31

Odp: Czesc tu Beata.

tigerman napisał/a:

nie zarabiam tyle co w uk a zarabialem tam bardzo duzo jak na polaka

Widzisz, popełniłeś bardzo poważny błąd w swoim rozumowaniu. Jeśli jesteś specjalistą trudnym do zastąpienia to narodowość jest sprawą drugorzędną. Większość Polaków ma zaniżone poczucie własnej wartości i wyjeżdżając ze swojego biednego ojczystego kraju są szczęśliwi gdy mogą złapać jakąkolwiek pracę (często poniżej kwalifikacji i możliwości zarobkowych). Co jest sporym błędem i dla tych którzy mają plan rozpoczęcia nowego życia jak i tych którzy chcą się jedynie dorobić.
W poprawnym toku myślenia powinieneś napisać "zarabiałem tam bardzo dużo jak na specjalistę w tym i  tym" :)
Święta w tym roku za oceanem. Bilety Virgin Atlantic są w tym okresie całkiem tanie. :)

32

Odp: Czesc tu Beata.

Swaveck napisał/a:

hoho, widze Beata ze juz Ci Nasi krajanie do portfela zagladaja :) heheheh :) Tak sie zastanawialem kiedy to nastapi - nie mysallem ze juz w poscie powitalnym :)
Kolejny etapem bedzie "eee.. nie kupuj go.. za szybki, zabijesz sie" co w rzeczywistosci znaczy "eee.. nie kupuj bo ja tyram juz 10 lat i mnie nie stac" :P

Eee no nie wszyscy mają mentalność Adasia Miauczyńskiego przecież. :)
Za poważne odpowiedzi w tym wątku bardzo dziękuje.

33

Odp: Czesc tu Beata.

LOMAX napisał/a:

"
jeśli masz głowę na karku to dasz sobie wszędzie radę bez większego trudu
w śród moich znajomych jest wielu emigrantów
z tego co wiem większość radzi sobie dobrze na obczyźnie
jednak wiem że w PL było im trudno
jednocześnie jest druga część znajomych żyjąca nadal w PL
która sobie radzi rewelacyjnie i nie musi opuszczać swojego kraju wyłącznie ze względu na trudności z pracą i niskimi zarobkami

faktycznie łatwiej uciec na obczyznę niż próbować stworzyć w tym kraju normalne warunki bytu

nie wszyscy ale jednak duża część emigrantów to słabi ludzie i tchórze którzy nie radzą sobie w Naszym kraju i nie próbują nic zmienić, prościej to wszystko zostawić i wyjechać .....
a po latach i tak wrócą i co gorsza nie decydując o przyszłości kraju będą nadal na niego narzekać ;/

Rozumiem zatem ze nie znasz ludzi ktorymw  PL wiodlo sie bardzo dobrze a teraz wiedzie im sie jeszcze lepiej?

Powiem Ci LOMAX ze pojecie "poradzic sobie" jezt wzgledne. Dla lewaka poradzenie sobie jest rowne z pelna miska, butelka alkoholu czekajaca w barku i dobrym TV. To wszystko co taki typ potrzebuje do szczescia. Niektorzy maja jednak wieksze ambicje ktorych tutaj w PL zrealizowac sie NIE DA z roznych wzgledow. Dla tych ludzi jedynym rozwiazaniem jest emigracja. Jesli ktos chce pracowac w NASA czy F1 - to coz on ma robic w PL? Moze Beata jest jedna z tych osob?

Nawet "zmywakow" nie nazwalbym Tchorzami - trudno bowiem nazwac osobe ktora wyjezdza w nieznane czesto bez znajomosci jezyka tchorzem prawda?

Ja jej w kazdym razie szczerze gratuluje.

S.

34

Odp: Czesc tu Beata.

