61

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Nie gadać tyle tylko jutro do Radomia jechać na trening :)

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

62

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

oj chętnie bym pojechał zwłaszcza że już mi zabrali dowód i po ulicach prędko nie polatam ale niestety praca bardzo żałuję

63

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Majki46 napisał/a:

czy posiadamy DRZ 38KM, czy SXV 70KM zabawa dostarcza takich samych wypieków na twarzy i wręcz nie pozwala odstawić sprzęta do Garażu... :D

ale z tym to przesadziłeś, że 40KM daje tyle fanu co 60KM ...

64

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Fajne dywagacje, nikt nie jezdzil 990 sm ale ok. Jak kupowalem XR tez rozne tematy slyszalem ze moto z ciezko dostepnymi czesciami i podobno archaiczna konstrukcja. Czy naprawde lc8 bierze 10 litrow ? Nie bardzo moge w to uwierzyc. Gierwi, mozesz sie wypowiedzeic ? Ile te moto spali przy normalnej jezdzie 120 na trasie i nie palowaniu ?

65

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

moj ziomek z ktorym jezdze ma 950 Enduro R przerobiona na SM.
Jemu pali caly czas 10l.....
No chyba ze jechalbys emerycko 80-110km/h , to mysle ze zejdziesz do 6-7l.
990SM ma juz wtryski zamiast dwoch gaznikow, wiec moze troche mniej palic.

Huska 701 '17

66 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-12-22 09:36:59)

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Tu nie ma żadnych dywagacji... tyle pali i już, a trasa tu niewiele zmienia. To nie jest kwestia nawet pałowania, czy jazdy z prędkościami 120... ciągnie od takiego momentu i żeby tym sie dało normalnie jeżdzić musi swoje spalić.
Bo czym innym jest teoria oszczędnej jazdy a czym innym sama jazda.
Może zejdzie do 9 litrów tak ma i tyle... twój styl jazdy nie ma zbyt tu dużego wpływu. A zasada jest taka. Po kiego się męczyć i tylko wkur... z oszczędnej jazdy gdy [przy tankowaniu okazuje się że zaoszczędziłeś 3.50 złotego]

P.s.Super Duka mam od 3 lat i wiem jak jest :( ciągnie wyczuwalnie lepiej niż SM (ale dużej różnicy nie ma) a zapotrzebowanie na oktany maja podobne.

fistach napisał/a:

No chyba ze jechalbys emerycko 80-110km/h , to mysle ze zejdziesz do 6-7l.

fistach, zapomnij o spalaniu 6/7 litrów :( wiem co mówię... do tego nie ma w tych silnikach opcji spokojna jazda i nie chodzi tu o temperament kierowcy, charakterystyka silnika :(
Moim rekordem minimalnego spalania w mieście jest 8.5 litra jeździła ze mną koleżanka na GSie 500 (ale to było jeszcze przed wgraniem mam akrapa bo od tamtej pory spala dodatkowe pół litra więcej)
Spalanie 10 litrów z aptekarską dokładnością... przejadę 125 km wlewam 12,5 litra itp.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

67

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Fajne dywagacje, nikt nie jezdzil 990 sm ale ok. Jak kupowalem XR tez rozne tematy slyszalem ze moto z ciezko dostepnymi czesciami i podobno archaiczna konstrukcja. Czy naprawde lc8 bierze 10 litrow ? Nie bardzo moge w to uwierzyc. Gierwi, mozesz sie wypowiedzeic ? Ile te moto spali przy normalnej jezdzie 120 na trasie i nie palowaniu ?

68

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

bartek_XR napisał/a:

Fajne dywagacje, nikt nie jezdzil 990 sm ale ok. Jak kupowalem XR tez rozne tematy slyszalem ze moto z ciezko dostepnymi czesciami i podobno archaiczna konstrukcja. Czy naprawde lc8 bierze 10 litrow ? Nie bardzo moge w to uwierzyc. Gierwi, mozesz sie wypowiedzeic ? Ile te moto spali przy normalnej jezdzie 120 na trasie i nie palowaniu ?

bartek_XR przecież dukeSebo pisze że jeździ od 3 lat, ślepy jesteś ?

