ma zbyt wielu informacji na temat przeróbek przez tą firmę).
Natomiast mój rebus jest taki ze w dowodzie mam wbite 12,80KW i wiem tylko tyle ze wszystkie takie hondy opuszczały tą firmę z taką mocą w dowodzie, myślicie ze ma założone jakieś blokady jeśli tak to gdzie takowe mogły by się znajdować? Dodam jeszcze ze moto ponad rok temu przyjechało do Polski...
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

2

Odp: Honda XR 600R

moge zobaczyć zdjecie tej hondy tak na szybko ?

motoslide.com

3

Odp: Honda XR 600R

chwaliłem się nie dawno w temacie "pokaż swój pojazd" :)

Post's attachments

Attachment icon PICT0185.JPG 750.47 kb, 175 downloads since 2011-04-24 

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

4 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-04-24 22:59:13)

Odp: Honda XR 600R

Haha kiedy ją kupiłeś ? Ona rok temu o tej porze stała na otomoto, ktoś dwa dni przede mną ją kupił. To ty byłeś ? Tylko wtedy była jeszcze na orginalnym wydechu .


a i błonik przedni wtedy miała od scigacza .

motoslide.com

5

Odp: Honda XR 600R

Strasznie przeżyłem wtedy ...
w weekend miałem po nią jechać i dostałem smsa , ze sie już sprzedala , zdjecia mi po niej tylko zostały :P

Post's attachments

Attachment icon M1349559_1[1].jpg 189.69 kb, 113 downloads since 2011-04-24 

Attachment icon M1349559_2[1].jpg 217.18 kb, 127 downloads since 2011-04-24 

Attachment icon M1349559_5[1].jpg 232.78 kb, 133 downloads since 2011-04-24 

Attachment icon M1349559_8[1].jpg 151.09 kb, 133 downloads since 2011-04-24 

motoslide.com

6

Odp: Honda XR 600R

nie nie to nie byłem ja :)  ja ją kupiłem jakiś tydzień temu :P
Co do tego wydechu to wolał bym oryginał a nie jakąś polską kombinacje,  ten wydech co ma założony to porażka bo moto delikatnie się dusi na wolnych obrotach i lubi zdechnąć, no ale tak to jest jak ktoś zakłada przelot bez żadnych regulacji gaźnika :/ ...

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

7

Odp: Honda XR 600R

aha czyli ktoś kto mnie uprzedził już ją sprzedał , wtedy stała za jakies 7500 zł zdjecia masz wiec wiesz jak sie zmieniła

motoslide.com

8

Odp: Honda XR 600R

Fajny egz. Ktoś ciekawie dopatencił podnóżki pasażera z huski te 610.
Co do blokad - raczej wątpię, aby to moto tylko tyle kunia miało - nie po to się pakuje grubą kasę w takie rzeźby ;) . Profilaktycznie sprawdź dysze w gaźniku, króciec i czy nie ma jakiegoś ogranicznika podniesienia przepustnicy.
Jak GPS pokaże ponad 140 to możesz spać spokojnie.

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

9 Ostatnio edytowany przez Misa (2011-04-25 18:32:08)

Odp: Honda XR 600R

aha czyli ktoś kto mnie uprzedził już ją sprzedał , wtedy stała za jakies 7500 zł zdjęcia
 masz wiec wiesz jak sie zmieniła

no będę mógł sobie porównać co się zmieniło wizualnie:) dzięki wielkie za foto:)

Fajny egz. Ktoś ciekawie dopatencił podnóżki pasażera z huski te 610.
Co do blokad - raczej wątpię, aby to moto tylko tyle kunia miało - nie po to się pakuje grubą kasę w takie rzeźby ;) . Profilaktycznie sprawdź dysze w gaźniku, króciec i czy nie ma jakiegoś ogranicznika podniesienia przepustnicy.
Jak GPS pokaże ponad 140 to możesz spać spokojnie.

jutro postaram się rozebrać ten gaźnik i oblukac co w nim siedzi:) ale najpierw się przejadę z GPS-em, puki co licznik zamyka... a z tego co zauważyłem to linka nie jest wkręcana bezpośrednio do licznika tylko ma jakiś reduktor czy coś w tym stylu.

Jak GPS pokaże ponad 140 to możesz spać spokojnie

Dziś śmigałem z GPSem w reku i jak cisnąłem na maxa czyli licznikowe 150km/h to GPS pokazywał 146km/h
Czyli mogę spać spokojnie?
Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie przełożeń bo w chwili obecnej mam założone przełożenie 14/48 czyli takie samo jak wychodził z fabryki na kołach cross/enduro, lecz mam na zapasie zębatkę Talona 43z i nie wiem czy założyć tą mniejsza...
pzdr.

