1

Temat: KTM Duke II

Witam,
Chce przesiąść się z DRZ400E na jakąś trochę mocniejszą maszynkę supermoto, interesuje mnie DUKE II. Proszę posiadaczy o napisanie jakiejś opinii o tym legendarnym motocyklu. Nie będzie brakowało mi mocy? Jakie ma wady i zalety? Dodam tylko że myślę też o WR450f sm

2

Odp: KTM Duke II

WR na pewno bedzie mniejsza i bardziej jadowita od LC4.

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

3

Odp: KTM Duke II

Witam, zależy jak chcesz użytkować swoje SM, napewno tak jak napisał kolega Kwiatek takie sprzęty jak WR, CRF RMZ to wyczynowe supermoto nadające się na wyścigi, co nie znaczy że nie można latać nimi po mieście. Duke II to fajny sprzęt ale bardziej miastowy, za to mniej wysilony niż wszystkie wyczynowe 450-tki przez co jest trwalszy. Sam musisz jednak podjąć decyzje bo są to zupełnie dwa różne motocykle. Dodam tylko że ja wybrałem sprzęta jednak bardziej wyczynowego :D (SXV4.5),pozdrawiam

4

Odp: KTM Duke II

mając 3 lata mu MZ Mastiff (silnik XTZ660) przejechałem się na RMZ 450 i YZ450 kolegów, obie cross, właściciele ostrzegali żeby spokojnie z gazem bo sprzęt wyczynowy ale myślałem że jak się na tysiączkach latało to nic mnie nie zdziwi, a zdziwiło, wrażenie było takie jakby oba motorki pomijały fakt rozpędzania, po odkręceniu manetki od razu jechały tyle ile trzeba, szok, zacząłem zmieniać przełożenia w MZ żeby zwiększyć emocje z jazdy, nie wiele to pomogło więc po bezsennych nocach zdecydowałem się sprzedać MZ i poszukać wyczynówki, po zasięgnięciu języka uznałem ze wyczynowe enduro typu WR będzie stosowniejsze do moich potrzeb i trwalsze niż crossówka, ciut mniej pary od YZ bo inny wałek na wydechu i inna skrzynia ale coś za coś, w porównaniu z "szosowymi" SM wyczynówki oprócz wściekłych silników mają tą zaletę że są lekkie a to gwarantuje przednią zabawę

5

Odp: KTM Duke II

Miałem Duka II przez dwa sezony mocno przelatane Sporo kilometrów również w pionie Generalnie motocykl nie miał lekko ale sprawdził się świetnie Dobre zawieszenia z dużymi rezerwami (sporo wybaczały), świetne hamulce, rozrusznik, dobre światła Jeżeli chodzi o moc to miałem lekki niedosyt przesiadając się z FireBlade 954 Napewno miała na to wpływ również większa masa księciunia ale coś za coś nie było tragedi Jeżeli szukasz motocykla do codziennego użytku to świetny wybór a jeżeli chcesz wpadać na zawody to raczej WR

Hej, zróbcie tutaj miejsca z deka, bo będę zaraz tańczył breka

6

Odp: KTM Duke II

obawiam się że po przesiadzce z drz też będzie brakowało mi trochę mocy. Ciekawe czy można wstawić cylinder z lc4 660  :D  mam sporo sprzętu do latania po lesie więc szkoda by było przesiąść się tylko na asfalt.

7

Odp: KTM Duke II

witam, jestem tutaj nowy tak samo na forum jak i w gronie motocyklistów.
Rozważam zakup KTM Duke II rok 1999 ew 2000.
Ale mam jedno pytanie jak się jeździ na tym z plecaczkiem ??
Bo moja druga połówka męczy mnie że będzie chciała ze mną jeździć, dlatego przy zakupie moto muszę patrzeć trochę pod kątem jej wygody czy też na ile jest możliwe abyśmy jeździli w dwie osoby.
Czy raczej w ogóle odradzacie SM do jazdy w dwie osoby??

8

Odp: KTM Duke II

ktm to nie moto na 2 osoby a juz szczegolnie nie lc4

http://p0lish.wordpress.com

9

Odp: KTM Duke II

Ale to chodzi o brak miejsca dla pasażera czy o to ze silnik nie wyrabia. Nie chodzi mi o to aby z pasazerem jechać  500 km przez Polskę ale np jakiś wypad w góry, czy letnia przejazdzka nad wodę. To wtedy tras nie da rady ??

10

Odp: KTM Duke II

waze 98 kg i mam 185cm
a. nie ma miejsca
b. strasznie telepie
c. twarda kanapa
d. mocy styka

http://p0lish.wordpress.com

11

Odp: KTM Duke II

dzewczynie raczej wibracje nie beda przeszkadzac wreccz odwrotnie  :D

12

Odp: KTM Duke II

Ale to co pasażerka przejedzie 50-100 km ???

13

Odp: KTM Duke II

przejedzie, ale to będzie 1szy i ostatni raz

http://p0lish.wordpress.com

14

Odp: KTM Duke II

A w ogole to znajdę jakiegoś ktm na którym pasazerce będzie w miarę wygodnie ??

15

Odp: KTM Duke II

http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/relacje/KTM_Test_Day/ktm_adventure_990.jpg
ale na tor to chyba troszkę za ciężki będzie? ;)

100% Supermoto