1

Temat: stozek zamiast całego airboxa

Witajcie. W swoim motocyklu chcę dokonac pewnej modyfikacji. Chodzi o usuniecie całego airboxa z filtrem i założenie małego filtra stożkowego.I moje pytanie brzmi czy po takiej zamianie silnik jest bardziej narazony na zanieczyszczenia? Dodam że mam na celu odchudzenie motocykla a nie zwiekszenie mocy, a airbox w mojej kawie jest bardzo duzy i brzydki.

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

2

Odp: stozek zamiast całego airboxa

możesz, tylko pamiętaj że na stożku gaźnik dostanie więcej powietrza, i będziesz musiał przeregulować gaźnik. poza tym, taki filtr wymaga dość częstego czyszczenia.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

3

Odp: stozek zamiast całego airboxa

To mówisz że jak się nie zaniedba czyszczenia to silnik w d**pe nie dostanie, tak mniej więcej co ile km się go czyści? Mam tez specjalny olej do stozkowych filtrów firmy K&N.

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

4

Odp: stozek zamiast całego airboxa

jaki masz motocykl?


czy ty nie latasz czasem na niebiesko białej klr650?
jeśli tak to mam sprawę do ciebie.spotkaliśmy się w żaczku jakiś czas temu. masz maila?

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

5

Odp: stozek zamiast całego airboxa

tak. latam na biało niebieskiej klr i coś mi się przypomina. jaki świat jest mały:D mam meila. joker_s@interia.pl
co to za sprawucha?

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

6

Odp: stozek zamiast całego airboxa

co do stożka, to ja bym raczej darował sobie kombinowanie. ewentualnie jak chcesz obniżyć masę, to odciąć tylny stelaż, dospawać uchwyty i przykręcić aluminiowy tył od klr600, zmieć zbiornik paliwa na plastikowy acerbisa. pare kilo ubędzie.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

7

Odp: stozek zamiast całego airboxa

Szukałem baku acerbisa ale do klr'y ale nie znalazłem. popatrze jeszcze po internecie ale to dobry pomysł, a z filtrem, hmm pomyśle nad tym jeszcze.

Nie bierz życia zbyt pważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.

8

Odp: stozek zamiast całego airboxa

jest na 100% bo widziałem taki na motocyku. a z przerobieniem tylu, też nie ma za dużo roboty. swoją klr chciałem przerabiać, ale w końcu sprzedałem i kupiem husaberga.

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)