1

Temat: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Witam! Mam problem ze swoja cagiva i kompletnie nie wiem co jej dolega ^^.
Jakies 6 dni temu jeszcze normalnie chodzila, odpalala od strzala, krecila do 11k obrotow (oczywiscie po rozgrzaniu). Ale nagle nastepnego dnia odpalilem czekalem az sie rozgrzeje a nagle zgasla i juz nie moglem jej odpalic. Wiec wykrecilem swiece, no była zalana wiec ja wyczyscilem i wypalilem, jeszcze ciepla wkrecilem do cylindra, odpalila od strzala ale po ok 5 sek znowu zgasla :( W czym moze tkwic problem? Od zaworu do filtra wszystko sprawdzilem :/

2

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

może sie zalewa , skoro świeca była mokra

motoslide.com

3

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Ehh... Myslalem ze zrozumiesz ze jak mokra czyli zalana ^^ Z gaznikiem nic nie ruszalem, swieca NGK B95EGV.

4 Ostatnio edytowany przez cross (2011-01-10 17:11:30)

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

moze poprostu przyszedł juz czas na jej wymiane  :) czesto tak jest jak sie zagrzeje przestaje dawac iske i dowidzenia

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

5

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

No tak, wypalam ja, jest ciepla i zakladam na fajke przykladam do cylindra palec przekrecam kluczyk, slychac test zaworu wydechowego, palca klade na przycisk od rozrusznika, delikatnie naciskam i widze ladna, wrecz piekna niebieska iskre. Mozliwe ze jak cylinder lapie kompresje, to jakims cudem iskra zanika? Jak kupie manometr to sprawdze kompresje jeszcze, bo slyszalem ze moze byc przytarta, ale czy to mozliwe ze po niecalych 2k km jest przytarta?

6

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

swieca tak sprawadzana a przy kompresji to co innego  ... zatrzec silnik mozna i w 5km ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

7

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

wiesz iskra może być i ładna ale jak świeca się zużyła to i tak jest "za słaba"

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

8

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Jak świeca kończy żywot to nie ma reguły w jaki sposób sie to objawi.  :)
Wg mnie sprzęt ewidentnie jest zalany w trupa. Odpalanie motocykla czy innego pojazdu silnikowego w zime na 5 minut nie jest zdrowe, a tym bardziej 2T!
Teraz wypal tą świece nad kuchenką czy jak, ważne żeby odpalił. Jak odpali staraj się żeby nie pracował na ssaniu bo wtedy ma zwiększona dawkę paliwa którego jest za dużo w komorze. Przygazuj kilka razy żeby wypalił to czego ma tam za dużo, oczywiście z umiarem, nie do końca skali obrotomierza, sam zobaczysz jaka chmura idzie z tłumika. Jak będzie już swobodnie reagował na gaz wsiadaj na niego i go przegoń. I nie odpalaj go więcej jeżeli nie będziesz mial zamiaru na nim jeździć, unikniesz takich kłopotów.  :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

9

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Przeciez nie pisalem ze odpalam na 5 min 0.o Zawsze temperatura leci do polowy skali i smigam kolo domu na moto :] Swiece wypalalem w plomieniu palnika gazowego. Odpala na kilka sek i gasnie, mozliwe ze go tak zalalo ze np. wał plywa? Bo swego czasu mialem tak w skuterze. Acha, nie wiem czy to moze byc wina zalania ale jak chce odpalic bez ssania to czasami potrafi ostro strzelic z wydechu, tak ze mnie raz ogluszylo. Mozliwe ze nie przepalona mieszanke pakuje w tlumik, i czasami zalapie na 1 suw i dlatego strzeli?

10

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Jak sie zalewa to wtedy kicha z tłumika.
Spróbuj na innej świecy.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

11

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

W najblizszym czasie sie wybiore do sklepu, bo swieca koszt 60zl a przesylka 20, kpiny :/

12

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

ale to chyba irydowa za taką kase

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

13 Ostatnio edytowany przez Given (2011-01-10 19:00:24)

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Jakbym umial odczytac oznaczenie to bym ci powiedzial. Acha jeszcze cos mi swisnelo po uszach ze jak sie zaleje irydowke to moze byc juz jej koniec. Prawda?

14

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

ze świecami jest tego typu sprawa , ze to ku*wy są , miałem na początku problem ze swiecami kupiłem dwie dałem i zaraz obydwie padły , wsadziłem jakies stare chodza do tej pory to wredne suki są i to nie tylko mój broblem jest   :D

motoslide.com

15

Odp: Cagiva SuperCity125, Rzuciła palenie ;(

Znalazlem, jest to swieca zloto-palladowa :]

   

Rodzaj elektrody    złoto-pallad

Wymyslaja kurde...