1 Ostatnio edytowany przez Ponczo (2010-03-17 15:53:21)

Temat: JAk przygotować motocykl

Cześć  chcę spróbować swoich sił w klasie 250 2t  jakie wymogi  musi spełniać mój motocykl   co muszę w nim przerobić   Dziękuje za odpowiedzi

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

2

Odp: JAk przygotować motocykl

Po1- Mówi sie motocykl a nie motor
Po2- a co masz za motocykl bo jeśli jakiegoś crossa to musisz przerobić wszystko :) a jeśli SM to zawsze pracy będzie mniej ...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: JAk przygotować motocykl

tegma napisał/a:

Po1- Mówi sie motocykl a nie motor
Po2- a co masz za motocykl bo jeśli jakiegoś crossa to musisz przerobić wszystko :) a jeśli SM to zawsze pracy będzie mniej ...

Po 1 to wcale nie wszystko, bo żeby polatać amatorsko to wystarczą chęci, motocykl, badania lekarskie, wpisowe i zbiorniczek na zlewki.
Po 2 regulamin dopuszcza nawet start na dużych kołach, więc na upartego nawet małych kółek nie trzeba
Po 3 sporo osób np. w ogóle nie rusza zawieszenia.
Po 4 ciut mniej niż sporo osób nie rusza też hamulców, albo ogranicza się do założenia większej tarczy.
Jak ktoś chce przyjechać i spróbować to nie ma co straszyć, że musi przerobić wszystko. Nie zmienia to jednak faktu, że gdybyś napisał czym chcesz pojechać to znacznie by to ułatwiło sprawę. Poza tym są już jakieś tematy o tym jak zacząć i co trzeba zrobić, więc spróbuj użyć "szukaj".
Pzdr
S

4

Odp: JAk przygotować motocykl

szwinia napisał/a:
tegma napisał/a:

Po1- Mówi sie motocykl a nie motor
Po2- a co masz za motocykl bo jeśli jakiegoś crossa to musisz przerobić wszystko :) a jeśli SM to zawsze pracy będzie mniej ...

Po 1 to wcale nie wszystko, bo żeby polatać amatorsko to wystarczą chęci, motocykl, badania lekarskie, wpisowe i zbiorniczek na zlewki.
Po 2 regulamin dopuszcza nawet start na dużych kołach, więc na upartego nawet małych kółek nie trzeba
Po 3 sporo osób np. w ogóle nie rusza zawieszenia.
Po 4 ciut mniej niż sporo osób nie rusza też hamulców, albo ogranicza się do założenia większej tarczy.
Jak ktoś chce przyjechać i spróbować to nie ma co straszyć, że musi przerobić wszystko. Nie zmienia to jednak faktu, że gdybyś napisał czym chcesz pojechać to znacznie by to ułatwiło sprawę. Poza tym są już jakieś tematy o tym jak zacząć i co trzeba zrobić, więc spróbuj użyć "szukaj".
Pzdr
S


Sm  ale  dt 125x   Pełna seria

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

5

Odp: JAk przygotować motocykl

Polecam ten artykuł [url]http://www.supermoto.pl/2009/11/jak-wystartowac-w-zawodach/[/url]

Pzdr

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

6

Odp: JAk przygotować motocykl

To załóż zbiorniczek na zlewki i przyjeżdżaj :)

7

Odp: JAk przygotować motocykl

szwinia napisał/a:

To załóż zbiorniczek na zlewki i przyjeżdżaj :)

czyli  nie muszę zdejmować lamp kierunków tak

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

8

Odp: JAk przygotować motocykl

Jeśli Ci ich nie szkoda to nie... z tego co widziałem to chłopaki nie zdejmowali lampy przedniej ale pozbywali się kierunków i tablicy żeby ich zwyczajnie nie uszkodzić..

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

9

Odp: JAk przygotować motocykl

a co do kombinezonu jest obowiązkowy

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

10

Odp: JAk przygotować motocykl

Przeczytaj artykuł który Ci podałem tam jest wszystko opisane

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

11

Odp: JAk przygotować motocykl

Bart03 napisał/a:

Przeczytaj artykuł który Ci podałem tam jest wszystko opisane

3) skórzany kombinezon (chociaż na wiekszości rund nikt tego nie sprawdza) 

Więc nie wiem jak to zinterpretować  że nie koniecznie

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

12

Odp: JAk przygotować motocykl

Ponczo napisał/a:
Bart03 napisał/a:

Przeczytaj artykuł który Ci podałem tam jest wszystko opisane

3) skórzany kombinezon (chociaż na wiekszości rund nikt tego nie sprawdza) 

Więc nie wiem jak to zinterpretować  że nie koniecznie

Nie jest konieczne. Niektórzy latają w ciuchach endurowych. Musisz mieć kask homologowany.

13

Odp: JAk przygotować motocykl

Ponczo napisał/a:
szwinia napisał/a:

To załóż zbiorniczek na zlewki i przyjeżdżaj :)

czyli  nie muszę zdejmować lamp kierunków tak

Dokladnie taka DT można wystartować , radzę zdjąć tylko wszystko co może się uszkodzić a zamiast świateł wstawić plate na numer... zawsze mniejsze koszta po upadku :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

14

Odp: JAk przygotować motocykl

powiedzcie mi z ciekawosci bo w zyciu nie widziałem wyscigu SM u nas w kraju: duzo zawodnikow i na wielu torach u nas smiga w zakrecie uslizgiem?

"Jak dla mnie możesz sobie ich k**** kupić nawet 15 i żadnego nie umieć odpalić"

15

Odp: JAk przygotować motocykl

reasumując   muszę zrobić pojemniczek na zlewki z chłodnicy oleju i przelewu paliwa z gaźnika a i takie pytanie jest wymagany jakiś płyn w chłodnicy który wszystkich obowiązuje

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA