12,961

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

nashman_supermoto napisał/a:

Gierwi, chodziło mi o esencję sm czyli różnego rodzaju wygłupy po schodach, krawężnikach, szutrach, skoki, stopale, gumy i takie tam.

Z w/w to nie próbowałem tylko schodów w obawie o alu felgi i nisko poprowadzony wydech. Gumy wychodzą niechcący, do stopali nie ma lepszego moto, szutry bez problemu, skakać też się da.
No i niestety muszę ze smutkiem zauważyć że "esencją supermoto" są WYŚCIGI, a my wszyscy ulicznicy (w większości) używamy tzw. streetmoto, mniej lub bardziej stylizowanych na rasowe SM.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,962

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

gierwi napisał/a:

990 ma wtrysk i pali mniej. Rozejrzyj się za 990 SM-R.


z tego co kiedyś pisałeś palił Ci 950SM średnio ok 7.5-8l  masz może wiedzę że 990 sm jest faktycznie lepiej ? z tego co czytałem to wartości wcale nie mniejsze niestety , chyba że się mylę :)

12,963

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Kumpel ma 990 odkąd weszła do sprzedaży - spalanie nigdy nie schodziło poniżej 10L. w mieście, bak max 120km. Poza miastem jeździć się raczej nie da.

12,964

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

juby napisał/a:
gierwi napisał/a:

990 ma wtrysk i pali mniej. Rozejrzyj się za 990 SM-R.


z tego co kiedyś pisałeś palił Ci 950SM średnio ok 7.5-8l  masz może wiedzę że 990 sm jest faktycznie lepiej ? z tego co czytałem to wartości wcale nie mniejsze niestety , chyba że się mylę :)

Gdzieś czytałem że w testach spadło o jakiś litr/100 km. Ale raczej nie spodziewałbym się małego spalania, bo te motocykle zachęcają do zapierdalania, a jak spotkasz na mieście inne moto - najlepiej jakiegoś plastika - to już musisz mu dojebać!
Tak jak Levis pisze - nie jest to opcja na niskobudżetowy środek lokomocji.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,965 Ostatnio edytowany przez LukAs_525 (2019-02-22 00:00:53)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Moja dt125 przy maksymalnym katowaniu po zmianie dysz spalała do 10l :P 525 przy powolnym turlaniu się na początku najmniej chyba wyszło lekko ponad 6. Raz w życiu z ciekawości tak zmierzyłem.
Przy "normalnej" dla sm jeździe po mieście to sporo więcej, ale nie mierzyłem ile. Zawsze i tak raz czy dwa trzeba było dolać. A na torze to co kilka sesji trzeba sprawdzać i dolewać bo znika w oczach, ale nie ma co się dziwić ;)
Kilka lat jeżdżę, a jeszcze nie wpadłem na pomysł, żeby sprawdzić ile to pali, ale w sumie po co :P
Mnie strasznie kusi ten duży SM. Pozwala robić jakieś tam małe traski, serwisy inne, ale nie daje tej lekkości i odpada też wiele rzeczy. Najlepiej mieć kilka moto :P

nashman_supermoto napisał/a:

Jak SD1290 nazywasz bandziorem jednoosobowym do wściekania to nazwij, zdefiniuj 950Sm do czego to służy.

Jak to do czego? Do zapierdalania :) Tego typu motocykle są mało racjonalne, w sumie to nie mają dokładnego przeznaczenia. Tego typu moto to raczej kupują ludzie tak do szybkiego polatania, zabawy i czasem może jakaś trasa, ale nie wiem jak się tam sprawdza bo nie miałem.
SD1290 tak nazywam bo ja tak uważam i sam bym go tak zrobił, nie mówię, że każdy musi ;) A do wożenia żony, dziewczyny, czy rodziny raczej bym wziął samochód ;)

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

12,966

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W supermoto waga to kluczowa sprawa, to nie są motocykle do robienia tras tylko zabawy i to bez kompromisów wiec nie wiem po co kupować coś o wadze 200kg+ jako „sm” i szukać w tych motorach wygody, zasięgu itd.