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

10

Odp: Honda XR 600R

No widzisz bo trzeba było walić do mnie z pytaniami :]

Najlepsze przełożenie jakie udało mi się dobrać to 15-43.
Jak na 14-48 idzie 150 to jest mega przehuj a nie zajebiście. A że kicha na wolnych i lubi zgasnąć to normalka, tylko wymiana gaźnika na FCRa rozwiąże ten problem jak i trudne odpalanie po długim postoju (brak ssania tylko ta jebana klapka...)
Odnośnie wpisu w dowodzie to bym się nie przejmował-u mnie też jakieś abstrakcyjne cyfry wpisano w polu kW...

joł

11

Odp: Honda XR 600R

No widzisz bo trzeba było walić do mnie z pytaniami :]

No to teraz będę mógł zadawać pytania w tym temacie:)

czyli przełożenie mam zastosować 15-43 jeszcze byłbym wdzięczny jakbyś mi powiedział ile ogniw ma łańcuch bo będę kupował nowy ale tylko łancuch i nie wiem jaką ma mieć długość

Jak na 14-48 idzie 150 to jest mega przehuj a nie zajebiście

ale w sensie ze silnik padlina czy lipne przełożenie?

A odnośnie odpalania to nie mam większych problemów przeważnie pali od strzała czy zimna czy ciepła.

Tylko mam pewien problem odnośnie pracy silnika przy gwałtownym odkręceniu gazu silnik zamula a jak puszczam rolgaz to czasem strzeli w airbox :/  Dodam jeszcze ze poprzedni właściciel założył jej wydech przelotowy a nic nie  grzebał przy gaźniku ( mi się wydaje ze ma za ubogą mieszankę) co o tym myślisz?

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

12

Odp: Honda XR 600R

Czytałem ostatnio artykuł w śm na temat tych starszych XR, a dokładnie 500 i 350 i tam pisali, że też miały problem z duszeniem jak się mocno odkręciło i rozwiązaniem problemu była większa dysza, ale niech wypowie się ktoś jeszcze  :P

13

Odp: Honda XR 600R

Misa napisał/a:

No widzisz bo trzeba było walić do mnie z pytaniami :]

No to teraz będę mógł zadawać pytania w tym temacie:)

czyli przełożenie mam zastosować 15-43 jeszcze byłbym wdzięczny jakbyś mi powiedział ile ogniw ma łańcuch bo będę kupował nowy ale tylko łancuch i nie wiem jaką ma mieć długość

Jak na 14-48 idzie 150 to jest mega przehuj a nie zajebiście

ale w sensie ze silnik padlina czy lipne przełożenie?

A odnośnie odpalania to nie mam większych problemów przeważnie pali od strzała czy zimna czy ciepła.

Tylko mam pewien problem odnośnie pracy silnika przy gwałtownym odkręceniu gazu silnik zamula a jak puszczam rolgaz to czasem strzeli w airbox :/  Dodam jeszcze ze poprzedni właściciel założył jej wydech przelotowy a nic nie  grzebał przy gaźniku ( mi się wydaje ze ma za ubogą mieszankę) co o tym myślisz?

Jest dobrze jak idzie 150 na przełożeniu crossowym.
Długość łańcucha? A co na ogniwa kupujesz? Jeśli tak to policzę, choć w h*j mi się nie chce.

Co da gaziora to tylko wymiana na gaźnik z pompką przyspieszającą zniweluje to zjawisko.

joł

14

Odp: Honda XR 600R

SFmario jaki masz gaźnik przy swojej Hondzie? i jak ci to idzie na kolo (na jakim biegu z gazu)?  :) i ile Ci pali paliwka?

Ja mam oryginalny gaźnik i gdzieś wyczytałem ze ta blaszka od tego prowizorycznego ssania lubi się urwać i przelecieć przez głowicę do cylindra robiąc przy tym rozjebunde w silniku :| i najlepiej jest ją wyciągnąć tylko nie wiem czy całą tą blaszkę czy tylko tą malutką (w kształcie półksiężyca)  podpowiesz mi? dodatkowo wrzuciłem fotkę ()trochę lipna jakość ale coś tam widać żeby było wiadomo o czym mowa :D

Post's attachments

Attachment icon gaznik.JPG 51.99 kb, 129 downloads since 2011-05-18 

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???

15

Odp: Honda XR 600R

Panowie mam następny problem, po ostatnim terroryzowaniu Olsztyna dało o sobie znać sprzęgło (chyba :) ) a mianowicie gdy moto dość mocno się rozgrzeje to  gdy szukam kopką odpowiednie miejsce do odpalenia jest wszystko ok lecz jak już je znajdę i chce go kopnąć z większą siłą to mam wrażenie jakby kopajka ciągnęła na sprzegłe:/
I teraz pytanie czym to jest spowodowane?
mi wydaje się ze to ewidentnie wina sprzęgła tylko nie wiem czy wymiana samych tarcz wystarczy.

Monnier HONDA XR600R SuperMoto<--- sprzedana co następne ???