1

Temat: Zawory drz, wymiana

Jakbym chcial zrobic porzadnie zawory, tzn wymienic wszystko, to musze te zawory gdzies docierac? Kto to robi i ile to kosztuje?

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

2

Odp: Zawory drz, wymiana

Zależy w jakim stanie są gniazda zaworowe.Być może trzeba będzie je frezować pod nowe zawory bo docieranie ich nie dopasuje.

Zawory można docierać samemu-docierałem je pierwszy raz w życiu właśnie wczoraj. Nie ma tragedii, ba nawet przyjemna robota  :cool:
Trzeba mieć tylko przyrząd do zaworów, uchwyt do trzonków zrobiony np z głowicy wiertarki, no i pastę zaworową.

BTW skąd wiesz że zawory kwalifikują się do wymiany?
Głowice musiał byś oddać do zakładu zajmującego się ich regeneracją, bądź do jakiegoś warsztatu motocyklowego.
Pamiętaj o wymianie uszczelniaczy zaworowych.

joł

3

Odp: Zawory drz, wymiana

Nie wiem, tylko podejrzewam, ale chcialem wczesniej sie dowiedziec ocb
Pewnie niedlugo bede zakladal zestaw cylindrowy wiec wtedy to obejrze i bedzie jasne

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

4

Odp: Zawory drz, wymiana

No najpierw trzeba powypinać każdy zawór po kolei i zobaczyć stan gniazd i przylgni zaworowych a także czy nie ma luzu trzonek-prowadnica zaworowa.
Jest trochę jebaniny...

5

Odp: Zawory drz, wymiana

Jeszcze sie zastanawiam na lozyskiem pod tlokiem, co sie nazywa lozyskiem glowki korbowodu? Domyslam sie ze bez zdejmowania korby i bez sciagacza wyjecie go jest niemozliwe?

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

6

Odp: Zawory drz, wymiana

samo docieranie ma na celu uszczelnienie powierzchni styku zaworu i gniazda, ja robiłem ręcznie, zabieg prosty, sprzęt też :     
[url]http://allegro.pl/item1066716085_zestaw_z_pasta_do_docierania_zaworow.html[/url]       
na początek jak zdejmiesz głowicę to nalej benzyny w kanały wydechu i ssący i zobacz czy przecieka przez zaworki na stronę komory spalania, jeśli nie to nie to nie ma co docierać, taki sam test robi sie po docieraniu aż do skutku

7

Odp: Zawory drz, wymiana

łożysko główki wyjmiesz po zdjęciu tłoka

8 Ostatnio edytowany przez SFMario (2010-07-02 13:10:04)

Odp: Zawory drz, wymiana

Nie benzyny, tylko nafty... :rolleyes:

Co do łożyska główki korbowodu to pewnie jest ono ślizgowe, więc jeśli uległo uszkodzeniu (zatarcie, luz sworzeń-łożysko) należy wymienić całą korbę...

BTW pomimo że u mnie nafta nie wyciekła, zawory wymagały dotarcia, ale tylko tą najdrobniejszą pastą.