KTM SMC-R 2012

12,967

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

LukAs_525 napisał/a:

Tego typu moto to raczej kupują ludzie tak do szybkiego polatania, zabawy i czasem może jakaś trasa, ale nie wiem jak się tam sprawdza bo nie miałem.

Ja wiem jak się sprawdza w trasie. Dramat/tragedia! Nie podróżowałem po Europie, ale kilka razy trasy typu Poznań - Toruń zrobiłem. Pech chciał ze zawsze w towarzystwie kolegi, a to wiadomo jak jest: ten z przodu zapierdala żeby nie wyjść na miękką faję przed tym z tyłu, a ten z tyłu trzyma się za wszelką cenę i tak się wzajemnie napędzają ;-). Co gorsza, kolega jeździł Hondą PanEuropean i jego przelotówki na poziomie 160-180 km/h były normą. On jest powiedzmy niewysoki i robił to w kasku szczękowym z podniesioną przyłbicą, a ja nie wiedziałem czego i czym się trzymać co jeszcze było potęgowane moimi 193 cm wzrostu. Reasumując: motocykl ma zajebisty potencjał, ale bez szybki jest on nie do wykorzystania w trasie. Ludzie zakładają małe szyby które na pewno zdejmują z klaty trochę powietrza, ale jak pisałem wcześniej, w trasy z oferty KTM - także używanych - pozostaje 990 SM-T lub (lepiej) 950-1290 ADV. Na tym ostatnim (990) przy standardowej szybie nie czułem dyskomfortu do 150-160 km/h. Powyżej już zaczynałem zerkać na prędkościomierz, bo nie wiedziałem czy już jadę czy nie ;-).

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,968

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Wracając do tematu 950SM :D pytanie do właścicieli jak z zabawą na nim na ciasnym małym torze gokartowym ? bo tylko taki jest w  Krakowie :)  masa nie przeszkadza aż nadto ?

12,969

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Gostyń, AviX w Toruniu, TAJ Toruń, Poznań karting, Poznań pełna nitka przetestowane i ubawiłem się po pachy.
Sporo masy moto zostawia na parkingu, zbiornik schodzi mocno w dół na boki, tak że nawet full zatankowany nie przeszkadza. Trzeba trochę czasu poświęcić na ustawienie sobie zawiasu, a potem jedzie jak tramwaj po szynach.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,970

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Gierwi dziękuje za informację :D na 99% stawiam na 950 bo po prostu budżet mam ograniczony a jak widzę to 990 Sm chodzą powyżej 20k. Powiedz mi proszę jeszcze czy miałeś okazję na nim glebić  ? :D chodzi mi o to jak duże są straty ?

12,971

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Na torze kartingowym szkody jak w przeciętnym supermoto. Slidery na ośkach i podnóżkach robią robotę. Handbary polecam wymienić na takie z metalowym rdzeniem, bo te plastikowe słabo znoszą wagę 950.
Co innego jak chcesz latać a nie jeździć. Na szczęście nie gruzowałem go przy 200+ ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,972 Ostatnio edytowany przez Koso (2019-02-24 21:47:17)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Gdyby ktoś poszukiwał Smc R 2015-16 i Huski 701 gość w Piasecznie ma po kilka sztuk !!
Zobacz ofertę: KTM 690 SMCR 2015 2016 SALON POLSKA I IMPORT  [url]https://allegro.pl/oferta/ktm-690-smcr-2015-2016-salon-polska-i-import-7865003423[/url]

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

12,973

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Rama od Duke. Nie wiem czy jest taka sama ale my odpuściliśmy po tym jak poszła info że zarejestrowany na Duke .

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

12,974

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Rama od Duke jest inna. Wychodzi na to że papiery od Duke, a to już złodziejstwem zajeżdża.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,975

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

A to przepraszam. Na olxie oprócz tej kanapy wyglądał OK.