69

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Mam 950sm i 10 na sto to pali tylko przy ostrym palowaniu ....gdzie kazdy motorek pali 10.....Jadac po alpach nie dotykając autostrad ale jadąc szybko pali niecałe 7 ...Cała wyprawa wyszła ok 7l na 100 ......Jeśli ktoś jezdzi tylko po miście i nonstop w palnik to będzie piła ..

70

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Może po prostu musicie je dobrze wyregulowac....Z aprilką rsv miałem tak że nie opłacało sie nią jechać jak pizdeczka bo paliła zawsze tak samo ......Raz jezdzilem z honda xx ii bmw r1200s palowalismy ja bylem na froncie i xx spalil więcej tylko bmka spalila mniej ale ....
zzzzzzzzz

71

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

990 musi mniej palic bo ma wtryski wiec pdaje paliwo precyzyjniej....Rozmawiałem z włascicielami i nie płaczą.....Honda 600rr pali 10litrow w trasie jak jedzie z wiekszymi sprzetami i sie zapie....(pierwszy model 600rr)

72

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

Absolutnie nie będę spierał sie o trasę fakt że nigdy nie jechałem w kolumnie turystycznej.
Ostatnio w ramach sprawdzenie jak to jest, zamieniłem się na kilka kilometrów. Super Duka na SM i różnica w oddawaniu mocy jest i to wyraźna... SD jest bardziej brutalnie zestrojony na przełożeniach stąd może być nieco różnicy w spalaniu. Może różnica bierze się też tego że mój to R i jest tam nieco więcej mocy.

Pamiętam też że Gierwi wypowiadał się podobnie na temat spalania a na swoim SM nakręcił całkiem sporo.

Vałki kata tak czy inaczej są paliwożerne. Jeździłem ostatnio DLem 1000 i jestem pod wrażeniem niskiego spalania w mieści (dwie osoby, cały czas za SM więc ciągłe redukcje, wciskanie się i wyprzedzanie) spalił ok 7 litrów.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

73 Ostatnio edytowany przez gierwi (2011-12-22 12:51:19)

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

W trasy raczej nie jeździłem, a jak już to z jednym takim co jak spojrzał w lusterko to myślał: "o kurde muszę przyspieszyć, bo Gierwi pomyśli że wymiękam", na co ja reagowałem prawidłowo: kurde muszę się utrzymać bo kolega pomyśli że wymiękam itd,. ;-))
Stąd też liczenie paliwa raczej mi w krew nie weszło.
Przeważnie w mieście po 170 km zapalała się rezerwa (zbiornik miał 14 +3 rezerwy = 17 litrów)
Na torze rezerwa świeciła już po 100 km.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

74 Ostatnio edytowany przez bartek_XR (2011-12-22 14:43:02)

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

tabul napisał/a:
bartek_XR napisał/a:

Fajne dywagacje, nikt nie jezdzil 990 sm ale ok. Jak kupowalem XR tez rozne tematy slyszalem ze moto z ciezko dostepnymi czesciami i podobno archaiczna konstrukcja. Czy naprawde lc8 bierze 10 litrow ? Nie bardzo moge w to uwierzyc. Gierwi, mozesz sie wypowiedzeic ? Ile te moto spali przy normalnej jezdzie 120 na trasie i nie palowaniu ?

bartek_XR przecież dukeSebo pisze że jeździ od 3 lat, ślepy jesteś ?

Tabul - wrzuc sobie na luz jesli nic nie masz do dodania

szubi, gierwi, dukeSebo - dzieki za informacje.

Sadze ze w trasie mozna do 6 zejsc na 100

Pozdrawiam
Bartek

75 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-12-22 15:15:19)

Odp: Dylemat smc 690 a 990sm KTM

ja jestem bardzo wyluzowany;) sorry ale kto kupując motocykl z większą mocą martwi się spalaniem... poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale odkopałeś nagle temat z kwietnia...