1

Temat: Koła do DRZ 400E

Witam,
jako że jestem zielony w temacie kół i opon do SM, a mam nadzieję jutro kupić DRZtę, to chciałem Was zapytać, którą z poniższych opcji warto wybrać.
Jeżeli o mnie chodzi, to nie ukrywam, że fajnie byłoby zbudować zestaw który pozwolił by na ostrzejszą jazdę, więc tarcza 320mm wskazana. Lubię gdy gumy dobrze się kleją do asfaltu, acz DRZta będzie używana w tygodniu na jazdę po mieście ~200 km tygodniowo minimum, może pokuszę się o udział w treningach SM na Bemowie, także fajnie byłoby wyważyć zużycie do trakcji.

Póki co znalazłem dwie oferty na koła na allegro:
[url]http://allegro.pl/item1175524345_kola_sm_drz_400_idealne_michelin_dr_z_400_s_sm_e.html[/url]

[url]http://allegro.pl/item1181437999_kola_supermoto_do_drz_400_e.html[/url] - tutaj zadzwoniłem, bardzo miły gościu, gumy to Pirelli Diablo, guma tył ma 50% zużycia, przód 30%.
Mam po drodze żeby je odebrać osobiście.

Mam już adapter, podobny do tego w załączniku, wymiar pomiędzy otworami, to nie 31mm, a 40mm, reszta podobna, więc nie wiem czy będzie pasował do tarczy 320mm, czy 310mm.

Pytania:
-który zestaw kół warto brać, czy może żaden i poczekać?
-jaki jest koszt dobrej nowej tarczy 320mm

dzięki i pozdro

Post's attachments

Attachment icon Adapter.jpg 36.94 kb, 78 downloads since 2010-08-16 

2

Odp: Koła do DRZ 400E

To jest adapter na tarcze 310mm

3

Odp: Koła do DRZ 400E

Zestaw niebieski bym brał. Bo masz piasty talona i obręcze excela a typ niewiele więcej krzyczy. może zbijesz cene.
DavoPL to jesy handlarzyna - musi zarobić. nie brałbym od niego - z resztą on sprzedaje kółka zwykle od drz sm - żaden rarytas.
Koszt tarczy - np motomoastera to około 1000 zł. mozesz trafić tańsze jakies używane brakingi ale uważaj żeby nie okazło sie że są rozklekotane - to nie jest przyjemne potem jak przy każdym hamowaniu tarcza wali jak wsciekła. Nowego MM jestem w stanie ci załatwić - za ile?? pewnie około 800 zł. Zastanów się.
nie licz na to że pirelli diablo będą sie kleiły - wywaliłem sie w 2007 na torze własnie przez tę wspaniałą gumę przy 100 km/h - nic fajnego.
Jesli chodzi o dobre hamowanie to polecam zacisk motomastera - psatp z forum sprzedaje coś takiego na allegro za 1300 zł. Wiem że dużo to kasy, ale sam od niego za podobną cenę kupiłem ten zacisk i nie żałuję - 4 tłoczki są zajebiste.
Brakuje ci jeszcze pompki i obowiązkowo - oplot stalowy.
W razie jakis pytań wal smiało - ale na tel - 501 730 250 bo od jutra nie ma mnie w wawie
CHAŁUPY WELCOME TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO................!!!!

POZDRO

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

4

Odp: Koła do DRZ 400E

[url]http://allegro.pl/item1189184318_zacisk_moto_master_supermoto_yz_wr_kxf_drz_ktm.html[/url]

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

5

Odp: Koła do DRZ 400E

SFMario napisał/a:

To jest adapter na tarcze 310mm


dokładnie ! tez kiedys probowalem z tego schematu jednak rys. nie jest dokładny (wymiary) jak chcesz to drz400 to nie da rady!!! mam gościa który w warszawie dokladnie w babicach dorabia adaptery koszt 150 zł!

