1

Temat: TŁOK hsq 570sm

Witajcie.

Motocykl kupiony 3 marca wciąż nie wyjechał z garażu.
Kompresja na poziomie 3 zmusiła oczywiście do wymiany tłoka i robienia cylindra i teraz mam pytanie- czy tłok do sm będzie taki sam rozmiarowo jak [url]http://allegro.pl/item1075255310_wossner_tlok_97_96_mm_husqvarna_tc_te_570_01_02r.html[/url]
tłok do TE czyli 97,96mm?

Od półtora miesiąca zwodzi mnie gość, któremu dałem cylinder do roboty i mówi, że nie jest  stanie tłoka takiego zdobyć i kupić.

Jeżeli możecie mi jakoś pomóc, podpowieddzieć gdzie szukać, u kogo robić to będę wdzięczny bo moto stoi w kartonie w częsciach....

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

2

Odp: TŁOK hsq 570sm

siema kolego, to szybko się obudziłeś- tłok 650 zł ale musisz mi podać wymiar cylindra bo są różne selekcje- po co dawałeś cylinder do robienia ? miałeś honowanie ??

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: TŁOK hsq 570sm

ok

pogubiłem się- cylinder ma kształt jajka więc jest do robienia pod taki tłok jaki się znajdzie.

Oczywiście chciałbym żeby było to coś w większym wymiarze niż mniejszym.
Ponoć z Wossnera miał mi mechanik ściągnąć jakiś o podwyższonej kompresji, ale zwodzi mnie non stop i nie wiem czy rzeczywiście tak trudno zdobyć ten tłok czy po prostu facet ma mnie w dupie.

W zychu powiedzieli, że mają od ręki do 570sm z 2002 i że będzie dobry- cokolwiek to znaczy....

podpowiesz co robic?

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

4

Odp: TŁOK hsq 570sm

muszisz honować głowice, wtedy szlifierz poda Ci wymiar cylindra i musisz dopasować do niego tłok
jak np. cylinder będzie miał nominał czyli 98mm to kupujesz tłok nominalny z 4 setkami luzu czyli 97,96 a jak się okarze że musiał zebrać np 0,02 i twój cylinder ma 98,02 mm i musisz dać tłok w selekcji c czyli 98,02 - 0,04 = 97,98 mm

tłoki w każdej selekcji praktycznie wszedzie (gdzie tym handlują) są dostępne od ręki

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

5

Odp: TŁOK hsq 570sm

a wiec czemu ten gosciu najpierw szuka mi tloka a dopiero potem bierze sie za szlifowanie?
mam mu to lepiej jutro zabrac i oddac gdzies indziej?:)

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

6

Odp: TŁOK hsq 570sm

są 2 opcje- albo jest debilem- albo nie zna się na swojej robocie - ZAWSZE najpierw zbierasz nadmiar materiału- dopuszczelne jest lekkie jajko (musze sprawdzić w serwisówce jak duze) i wtedy pod gotowy cylinder kupujesz tłok.

Przykład kupisz tlok o wymiarze 97,96 a koleś aby doprowadzić cylinder do odpowiednich wymiarów będzie musiał zebrać np 0,04 to będziesz miał pasowanie 8 setek czyli jeszcze 2 i musisz zastanawiać się nad wymianą tłoka :) skąd jesteś ?

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

7

Odp: TŁOK hsq 570sm

wwa.
łap priv.

generalnie mam nieruszony cylinder do szlifowania bo jest zajezdzony i nie mam tłoka.
chetnie bym jutro zabral cylinder od tego goscia, ale nie wiem do czyjego warsztatu sie udac

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

8

Odp: TŁOK hsq 570sm

Straszne mam przygody z tym motocyklem- najpierw walka ze zdjęciem magneto, potem problemy z elektryką w całym pojeździe, potem nadwyrężone sruby mocujące cierny fragment tarczy, potem długi czas czekania na warsztat a nastepnie szukanie tłoka i cylindra bo ten był maksymalnie jajowaty /ponoc taka tendencja w husce?/.
W koncu znalazłem w necie gościa, który powiedział że wstawi pierscienie i dobierze tłok.
dałem mu 700zeta i cylinder.
tydzien, czekam, 3 tygodnie, miesiac, dwa...i 3 miesiac sie zaczał....
nie miałem czasu dopilnować, ani jeździć więc tylko dzwoniłem a gośc ciągle mówił: jest tłok, ale zły- ale będzie już nowy wysyłany bo sie w wossnerze pomylili.

