12,511 Ostatnio edytowany przez Karolo (2017-10-31 10:56:44)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

@Dziku No dobra, teraz rozumiem :) reklama dźwignia handlu...

@Niwy a to powiem szczerze, że nie wiedziałem i szczerze współczuję... W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem jak to zrobić.


A co myślicie o czarnym przodzie i felgach? Mnie to jakoś nie leży, może jestem już przyzwyczajony do swojego ale fabrycznie wychodziły chyba srebrny przód i felgi bez czarnego malowania? No chyba, że istniała możliwość konfiguracji za dopłatą.

12,512

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

niwy napisał/a:

mylisz się ;)
U mnie nie ma ręcznego a palić trzeba. Techniki trzeba nie siły ;)

Dokładnie ;) ja będą grubym karłem(160cm i 90kg) daje rade odpalac wszystkie 450tki a ledwo co sięgam palcami do ziemi :D Technika!

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

12,513

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

niwy napisał/a:

mylisz się ;)
U mnie nie ma ręcznego a palić trzeba. Techniki trzeba nie siły ;)

Haha to jak w moim VORku, też ręcznego nie ma. Jak źle ustawisz to można sobie skakać na kopce, a i tak się nie ruszy (ja ważę 90kg), rozrusznika brak, a paląc na pych samemu nie da rady (nie przełamiesz go przez kompreche, udaje się jak trzy osoby Cie pchają i najlepiej jak dwie siedzą na moto hahaha) do tego dochodzi kopanie do przodu, a nie do tyłu, więc tylko i wyłącznie technika i wyczucie sprzęta. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

12,514

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ktoś kto waży 90kg i pisze, że nie siła a technika....to dość dziwne. Przy takiej wadze sama masa nogi zastępuję siłę:)
Moje byłego KTM380 nawet największy technik z doktoratem bym nie odpalił bez siły w nodze:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12,515 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2017-10-31 12:05:28)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ja tam problemu nie mam z tym, wiadomo masa robi też swoje ale w tej kur... sama siła niestety nie wystarcza ;] dlatego napisałem, że jak nie wyczujesz go to nawet przy tych 90kg go nie ruszysz, jak ktoś próbował palić mojego dziada to wie o czym mówię. Pisząc w poprzednim poście że tylko i wyłącznie technika to dotyczyło mojego moto. Możesz ważyć i ze 120kg i nic Ci to nie da jak nie będziesz wiedział jak podejść sprzęta, a bezmyślnie to można sobie kopać w piłkę ;]

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

12,516

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Dziku napisał/a:

Wiesz, taki chwyt marketingowy, że silnik ma dobrą kompresję i inne takie głupotki ;)

Ja za cholerę nie potrafiłem odpalić 625 z kopki. W dodatku kopka z lewej strony...

#21, śnieg

12,517

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Myślałem, że chodziło ci o każde moto.
Jak się odpala LC4 to widziałem jak latałem z Tadzikiem. Taniec deszczu był z tą kopką:)  Na dół do góry, do połowy, do góry, do kliku i do góry...:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12,518

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

hacker33 napisał/a:

Ktoś kto waży 90kg i pisze, że nie siła a technika....to dość dziwne. Przy takiej wadze sama masa nogi zastępuję siłę:)
Moje byłego KTM380 nawet największy technik z doktoratem bym nie odpalił bez siły w nodze:D

Co ty pieprzysz? Jakoś jak 2 lata temu ważyłem 20 kg mniej też nie miałem z tym problemu. Waga ci nic nie da jak nie masz punktu podparcia. Na stołku to może jeszcze ale nie jak siedzisz na kozie i musisz jakoś ją odpalić xD

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

12,519

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

myślę, że dużo ważniejszym czynnikiem od masy jest sam wzrost... Znałem jednego pacjenta, co ważył koło 65kg/185cm wzrostu i odpalał swojego LC 640 bez większego problemu - tylko najpierw zapierał się kolanem o kierownicę i kopkę, żeby tłok dobrze ustawić :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12,520

