1 Ostatnio edytowany przez ANDever (2010-09-06 17:54:15)

Temat: Witam from Augustów (Podlaskie)

Witam!
Mam 21 lat i benzynkę we krwi już od pisklęcia xP
Od 2 lat jestem poza jednośladem (noo tam tyle co czasem gdzieś śmignęłem :P ), gdyz przestawiłem się na 4 koła i dach.. ale.. wspomnienia wróciły.. kumple żyć nie dawali.. i postanowiłem na przyszły sezon wrócić na siodło.

Moje story (w skrócie):
Któregoś pięknego dnia wybrałem się w Polskę po ścigacza Yamahy 125@160ccm :P (wiadomoo - młodzieńcza fascynacja ścigaczami dała o sobie mocno znać) Jednak przed kupnem pojezdziłem nim około godziny.. i nie zrobiło to na mnie wrażenia.. :P Dość rozczarowany wracałem już do domu, ale postanowiłem zahaczyć o giełdę w Słomczynie.. i to był trafny wybór.. Stała tam i czekała chyba właśnie na mnie... Aprilia RX50 (@80ccm) jazda próbna... I już wiedziałem, że to jest to, czego oczekuję ^^ Zakupiłem, pojeździłem, nabrałem wprawy, zmodyfikowałem ją typowo na crossa i szalałem po lasach. Na początku sam - potem kumple złapali ode mnie bakcyla na crossówy. I takim sposobem było nas trzech xD
1. Aprilia RX 50
2. Honda CR 250
3. Husqvarna 610 TE

Razem szaleliśmy po lasach, polach, bagnach i żwirowniach.. Jednak 80ccm w mojej maszynce szybko przestało wystarczać, żeby trzymać się blisko kumpli.. Niestety pech chciał, że uśmierciłem swoją maszynę ciągłym - Chcę więceej! A fundusze nie pozwoliły na jej naprawę.. Potem przeskoczyłem na autka, w tej chwili wspólnie z kumplem składamy w garażu 2 litrowe monstrum na bazie golfa3 GTI, które to ma zapoczątkować przygodę mojego kumpla z rajdami, ja też podchodziłem do tego z uśmiechem, jednak poczułem taką silną potrzebę powrotu na dwa koła.. i znów wahanie.. Ścigacz (coś w deseń Suzuki GSX-R 600 SRAD) czy coś bardzej uteronowionego.. Jednak las to nie wszystko.. i zdecydowałem sie na SUPERMOTO :)

Teraz zbieram grosz do grosza w nadziei, że na przyszły sezon już będę w siodle..
Pozostał tylko jeden problem..

Jaki motocykl wybrać??

I z tym pytaniem pojawiam się na Waszym forum. Pomóżcie mi wybrać coś na celownik, żebym miał lepszą motywację do odkładania kasy :)

Ma być mocne i lekkie, gdyż uwielbiam stan nieważkości. Najlepiej 4T, bo ciągłe dbanie o olej jest męczące.. No i bez przesady z ceną.. :P (wstępnie rzucam hasło, że w granicach 7tys. )

Moje rozważania zabrnęły między KTM 620 a Husqvarnę 610

Co o tym myślicie? Jestem otwarty zarówno na wypowiedzi pozytywne, jak i krytykę (wiadomo, nie jestem nieomylny). Proszę jednak o darowanie mi tekstów typu - za duża pojemność jak na przesiadkę z takiego maleństwa itd. Mam na koncie niejedną przygodę z glebą i drzewem. Doświadczenie już mam wystarczające. Potrafiłem z tego swojego maleństwa wycisnąć maximum. Hopki, skarpy, żwirownie, wheelie, stoppie i inne wyczyny nie są mi obce. Potrzebuję czegoś, co zapewni mi zabawę na dłużej niż jeden sezon. być może zabrzmiało to grubiańsko co napisałem, ale po prostu mam dość bycia powierzchownie ocenianym przez ludzi, którzy nic o mnie nie wiedzą. mam świadomość, ze dwa lata poza własnym motocyklem to spora luka, jednak wcale nie mówię, że zaraz po zakupie mocniejszego moto będę porywał się na hopki :P Stopniowo będę się na nowo docierać, jednak nie chcę wydawać na jakieś tam 125ccm, żeby po pół roku stwierdzić,ze to już za mało. nie stać mnie na tak częste zmiany maszyny.
Liczę na wyrozumiałość forumowiczów ^^  Pozdrawiam!