Betty napisał/a:

Jeśli masz głowę na karku to poradzisz sobie wszędzie, czy to będzie Polska czy Kazachstan czy nawet Somalia.

akurat w Somalii może okazać dość trudne aby zatrzymać swoją głowę na karku, szczególnie jeśli zechcesz się tam dostać drogą morską  :D

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

35 Ostatnio edytowany przez tabul (2010-12-05 12:38:20)

Odp: Czesc tu Beata.

no ale żeby jakiś inny kraj nazywać "nową lepszą ojczyzną" ? gdzie Ty się wychowałaś ? może dla Ciebie lepszy, ja tam byłem i nie rozumiem co oprócz zarobków jest lepsze ? wiadomo pieniądze muszą być, ale na pewno szczęścia nie dają... poza tym moto pewnie wybrałaś bo jest ładne;) chciałbym zobaczyć jak wykorzystujesz jego potencjał choćby w 30% ;) pozdrawiam
ps. siema

36 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2010-12-05 12:38:24)

Odp: Czesc tu Beata.

Jedni są obywatelami kraju drudzy świata . Ja jako konserwatysta tego nie chwale , nie wiem czy to zależy od wychowania czy nie , ale nic się z tym nie zrobi trzeba robić swoje i zapierdalać  :lol:  :lol:

motoslide.com

37

Odp: Czesc tu Beata.

Barteksm napisał/a:

Jedni są obywatelami kraju drudzy świata

jak dla mnie to mógłby być jeden wielki kraj i język, może wtedy ludzie przestali by walczyć ze sobą a zaczęli myśleć jak zdobyć np. kosmos ? jak wykorzystać nasz mózg w wiekszym %, itd...

38

Odp: Czesc tu Beata.

eee tam podziały będą zawsze , tak pofilozofujmy heheh chyba jest to wpisane w nature człowieka , ze musimy sie utożsamiać z grupą o supermoto juz nie wspomne hahahaha :lol:
Polska niby jedność , a dzielimy sie na kibiców Legi i Wisły na wyborców PiS i Po . Jest to taka specyficzna rodzina :P gryzą sie miedzy sobą , a w sytuacji zagrożenia wszelkie podziały zanikają  :)

motoslide.com

39

Odp: Czesc tu Beata.

Witam Betty ;)

Haha widze ze w przywitalni jest poruszane duzo ciekawych tematow xD

40

Odp: Czesc tu Beata.

tabul napisał/a:

jak dla mnie to mógłby być jeden wielki kraj i język, może wtedy ludzie przestali by walczyć ze sobą a zaczęli myśleć jak zdobyć np. kosmos ? jak wykorzystać nasz mózg w wiekszym %, itd...

:D :D

weźmy np. pod lupę taką Warszawę wystarczy że są 2 kluby piłkarskie,

zawsze powtarza "wszędzie jest tak samo" jednak w UK jest ohydne żarcie może z wyłączeniem morning rolls'ów :D

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

41

Odp: Czesc tu Beata.

tabul napisał/a:

poza tym moto pewnie wybrałaś bo jest ładne;) chciałbym zobaczyć jak wykorzystujesz jego potencjał choćby w 30% ;) pozdrawiam
ps. siema

Nawet jesli wykorzysta potencjal tego moto tylko w 5% to Tobie i tak nic do tego. To jej wlasny moto i jesli ma ochote moze nim nawet jezdzic tylko po bulki do sklepu. Bo to jest JEJ WLASNY a nie TWOJ motocykl.

A jesli uwaza ze to jej "lepsza ojczyzna" to prawdopodobnie ma ku temu powody. Moze nie ma tam az tylu zawistnych i zazdrosnych sasiadow? ;)

Oj jak niektorych boli ze komus sie wiedzie lepiej.. oj jak boli. :)
Nie poddawaj sie Beata. Moto wypasne. Jak tylko wiosna wroci polatamy na Swaffham :)

Pozdr.
S.

42 Ostatnio edytowany przez Swaveck (2010-12-05 13:13:04)

Odp: Czesc tu Beata.

