31

Odp: problem z rozrusznikiem w sxc 625

luki55 napisał/a:
supermotox napisał/a:

przewody z auta + zdjęcie filtra powietrza + psiknięcie ( wd 40, plak )


po słowiańsku ale skutecznie

heh az tak to mi nie zalezy zeby go odpalac z rozrusznika:> po regulacji zaworów znaczy sie zmniejszeniu luzów znacznie łatwiej przełamac kompresje z kopa i chyba dochodze do wprawy aczkolwiek wolał bym z guzika :>

poco regulować zawory przecież masz taką dźwigienkę po lewej stronie koło sprzęgła jak chcesz przełamać kompresję to po prostu ją zaciągasz przechodzisz moment sprężania odpuszczasz dźwigienkę strzał i pali
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3qT-i7aT5Y0&NR=1[/url]

32

Odp: problem z rozrusznikiem w sxc 625

Sianko napisał/a:
luki55 napisał/a:
supermotox napisał/a:

przewody z auta + zdjęcie filtra powietrza + psiknięcie ( wd 40, plak )


po słowiańsku ale skutecznie

heh az tak to mi nie zalezy zeby go odpalac z rozrusznika:> po regulacji zaworów znaczy sie zmniejszeniu luzów znacznie łatwiej przełamac kompresje z kopa i chyba dochodze do wprawy aczkolwiek wolał bym z guzika :>

poco regulować zawory przecież masz taką dźwigienkę po lewej stronie koło sprzęgła jak chcesz przełamać kompresję to po prostu ją zaciągasz przechodzisz moment sprężania odpuszczasz dźwigienkę strzał i pali
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3qT-i7aT5Y0&NR=1[/url]

wiem o czym mówisz i tak własnie robie ale jest to moje pierwsze enduro i dopiero sie ucze odpalania a jak był zimny to nie było to takie proste nogą tez było cięzko przebic kompresje ale pewnie dlatego ze nie umiałem po regulacji zaworów  wydaje mi sie ze  idzie mi znacznie lepiej z odpaleniem z kopa na zimnym

33

Odp: problem z rozrusznikiem w sxc 625

luki55 napisał/a:
Sianko napisał/a:
luki55 napisał/a:

heh az tak to mi nie zalezy zeby go odpalac z rozrusznika:> po regulacji zaworów znaczy sie zmniejszeniu luzów znacznie łatwiej przełamac kompresje z kopa i chyba dochodze do wprawy aczkolwiek wolał bym z guzika :>

poco regulować zawory przecież masz taką dźwigienkę po lewej stronie koło sprzęgła jak chcesz przełamać kompresję to po prostu ją zaciągasz przechodzisz moment sprężania odpuszczasz dźwigienkę strzał i pali
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3qT-i7aT5Y0&NR=1[/url]

wiem o czym mówisz i tak własnie robie ale jest to moje pierwsze enduro i dopiero sie ucze odpalania a jak był zimny to nie było to takie proste nogą tez było cięzko przebic kompresje ale pewnie dlatego ze nie umiałem po regulacji zaworów  wydaje mi sie ze  idzie mi znacznie lepiej z odpaleniem z kopa na zimnym

Oczywiście nie muszę Ci wspominać że zbyt mały luz może doprowadzić do wypalenia gniazd zaworowych
nie chcę Cię straszyć ale weź to pod uwagę, a co do dopalania to na początku każdy ma z tym problem. Można by było zostawić moto z kluczykami luzem i tak by nikt nie ukradł bo kto by go umiał odpalił.

34 Ostatnio edytowany przez luki55 (2010-03-13 02:30:35)

Odp: problem z rozrusznikiem w sxc 625

Sianko napisał/a:
luki55 napisał/a:
Sianko napisał/a:

poco regulować zawory przecież masz taką dźwigienkę po lewej stronie koło sprzęgła jak chcesz przełamać kompresję to po prostu ją zaciągasz przechodzisz moment sprężania odpuszczasz dźwigienkę strzał i pali
[url]http://www.youtube.com/watch?v=3qT-i7aT5Y0&NR=1[/url]

wiem o czym mówisz i tak własnie robie ale jest to moje pierwsze enduro i dopiero sie ucze odpalania a jak był zimny to nie było to takie proste nogą tez było cięzko przebic kompresje ale pewnie dlatego ze nie umiałem po regulacji zaworów  wydaje mi sie ze  idzie mi znacznie lepiej z odpaleniem z kopa na zimnym

Oczywiście nie muszę Ci wspominać że zbyt mały luz może doprowadzić do wypalenia gniazd zaworowych
nie chcę Cię straszyć ale weź to pod uwagę, a co do dopalania to na początku każdy ma z tym problem. Można by było zostawić moto z kluczykami luzem i tak by nikt nie ukradł bo kto by go umiał odpalił.

wiem o luzach  ze zbyt małe nie są zbyt dobre ale mysle ze te 0,10 nie zrobią az takiego bałaganu. a z tym odpalaniem to masz racje jak pojade gdzies do znajomych i ktos mówi daj sie przejechac to zawsze mówie jak odpalisz z kopa to pojedziesz narazie jezdził tylko jeden ale troche mu pomogłem:> reszta próbuje kopac jak wske  czyli nie wazne w jakiej jest pozycji tłok :>

35

Odp: problem z rozrusznikiem w sxc 625

Ja też na początku kopałem i płakałem ale nauka musi kosztować.

36

Odp: problem z rozrusznikiem w sxc 625

Witam,

zgodnie z obietnicą kupiłem nowy "firmowy" akumulator i
po problemie. Wziołem na wyrost model YTZ-12s zamiast YTZ-10S.
Jest trochę wyższy ale pasuje i ma prąd rozruch 200A, a to robi swoje.
Teraz odpala bez zająkniecia  :)