320mm Supermoto Racing rotor orange motomaster flame bitch  :D

6

Odp: Koła do DRZ 400E

te niebieskie sprzedaje koleś z forum suzukidr.pl
koleś raczej konkretny i nie jest handlarzem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Koła do DRZ 400E

a oryginał motomastera to koszt 300 zł

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

8

Odp: Koła do DRZ 400E

Brzozrider napisał/a:

[url]http://allegro.pl/item1189184318_zacisk_moto_master_supermoto_yz_wr_kxf_drz_ktm.html[/url]

próbował już ktoś montować to ale w SM a nie w E lub S?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9 Ostatnio edytowany przez SuperMocarz (2010-08-16 21:27:42)

Odp: Koła do DRZ 400E

hehe, nie pasi. Inne zakończenie upsów na dole przy mocowaniu zacisku.
Jeśli zaś chcesz zakupić sobie prawdziwy hamulec do drzty to zapraszam - mam w garażu zawias do drz 400 E w komplecie z półkami. Puszę ci go za jakis grosz i będziesz mógł sobie upgradować hama w smie
pogonisz swój zawias i wyjdziesz na zero albo jeszcze zarobisz
:)

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

10

Odp: Koła do DRZ 400E

Brzozrider napisał/a:

hehe, nie pasi. Inne zakończenie upsów na dole przy mocowaniu zacisku.
Jeśli zaś chcesz zakupić sobie prawdziwy hamulec do drzty to zapraszam - mam w garażu zawias do drz 400 E w komplecie z półkami. Puszę ci go za jakis grosz i będziesz mógł sobie upgradować hama w smie
pogonisz swój zawias i wyjdziesz na zero albo jeszcze zarobisz
:)

no thx ;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Koła do DRZ 400E

Za niebieskie cena 2300 i dołoży mi plastiki od DRZty... Jest szansa, że dorwę gdzieś za 3000 zł na fakturę VAT?

Brzozu- tarczę załatwisz na fakturę? Ewentualnie jakaś godna polecenia tarcza na którą takową dostanę?

dzięki i pozdro

12

Odp: Koła do DRZ 400E

No dobra mądrzy ludzie, jako że DRZta stanęła w garażu i kusi żeby pobawić się w SM, to pora żebym zaczął Was zarzucać pytaniami (czasem banalnymi). Jako że lubię prowadzić wszelkiego rodzaju rozkminki typu czy się opłaca, albo czy wybór jest optymalny, to zapytam tak:
-Jak wielką różnicę w prowadzeniu, jeździe na moto odczuję na wypasionych kołach excela, jak w aukcji wyżej, w porównaniu do kółek bezpośrednio zdjętych z DRZty SM?
-Czy na miasto/zabawę na torze nie wystarczy mi na początek zestaw z DRZ SM? Czy przyrost funu w stosunku do kosztów jest odczuwalny dla zwykłego zjadacza chleba?
-W jakiej cenie można znaleźć koła z DZty SM? Często się pojawiają?
-Ile liczyć na porządne gumy- do jazdy po mieście i od przypadku po torze?
-Jak duża różnica w heblowaniu jest pomiędzy układami:
tarcza od DRZ SM + reszta od E
tarcza moto master + reszta od E
tarcza i zacisk moto master + pompka od E?

z góry dzięki za chęć powolnego wtajemniczenia mnie w arkany SM
pozdro

13

Odp: Koła do DRZ 400E

w DRZ standardowo były obręcze excela zakładane nawet jak nie masz jebitnego napisu to na feldze jest wytłoczone, co do samych felg to zależy od szerokości jeśli niebieski są 5" to opłaca się za nie zapłacić trochę więcej.  oczywiście koła od dez też ci wystarczą, ale nie będziesz mógł podjechać pod kolumnę i powiedzieć do laski "popatrz mała jakie mam niebieski koła to nie są zwykłe koła od drz to są felgi excela z piastami thalona" i wtedy każda ma miękko w kolanach.  jeśli chodzi o hebel to oryginalna pompa z wersji E jest kiepska nie zależnie od tarczy.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

14

Odp: Koła do DRZ 400E

Bondek napisał/a:

oczywiście koła od dez też ci wystarczą, ale nie będziesz mógł podjechać pod kolumnę i powiedzieć do laski "popatrz mała jakie mam niebieski koła to nie są zwykłe koła od drz to są felgi excela z piastami thalona" i wtedy każda ma miękko w kolanach.  .

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

15 Ostatnio edytowany przez kamusial (2010-08-24 11:51:41)

Odp: Koła do DRZ 400E

A jakieś uwagi do kółek odlewanych- z jakiegoś sporta? Ktoś przerabiał taki temat? Może jakieś uwagi do tego artykułu: [url]http://home.exetel.com.au/bkm/cast-wheels-motard-drz/cush-drive-drz-supermoto.htm[/url]