1

Temat: rozmiar kół, różnice w prowadzeniu ??

cze, czy ktoś z użytkowników typowych sm latał na enduro z dużym rozmiarem kół na oponach szosowych ? jakie są różnice w prowadzeniu jeśli chodzi o zakręty i w ogóle czy mocno czuć różnicę?

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

2

Odp: rozmiar kół, różnice w prowadzeniu ??

Ja latałem na takich i takich kołach w swojej DR600 po czarnym. Powiem Ci, że różnica w prowadzeniu znaczna. Jakoś lepiej mi się skręcało na kołach enduro, ale na kołach SM lepiej mi się jechało na prostej. Do tego przez 17calowe koło całkiem inny pochył moto i gorzej wybiera dziury na drodze. Już za bardzo nie pamiętam wszystkich różnic bo było to rok temu już. A w tym czasie mam już drugie moto :D

Wibrator LC4 ;]

3

Odp: rozmiar kół, różnice w prowadzeniu ??

Motocykl ciężej sie przerzuca z zakrętu w zakręt na dużych felgach i jest bardziej stabilny w prowadzeniu i analogicznie na małych czarnych łatwiej sie go przerzuca z zakrętu w zakręt oraz jest bardziej zwinny i poręczny.
Jezeli chcesz jeździć po mieście, a nie na torze jako zawodowiec to w niczym to nie przeszkadza, a nawet niektórzy wolą jeździć na dużych felach z powodów wymienionych powyżej, wiec to jest kwestia gustu. :)

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990