Bondek napisał/a:

jednak w UK jest ohydne żarcie może z wyłączeniem morning rolls'ów :D

Owszem, ale ja nie pamietam kiedy ostatnio jadlem angielskie jedzenie. Zona gotuje po polsku.. mmmm :)
Nikt nikogo nie zmusza do jedzenia Pork Pie z Marmite (tfu) i innych swinstw :)

tabul napisał/a:

jak dla mnie to mógłby być jeden wielki kraj i język, może wtedy ludzie przestali by walczyć ze sobą a zaczęli myśleć jak zdobyć np. kosmos ? jak wykorzystać nasz mózg w wiekszym %, itd...

Byly juz takie plany. Oba zrodzily sie w latach 30tych ubieglego wieku. Niejaki Adolf H. marzyl o Tysiacletniej Rzeszy - Ein Reich Ein Volk, Ein Fuhrer - tak zdaje sie  brzmialo haslo tego pro-europejskiego progarmu :P

Jozef S. z kolei urzeczywistnil swoj pomysl - powstalo jedno gigantyczne panstwo zlozone z wielu malych republik. Ten pomysl "laczenia na sile" nie za bardzo sie sprawdzil. Majac to na uwadze smiem twierdzic ze kolejne laczene panstw narodowych w jeden wielki kolchoz  bedzie mialo podobny skutek.

S>

43

Odp: Czesc tu Beata.

tabul napisał/a:

no ale żeby jakiś inny kraj nazywać "nową lepszą ojczyzną" ? gdzie Ty się wychowałaś ? może dla Ciebie lepszy, ja tam byłem i nie rozumiem co oprócz zarobków jest lepsze ? wiadomo pieniądze muszą być, ale na pewno szczęścia nie dają... poza tym moto pewnie wybrałaś bo jest ładne;) chciałbym zobaczyć jak wykorzystujesz jego potencjał choćby w 30% ;) pozdrawiam
ps. siema

Nie wszyscy emigrują w pościgu za pieniędzmi. Są tacy którzy próbują uciec od polskiej mentalności.
[url]http://www.youtube.com/watch?v=V2sedTLIRWU[/url]
Parę miesięcy temu kolega opowiadał mi że jego firma nosiła się z zamiarem otworzenia oddziału obsługującego wschodnią Europę właśnie w Polce. Dostał propozycję zarządzania tym oddziałem ale zażądał ponad 100% wyższego wynagrodzenia od tego jakie miał miał w UK jako wyrównanie za mieszkanie w gorszych warunkach (szkodliwe). Na początku się z tego śmiałam a później to zrozumiałam. Finalnie oddział powstał na Słowacji.

Wątpię czy uda mi się wykorzystać choćby 30% możliwości jakie drzemią w tym motocyklu. Lubię jednak gdy nic mnie nie ogranicza. Poza tym jak się w coś bawić to poważnie i poważnymi zabawkami. :)

44

Odp: Czesc tu Beata.

Lubię jednak gdy nic mnie nie ogranicza. Poza tym jak się w coś bawić to poważnie i poważnymi zabawkami. smile

Taaa a potem przez takich kozakow prawka nie moge zrobic , bo kupuja odrazu "najmocniejsze potwory" , a potem nerki tylko zostaja ... I wtedy rzad mysli nad nowymi kategoriami jak A2 ..

45 Ostatnio edytowany przez tabul (2010-12-05 13:30:23)

Odp: Czesc tu Beata.

Poprostu jak dla mnie takie moto nie jest do nauki, tylko dla kogoś wtajemniczonego, dlatego też może Cie mocno okaleczyć... z tego co pamiętam w tym roku ktoś doświadczony miał śmiertelny wypadek na takim moto i nie wiadomo z jakiego powodu. Ale jak napisał Twój obrońca Swaveck to są Twoje pieniądze i Twoje życie, ja tylko uprzedzam i życzę jak najlepiej ;) znam ludzi którzy śmigając na skuterach twierdzą że na luzaku ogarną 250 2t w crossie, którzy nigdy na tym nie siedzieli. A potem się dziwią jak to się stało że się połamali ??