1

Temat: łożyska kół

Mam pytanie odnośnie łożysk, mam koła cross na piastach firmy RAD [url]http://www.radmfg.com/RAD-Manufacturing-Hubs-and-Wheels-s/12.htm[/url] . Chciałbym wymienić łożyska, pisałem do tej firmy, odpisali mi zebym znalazł modele 6205 rear, and 6004 front.
Znalazlem ale jest pełno jakiś innych oznaczeń np 6205 2RS? o co chodzi?Jakiej firmy wybrać?

2

Odp: łożyska kół

Bardzo miło z ich strony że podali Ci numery łożysk.

Generalnie tak, pierwszy symbol 4 cyfrowy to rozmiar łożyska, drugi to ilość i rodzaj pierścieni uszczelniających.

Kup łożyska 2RS z luzem C3, bo z takim luzem stosuje się w kołach.
6205 2RS C3 do tylnego koła 2 lub 3 sztuki w zależności co tam producent wykombinował.
6004 2RS C3 do przedniego 2 sztuki

Z firm to mogę Ci polecić  SKF, KOYO, FAG.
Takich łożysk używam i jestem zadowolony.

Jeśli pojecie o ich wymianie masz takie samo jak o łożyskach to oddaj to lepiej komuś kto już to robił.


joł

3 Ostatnio edytowany przez tegma (2011-03-25 10:15:51)

Odp: łożyska kół

SFMario napisał/a:

Bardzo miło z ich strony że podali Ci numery łożysk.

Generalnie tak, pierwszy symbol 4 cyfrowy to rozmiar łożyska, drugi to ilość i rodzaj pierścieni uszczelniających.

Kup łożyska 2RS z luzem C3, bo z takim luzem stosuje się w kołach.
6205 2RS C3 do tylnego koła 2 lub 3 sztuki w zależności co tam producent wykombinował.
6004 2RS C3 do przedniego 2 sztuki

Z firm to mogę Ci polecić  SKF, KOYO, FAG.
Takich łożysk używam i jestem zadowolony.

Jeśli pojecie o ich wymianie masz takie samo jak o łożyskach to oddaj to lepiej komuś kto już to robił.


joł


Dobrze gada polejcie mu !


Co do kolejności to wg. mnie najlepsze są Koyo potem FAG i SKF.

Kupuj w zwykłym sklepie z łożyskami - bo w motocyklowych masz +100% do ceny

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

4

Odp: łożyska kół

Dzieki za odpowiedz, właśnie zauważyłem że ceny w dziale łożyska do motocykli są 2-3 razy wyższe. Sam nie będę wymieniał , nie chce uszkodzić piast...

5

Odp: łożyska kół

paserotti .. tam szukaj  multum firm ,rozmiarow  i typow lozyszk w dobrych cenach

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

6

Odp: łożyska kół

cross napisał/a:

paserotti .. tam szukaj  multum firm ,rozmiarow  i typow lozyszk w dobrych cenach


to jeszcze pytnie gdzie dostane takie uszczelniacze? to idzie na te łożyska
[url]http://www.radmfg.com/Replacement-Seal-for-RAD-Hub-p/rad-s-mx.htm[/url]

7

Odp: łożyska kół

jak masz juz wymiary-numery łożysk to tu masz dobry sklep z szybką wysyłka [url]http://www.stozek.pl/sklep.php[/url] mają równiez tam uszczelniacze ale musisz znac wymiary takiego uszczelniacza

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

8

Odp: łożyska kół

Biorę te FAG są po 11 zł myślę ze sie nie rozlecą za szybko  :)

9

Odp: łożyska kół

Polecałbym wyjąć uszczelniacze i odczytać lub zmierzyć.
Widzę, że masz hondę, a oni lubią udziwniać
Kiedyś w Hornecie wymieniałem łożyska w przednim kole. Rozmiar łożysk nie do dostania po hurtowniach,  a uszczelniacz miał większą średnicę zew. od łożyska - było tam takie przetoczenie.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

10 Ostatnio edytowany przez mierzwa2 (2011-03-25 19:27:33)

Odp: łożyska kół

Tylko te koła to nie oryginał, a piasty RAD mfg i szprychy, a obręcze Excela

11

Odp: łożyska kół

takie uszczelniacz  rowniez w paserotti dostaniesz

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

12

Odp: łożyska kół

Tylko nie Fag. Kiedyś w Teesce padły mi dwa komplety FAG na tyle w ciągu miesiąca a jak założyłem SKF problem znikł.

Teraz do DRZ kupiłem komplet naprawczy koła 3łożyska i 2 uszczelniacze w cenie nie dużo wyższej niż kupowałbym w sklepie z częściami do ciągników :D

13

Odp: łożyska kół

Czemu mają być o powiększonym luzie - teoretycznie używane do wysokoobrotowych i mocno grzejących się miejscach..

Czy ktoś może mi to wyjaśnić

---------------------
---------------------
nu zajec pagadi

14

Odp: łożyska kół

Ponieważ metal zwiększa swoją objętość pod wpływem temperatury;]

Było KTM LC4. Obecnie klasyk z1100. Brak kasy na SM :(

15

Odp: łożyska kół

mocno ambitna odpowiedź - która nic nie wnosi - rozmawiałem z Mielochem - on twierdzi, że C3 są "przereklamowane".
Walec jesli masz jakieś uzasadnienie inne niż "bo tak" to zapraszam

---------------------
---------------------
nu zajec pagadi