1

Temat: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

Cześć. Nie mam weny do żadnych remontów, napraw itp.. Powoli muszę się oswajać z myślą, że prędzej czy później takie umiejętności będą potrzebne. Zaczynałem od demontażu i montażu koła. Później musiałem poprawiać bo kumpel powiedział, że coś mi się koło z tyłu giba. No i przy tych poprawkach stawiając motocykl na prymitywnej podstawce (wiadro :P) uszkodziłem wężyk którego istnienia nie miałem świadomości do momentu aż bezczelnie wylazły dwie końcówki i zaczęły dyndać.

Pytanie do was: co to jest do konia?

Dodam, że wężyk ten prowadzi od/do pojemniczka ze zdjęcia drugiego.

Wybaczcie ale moto i naprawy oraz rozeznanie w częściach to dla mnie (jeszcze) czarna magia.

Post's attachments

Attachment icon IMG00077-20100810-2025.jpg 48.61 kb, 92 downloads since 2010-08-10 

Attachment icon IMG00080-20100810-2027.jpg 47.57 kb, 91 downloads since 2010-08-10 

2

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

mają dyndać :) to są węże przlewowe.  Z tego ci widzę to jeden pomoże ci uratować twoje jajka przed wybuchem zbiorniczka z   zagotowaną cieczą po ostrym katowaniiu  :lol:

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

3

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

ten wężyk to przelew ze zbiorniczka cieczy chłodzącej. Jeden koniec wchodzi od góry zbiorniczka drugi dynda pod motocyklem.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

Redzias napisał/a:

Cześć. Nie mam weny do żadnych remontów, napraw itp.. Powoli muszę się oswajać z myślą, że prędzej czy później takie umiejętności będą potrzebne. Zaczynałem od demontażu i montażu koła. Później musiałem poprawiać bo kumpel powiedział, że coś mi się koło z tyłu giba. No i przy tych poprawkach stawiając motocykl na prymitywnej podstawce (wiadro :P) uszkodziłem wężyk którego istnienia nie miałem świadomości do momentu aż bezczelnie wylazły dwie końcówki i zaczęły dyndać.

Pytanie do was: co to jest do konia?

Dodam, że wężyk ten prowadzi od/do pojemniczka ze zdjęcia drugiego.

Wybaczcie ale moto i naprawy oraz rozeznanie w częściach to dla mnie (jeszcze) czarna magia.

Kolo weś sie zwarz ..... to jest rzenuące itd tyle odemnie

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

5

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

hacker33 napisał/a:

ten wężyk to przelew ze zbiorniczka cieczy chłodzącej. Jeden koniec wchodzi od góry zbiorniczka drugi dynda pod motocyklem.

No ale ja tam widzę dwa końce. I wydaje mi się, że ten zbiorniczek to jest to coś co zapobiega wylewaniu się płynów czy coś takiego przy jeździe na gumie itp.. Wciąż jestem przekonany, że wężyk powinien przechodzić w całości od zbiorniczka do czegoś tam a nie kończyć się pod motocyklem na dodatek z drugą tajemniczą końcówką. Na fotkach gościa od którego kupiłem moto nie ma takiego czegoś widocznego :(

Post's attachments

Attachment icon IMG00077-20100810-2025dwakonce.jpg 95.4 kb, 91 downloads since 2010-08-10 

6

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

SmX napisał/a:

Kolo weś sie zwarz ..... to jest rzenuące itd tyle odemnie

Niewiele odbiegasz od gości z forum World of Warcraft którzy na pytanie początkującego odpowiadają l2p kthxby yousuck. Puknij się w główkę.

7

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

rurki mają wisieć. zostaw je w spokoju :P Druga możliwe, że od gaźnika lub aku idzie. Jak przyjdzie deszczowa jesień to zamiast siedzieć przed tv polecam pooglądać sobie własny nabytek z bliska :) do tego manual i dasz radę. Jak dobrze pójdzie to pod koniec następnego sezonu będziesz szukać pojemnika na te "dziwne wężyki" :D ale to z czasem :P

KTM 690 SMC/Enduro + Akrapovic
Beast mode: ON

8 Ostatnio edytowany przez bb602 (2010-08-10 22:28:52)

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

ten wężyk w pierwszym kółku widać że jest czymś metalowym na stale przymocowany ...
PS a jeśli twój kolega go nie ma to on powinien się martwić a nie ty :cool:

9 Ostatnio edytowany przez Redzias (2010-08-10 22:45:37)

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

Temat się wyjaśnił. Porozmawiałem z byłym właścicielem motocykla i powiedział, że jest to po to by gubić płyny jak się robi np. stoppie :D

Dzięki co poniektórym za cierpliwość podczas odpowiedzi na moje pytanie :)

10

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

:D bo to jest pojemnik na mocz po takich stoppie

11

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

to właśnie Ci pisali wcześniej !  wężyki przelewowe ;)

12

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

Raczek napisał/a:

rurki mają wisieć. zostaw je w spokoju :P Druga możliwe, że od gaźnika lub aku idzie. Jak przyjdzie deszczowa jesień to zamiast siedzieć przed tv polecam pooglądać sobie własny nabytek z bliska :) do tego manual i dasz radę. Jak dobrze pójdzie to pod koniec następnego sezonu będziesz szukać pojemnika na te "dziwne wężyki" :D ale to z czasem :P

haha... masz racje nie wybiegajmy aż tak daleko w przyszłość :D  :D  :D  :D  :lol:  :cool:

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13 Ostatnio edytowany przez SmX (2010-08-11 07:50:39)

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

Redzias napisał/a:
SmX napisał/a:

Kolo weś sie zwarz ..... to jest rzenuące itd tyle odemnie

Niewiele odbiegasz od gości z forum World of Warcraft którzy na pytanie początkującego odpowiadają l2p kthxby yousuck. Puknij się w główkę.

no właśnie będziecie zadawać zachwile pytania "kturą stroną wkładać kluczyk do stacyjki " albo gdzie ona wogóle jest ..  :lol:

Pracuję i żyję w Polsce dzięki bogu i rodzicom  było mnie stać na SX 520  :D  i na pamiętne REJU ...o i rinkon 680 .. to dzięki rodzicom i sąsiadce :D

14

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

SmX napisał/a:
Redzias napisał/a:
SmX napisał/a:

Kolo weś sie zwarz ..... to jest rzenuące itd tyle odemnie

Niewiele odbiegasz od gości z forum World of Warcraft którzy na pytanie początkującego odpowiadają l2p kthxby yousuck. Puknij się w główkę.

no właśnie będziecie zadawać zachwile pytania "kturą stroną wkładać kluczyk do stacyjki " albo gdzie ona wogóle jest ..  :lol:

poziom jeszcze nie opadl do amerykanskiego, ostatnio na SMJ byl temat "licznik w drz przestal pokazywac predkosc, co sie stalo?"

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

15

Odp: Coś popsułem :) DR-Z 400 SM

Chłopaki- z jednej strony trochę wyrozumiałości - a z drugiej nie zadawaj aż tak głupich pytań, bo później nikt Ci nie będzie odpowiadał.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."