1

Temat: licznik rowerowy

głupie pytanie jak cos to zamykajcie, ale chcialbym zamiast slimaka i linki, zalozyc sobie licznik rowerowy do swojego ktma. jaki najlepiej kupic i chyba ta czujka co bedzie jedna na szpryche a druga na lage musi miec jakis wiekszy zasieg bo to jest oddalone od siebie bardziej niz w rowerze...

2

Odp: licznik rowerowy

Wcale to nie jest głupie pytanie :)  słuchaj wybór w sklepach rowerowych masz duży, kupujesz tradycyjny rowerowy licznik... ogranicza Cię tylko cena.
ALE NAJWAŻNIEJSZE by licznik miał wyświetlacz 3 cyfrowy to jedyny warunek.!!!!
Więc męcz sprzedawców by to sprawdzili, lub dali Ci gwarancje że tak będzie. Większość liczników ma wyświetlacz do 99km/h więc taki odpada.
A jeśli chodzi o te czujniki. Nic prostszego, robisz tylko myk w postaci kawałka jakiejś deseczki, czy czegokolwiek.. Nawiercasz dwa otworki do tego opaski "tertytki" i tak to montujesz na ladze, a na nim czujnik.
W ten sposób niwelujesz przerwę i te 2/3 brakujące centymetry.  :)  :)

Jedynie pamiętaj o wyświetlaczu.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

3

Odp: licznik rowerowy

Jeszcze możesz poszukać takiego, żeby był podświetlany. Albo już w ogóle zrobić kosmos i założyć całe elektroniczne wskaźniki.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

4

Odp: licznik rowerowy

Te wyższe modele SIGMA są podświetlane ale też i swoje kosztują, jak zresztą wszystkie gadzety :(
ale i tak wyjdzie taniej niż jakieś rozbudowane liczniki motocyklowe.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

5

Odp: licznik rowerowy

nie no ma byc cos małego na kierownice. po prostu juz mnie WKUR**** non toper zrywająca sie linka od opadania z koła. elektroniczne liczniki typu koso odpadaja ze wzgledu na cene. wlasnie patrzylem na allegro i prawie wszystkie sa dwu cyfrowe. no nic trzeba poszukac ;)

6

Odp: licznik rowerowy

sigma 700- montowana oryginalnie w husqach, prędkość max 199km/h, z zestawem "bezprzewodowym" (ułatwia temat) za 45plnów na allegro.

7

Odp: licznik rowerowy

[url]http://allegro.pl/licznik-rowerowy-podswietlany-30-funkcji-gsm-i1520635889.html[/url] miałem taki. Kabel jest krótki więc trzeba wydłużyć.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

8

Odp: licznik rowerowy

[url]http://allegro.pl/licznik-liczniki-bezprzewodowe-sigma-bc-700-nowe-i1498636053.html[/url]

9

Odp: licznik rowerowy

SnowMoto napisał/a:

[url]http://allegro.pl/licznik-liczniki-bezprzewodowe-sigma-bc-700-nowe-i1498636053.html[/url]

A glupie pytanie - mój licznik oryginalny wyzionął ducha i kupie chyba taka sigme - mam DRZ z upsem czujnik mocujecie na ladze i nie przeszkadza to przy większym dobiciu zawiasu?
Może ktos zapodac fotke?

10

Odp: licznik rowerowy

babel napisał/a:
SnowMoto napisał/a:

[url]http://allegro.pl/licznik-liczniki-bezprzewodowe-sigma-bc-700-nowe-i1498636053.html[/url]

A glupie pytanie - mój licznik oryginalny wyzionął ducha i kupie chyba taka sigme - mam DRZ z upsem czujnik mocujecie na ladze i nie przeszkadza to przy większym dobiciu zawiasu?
Może ktos zapodac fotke?


no bardzo glupie pytanie to fakt...

na czysta logike wiadomo ze musisz to wpakowac albo w okolice uchwytu zacisku i magnes w tarczy(ktm tak ma fabrycznie) albo do oslony lagi

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

11

Odp: licznik rowerowy

Ja z kawałka szprychy zrobiłem uchwyt na magnes, mocowany do śruby zębatki. Czujnik na wahaczu. Działało z kabelkiem, mam nadzieję, że z bezprzewodowym też zadziała.

12

Odp: licznik rowerowy

kupilem sigme bezprzewodową, zobaczymy co z tego wyjdize.
S

SnowMoto napisał/a:

Ja z kawałka szprychy zrobiłem uchwyt na magnes, mocowany do śruby zębatki. Czujnik na wahaczu. Działało z kabelkiem, mam nadzieję, że z bezprzewodowym też zadziała.

do przedniej zebatki czy tylniej?

13

Odp: licznik rowerowy

tylnej

14

Odp: licznik rowerowy

Raczej tylnej - łatwiej to wszystko skalibrować, zresztą do przedniej ciężko by było umocować czujnik na wahaczu ;)
Można kupić śrubę magnetyczną, którą wkręca się zamiast jednej z śrub tarczy, wiem, że n.p. Olek Motocykle ma coś takiego.
Można też zaadaptować układ z 625 SXC (i pewnie kilku innych katów) - czujnik wkręca się w adapter zacisku, z tym, że nie współpracuje on niestety z magnesami na śrubie - trzeba na tarczy montować (zresztą w tych lepszych akcesoryjnych widać nawet przygotowane mocowanie pod to). W innym moto miałem magnes wklejony w piastę - tuż nad gniazdem łożyska.
W obecnym moto mam Trailtech'a Vapor i tam był dołączony do zestawu kontaktron (tak się nazywa ten czujnik magnesu) i śruba pod tarczę. Podmieniłem śrubę, a sam czujnik umocowałem na kawałku blaszki z przodu osłony lagi, blacha jest przymocowana pod jedną ze śrub trzymającą ochraniacz. Wpieniam się tylko, bo ów endurowy czujnik przestaje działać gdy dostanie wody ;)
Warto zwrócić uwagę na prowadzenie przewodu - najlepiej zrobić to tak, aby jak najmniej pracował w okolicy łączenia z czujnikiem i nie miał możliwości zahaczenia o oponę/szprychy (najlepiej puścić to razem z przewodem ham.) + jeszcze jedna głupia sprawa: mierzyć wszystko na maksymalnie wyciągniętym zawieszeniu, bo kiedyś urwałem sobie kable, gdy zawieszenie przy skoku wyszło do końca...

pzdr, Adam

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

15

Odp: licznik rowerowy

Albo po prostu założyć magnes na szprychę ;D

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.