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Aż spróbuję z tą kopką bez deko jak wrócę z roboty. Tyko w sumie nawet nie wiem jak... Z deko ręcznym wiem jak ustawić i pali od strzała, nic trudnego. Kumpel kiedyś przy regulacji zaworów wsiadł się przejechać, aku padniety od kręcenia, no i przy wykrecaniu lc4 zgasło i kaplica, musiałem pędzić rowerem na ratunek odpalac :-)

12,521 Ostatnio edytowany przez Spidzior (2017-10-31 15:11:55)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Karolo napisał/a:

@Dziku No dobra, teraz rozumiem :) reklama dźwignia handlu...

@Niwy a to powiem szczerze, że nie wiedziałem i szczerze współczuję... W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem jak to zrobić.


A co myślicie o czarnym przodzie i felgach? Mnie to jakoś nie leży, może jestem już przyzwyczajony do swojego ale fabrycznie wychodziły chyba srebrny przód i felgi bez czarnego malowania? No chyba, że istniała możliwość konfiguracji za dopłatą.

Wpisz sobie prestige i będziesz miał całego czarnego. W tym co podałeś, to boczne plastiki z przodu są nieoryginalne ( powinny być czarne )  Felgi i przód jak i reszta jak najbardziej ok i tak wychodziło z fabryki :)

A co do odpalania, to miałem 640 i nie było problemu z odpalaniem, ale trzeba było wiedzieć jak ustawić i pewnie dlatego tak napisał. Szczerze, to miałem to w du.., bo miałem el. starter.

Problemy, to miałem w LC4 400 i tam to dopiero był hardkor z odpalaniem. Dopiero później doszedłem do wprawy. Motocykl dość spory, bo na kołach 21, 18 i do tego kopka z lewej strony :D

KTM 690 SMC

12,522

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W sumie tak, masz rację... To jest prestige z innymi bokami. Mam w tym malowaniu, które jest na boczkach i myślałem o wrzuceniu czarnego przodu ale po zobaczeniu tego absolutnie z tego tematu rezygnuje, kompletnie mi to nie pasuje wizualnie

12,523

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

W 525 po przeczytaniu paru postów jak ustawiać tłok, to odpaliłem za drugim razem, jak jest rozgrzany to walę na ślepo i bangla od strzała, 174cm@62 kg, linki z deko czy tam uchylaniem zaworu nie ruszam.

EXC 525 in progress

12,524

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Nie wiem w czym problem z paleniem z kopki 450, 520 (a propos KTM bo innych nie miałem ale wiedziałem jak kolega kopie CRF i tez nie było tam zadnego problemu). Przeciez to jest zabawka w porównaniu z 660SMC. Po prostu kopiesz jak chcesz i pali, i się kopniak nie blokuje. Reczny deko w ktm 450 to wogole jest nie potrzebny chyba ze do przedmuchania zalanego cylindra.
W 660 nie za bardzo sobie wyobrażam jak odpalić bez recznego deko. Nie da rady przelamac kompresji jak się zblokuje przed GMP. I nie wiem jaka technika miała by tu wejść w gre. Automat z kolei u mnie wogole nie dzialal az go zdjalem - nie wiem jak jest w innych egzemplarzach ale chyba podobnie :) Jak już się umie to pali się 660 bez większego problemu, moja była tylko niechetna jak postala długo, np. tak ze dwa miesiące.

doomin13

fs450

12,525

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Mam RMZ 450 2011 i SMC 660 ;)
2 światy, RMZ kopie jak chcę i pali od razu, nie ma żadnego ustawiania tłoku itp. 660 tak jak pisze doomin po prostu... trzeba umieć :)
Jak się wie jak to moja pali za pierwszym, ale trochę ustawiania na zimnym jest. Ale cytując tekst jednego z instruktażowych filmików na yt. " Because electric start is for girls " ;)

Jedni zbierają znaczki, Drudzy chodzą do kina... A MY LUBIMY, JAK NAM SKACZE ADRENALINA!