1

Temat: KTM Duke II 640

Witam. Mam okazje tanio kupic KTMa duke II 640 z 2005 roku. Chcialbym sie dowiedziec cos wiecej na jego temat. Moze ktos ma takiego niech cos napisze o nim. Slyszalem ze jest dobry do miasta.

KTM SMC 690

2

Odp: KTM Duke II 640

Głowica Ci pęknie :P

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

3

Odp: KTM Duke II 640

Trza się przywitać !
A poza tym, czarne silniki KTM nie cieszą się dobrą sławą.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4

Odp: KTM Duke II 640

co to znaczy czarne silniki? moto jest w rodzinie takze wiem ze narazie byl bez awaryjny:)

KTM SMC 690

5

Odp: KTM Duke II 640

Czarne to znaczy w kolorze czarnym. Teraz dopiero doczytałem że to 2005, więc szary High Flow. Jeśli zadbany to bierz.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: KTM Duke II 640

a wiesz cos wiecej o jakis wlasciwosciach jezdnych itd ? w sensie czy sie dobrze prowadzi itd, jak na kolo wchodzi itp

KTM SMC 690

7

Odp: KTM Duke II 640

1. Dobrze
2. Wściekle

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: KTM Duke II 640

ja na nim juz jezdzilem i jak dla mnie ok, fajny zryw z niskich obrotow :)

KTM SMC 690

9

Odp: KTM Duke II 640

No to teraz idź się przywitać

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: KTM Duke II 640

podsumowujac: polecasz go czy nie?

KTM SMC 690

11

Odp: KTM Duke II 640

Eh grucha. Użyj wyszukiwarki.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

12

Odp: KTM Duke II 640

po ile?

13

Odp: KTM Duke II 640

10 k

KTM SMC 690

14 Ostatnio edytowany przez fxrider (2011-04-05 19:27:01)

Odp: KTM Duke II 640

gierwi napisał/a:

Czarne to znaczy w kolorze czarnym. Teraz dopiero doczytałem że to 2005, więc szary High Flow. Jeśli zadbany to bierz.

A wiesz, że w tym samym czasie wychodziły w LC4 równocześnie silniki w obu tych kolorach ? I oprócz farby na wierzchu nie różniły się dokładnie niczym - w katalogu można było sobie wybrać kolor części zamiennych. Sam mam LC4 z szarym silnikiem i czarną głowicą z '99 roku. Mam też cały czarny silnik z 2000 ;) I cały szary z 2003 (HF już). I to wszystko fabryczne.
Wypadałoby operować rocznikami, ale n.p. pomiędzy 1997 a 2004 (wersje "niewyczynowe") nie było istotnych różnic konstrukcyjnych, które drastycznie wpływały na trwałość (ew. od modelu 640 trochę zwiększyła się kompresja (10:1->11.5:1), od 2003r weszła głowica HF, która uchodzi za bardziej skłonną do pękania, kompresja wzrosła do 11.7:1 - więc raczej to starsze silniki powinny być trwalsze). W 2004 czy 2005 zostało zmienione przełożenie pomp oleju (większa wydajność) i doszła dodatkowa dysza olejowa w komorze korbowej (natrysk na denko tłoka).

Przy okazji ciekawostka: silniki z LC4 Enduro/SM nie są wprost zamienne z tymi Dukowymi - mają inny dystans pod zębatką zdawczą. Niby drobiazg - można (i należy) to podmienić bez użycia żadnych narzędzi, ale warto wiedzieć.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

15

Odp: KTM Duke II 640

Miałem , jezdziłem - POLECAM  :D

KTM DUKE - był :(   co nastepne ............???
Znow jest DUKE :)  a nastepne juz w kolejce SMC R  :)