W koncu się wkurwiłem i postanowiłem odebrać część: facet powiedział, żeby mu dać tydzień jeszcze.

Minął tydzień- i gość zniknął.

nie odbiera telefonu, nie przychodzi do warsztatu, który regularnie sprawdzam itp itd.

jednym słowem zrobił mnie w ch*.

Wpisałem w google jego nazwisko i okazało się, że Daniel Cytling mający warsztat na Peca....zrobił taki numer już któryś raz.

Oczywiście podjąłem odpowiednie kroki prawne.


Tak ku przestrodze wszystkim...

Pociesza mnie myśl, że i tak nie miałbym czasu jeździć, a z drugiej strony wiadomo....

Na koniec strasznie, ale to strasznie chcę podziękować Tegmie, który okazał sie mega cierpliwym i niezwykle pomocnym gościem.
Mam nadzieje, że kiedy zawitam na wybrzeże, znajdziesz moment by się spotkać, bo chciałbym podziękować trunkiem;)

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

9

Odp: TŁOK hsq 570sm

Kończąc: stanęło na tym, że kupuje cylinder na allegro od 610 i wszczepiam w 570.
Tegma powiedział, że w 610 tłok jest wyższy i korba niższa /stąd różnica w pojemnościach??/

Mam więc nadzieje, że głowica przypasuje i będzie to wszystko działać....

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

10

Odp: TŁOK hsq 570sm

Z korbą to nie jestem pewny do końca - tłok od 610 jest inny napewno w wossnerze- jest wyższy. huska 610 ma taką samą pojemność jak 570:) chyba 577ccm

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

11

Odp: TŁOK hsq 570sm

A to pewnie Ty do mnie wczoraj dzwoniłeś w sprawie cylindra ;)
Współczuję całej akcji.
Co do tłoka - do 610 były dostępne jakieś akcesoryjne wyższe tłoki (dla lepszej kompresji). Najlepiej porównać nr. części w katalogach firmowych dla różnych modeli - wtedy wyjdzie co jest zamienne. Jeśli ktoś jeszcze nie ma do nich linków to mogę podesłać.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

12

Odp: TŁOK hsq 570sm

Majki, mam stary oryginalny tłok z mojej 610,
jeśli chcesz podam Ci interesujące Cię wymiary.
przy małym remoncie założyłem tłok wossner HC, zamówiłem go na allegro i
nie było zadnego problemu z jego dostępnością
jeśli chcesz o cos zapytac masz tel.na dole

Husaberg FS650
663 944 902 sms
UK 07907566238

13

Odp: TŁOK hsq 570sm

A jak chcesz to ja zmierze swój od 570 i będzie wszystko wiadomo :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

14

Odp: TŁOK hsq 570sm

nie no mam nadzieje, że jak skleje już połówki 570 z 610 to tłok jakiś dobiore.

martwi mnie tylko, że nikt jeszcze takiego przeszczepu nie robił....;)

dziś weekend nie ma się co martwić- ale w poniedziałek będę pisał i dzwonił.

na allegro znalazłem cylinder od 610- poprosilem zeby mi podeslal wymiar pod tłok no i zobaczymy.

Ale jezeli ktos z was moze podac jakąs rozmiarowke to bylo by super.

generalnie ponieważ nie wiem co może stanowić problem to jako problem traktuje wszystko i martwię się na zapas:)

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

15

Odp: TŁOK hsq 570sm

hej- gdyby coś udało się wam zmierzyć to bede wdzieczny


p.s. zberezniki chodzi oczywiscie o silniki a nie o....:)

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"