>Trzeba coś stracić, by coś docenić. Żeby odzyskać, trzeba się zmienić<
Przy dobrym wietrze od przyszłego sezonu znów w siodle :)

2

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

Siema :D

motoslide.com

3

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

siemasz, na początek radzę przejrzeć dział "co kupić?" pojawiało się tam baaardzo dużo, aż za dużo pytań co kupić i za jaką kasę (do wyboru do koloru) a jak nie znajdziesz nic dla siebie, to załóż kolejny (własny) olaboga, temat :)

pozdrawiam

ps. i pochwal się skąd jesteś, żebyśmy wiedzieli czyja ekipa do terroru powiększy się w przyszłym sezonie ;)

100% Supermoto

4

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

siema  jak coś mam takie 125 do sprzedania :D

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

5

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

Spe3dy napisał/a:

i pochwal się skąd jesteś, żebyśmy wiedzieli czyja ekipa do terroru powiększy się w przyszłym sezonie ;)

No przecież w temacie napisałem :)

Miasto: Augustów
Województwo: Podlaskie :)
No ale w moim zasięgu są regularnie takie miasta jak Białystok i Ełk :P
A jak będzie po co to i do Krakowa mogę czasem bryknąć na jakiś zlocik, czy nawet ot tak poszaleć w towarzystwie fanatyków SM xD

Pozdro!

>Trzeba coś stracić, by coś docenić. Żeby odzyskać, trzeba się zmienić<
Przy dobrym wietrze od przyszłego sezonu znów w siodle :)

6

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

o, faktycznie, wybacz nie zauważyłem :D haha

100% Supermoto

7

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

Witam augustów pozdrawiam z okolic białegostoku.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

8

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

ANDever napisał/a:

A jak będzie po co to i do Krakowa mogę czasem bryknąć na jakiś zlocik

To mi sie podoba  :D jak cos też sie łape :P

motoslide.com

9

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

Cześć

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

Witam ;)

SUPERMOTO - ma być głośno, niewygodnie i harcorowo !!!

11

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

czaeść

- Ależ kochanie! To nie tak jak myślisz! Włożyłem tylko czubeczek. ... i nie ruszałem.

12

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

ANDever napisał/a:

Witam!

Ma być mocne i lekkie, gdyż uwielbiam stan nieważkości. Najlepiej 4T, bo ciągłe dbanie o olej jest męczące.. No i bez przesady z ceną.. :P (wstępnie rzucam hasło, że w granicach 7tys. )

no wiec kolego :D ja bym jednak uklonil sie w kierunku dwusuwa i 250 cm3. mialem poprzednio kata 640 sm i teraz mam yz250 i lekkosc z jaka sie prowadzi oraz to jak pieknie oddaje moc omamiła mnie bez reszty :D moj wybor z perspektywy Twych finansow padl by na kata 250/300 exc i kółka sm chociazby od F2. predzej czy pozniej i tak bedziesz chcial czegos mocniejszego typu 450 4t a to jest wlasnie alternatywa dla takich sprzetow. stopniowo mozesz go sobie modyfikowac bo przeciez zima dluga i mikolaj moze cos przyniesie jakies heble albo cos:P ja mieszkam kolo suwalk wiec mial bym wkoncu z kim eksploatowac tor w suwalkach :D na torze niestety lc4 sie nie sprawdza ze wzgledu na swoja otylosc :P mysle ze z huska bedzie tak samo

yz 250 sm stunt bitch

13

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

hehe :) Wezmę pod uwagę tę opcję :P Chociaż w 2T przeraża mnie trochę fakt, że mój portfel będzie ciągle uszczuplany o dodatkowy olej... :P
Czy mówisz o tym torze gokardowym? fajna sprawa xD Byłem na nim.. Tylko że 2 litrową Vectrą xP Wróciłem na slick'ach ^^ i na lince bo w połowie drogi do domu strzelił mi najpierw pasek od alternatora.. a za chwilę rozrząd xP Noo i przegotowałem olej.. :P Wyślę ci zaraz trochę literek na twoje gadu to będziemy w kontakcie :)

>Trzeba coś stracić, by coś docenić. Żeby odzyskać, trzeba się zmienić<
Przy dobrym wietrze od przyszłego sezonu znów w siodle :)

14

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

wez pod uwage ze w 2t remont to tylko tuleja, tlok korba i lozyska :D w pojebanych 4t rozrząd masz gratis do robienia i zawory popychacze... z mego punktu widzenia i finansowania. 2t uber alles :D :D :D
tak tak to ten tor :D

yz 250 sm stunt bitch

15

Odp: Witam from Augustów (Podlaskie)

Popieram sam mam ktm 360 w 27 i za cały remont korba tłok łozyska to koszt 1200zl,oraz 2 t niezatrzesz podczas stuntu jak 4 paka troszke pali i zawsze leje zupe ale umnie tłok w orginalnej serwisuwce pisze ze trzeba co 6 tysi czyli powinien wytrzymac spokojnie 8 tysi a moim zdaniem jest to niezły wynik.

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004