1

Temat: zacinka na gazie

Hej,

mam taki problem, że w czasie jazdy  na torze jak motong dobrze się rozgrzeje (po 10-15 min) występuje efekt zacinania się przy odkręcaniu gazu - coś jakby się dławił. Występuje to niezależnie czy łagodnie czy gwałtownie otwieram gaz. Nie występuje to za każdym razem - raz na 5-10 razy otwarcia gazu.

Motong to KTM 450 EXC-R 2008 r. Mam wymienioną końcówkę tłumika na Akrapovic'a, kolanko oryginalne, filtr powietrza gąbkowy. Dysze w gaźniku były wymieniane jak motong był na odblkowaniu - wtedy jeszcze na oryginalnym wydechu ale wybebeszonym. Założone zostały oryginalne dysze dostarczane razem z motocyklem.

Robiłem takie kombinacje, że zdejmowałem pokrywę airbox'a, a nawte jechałem chwilę bez filtra z samą pokrywą - było trochę lepiej - efekt nie występował tak często ale jednak czasami występował. Jak mam włożony db killer to robi tak jeszcze częściej i mocniej. Na mieście efekt nie występuje.

Myślałem, żeby założyć stożkowy filtr powietrza ale pewnie potrzebne jest zestrojenie całości. Ktoś się orientuje gdzie to dobrze zrobią? Najchętniej 3miasto ewentualnie Wawa.

crisson
SM450RR

2

Odp: zacinka na gazie

Mi się tak ostatnio robiło w kacie i powodem był zasyfiały filtr powietrza. Wyczyściłem, przydmuchałem i było malynowo. Teraz jak ciepło to syfy potrzebują więcej tlenu.
Może to być też początek końca Keihina. Zajrzyj do niego bo jak się rozsypie to będzie kalabanga.

3

Odp: zacinka na gazie

gaźnik i filtr sprawdzone - przemyte i przedmuchane

crisson
SM450RR

4

Odp: zacinka na gazie

a na allegro nie wspomniałeś o tych problemach :)

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

5

Odp: zacinka na gazie

czujny jesteś ;) w enduro nie występują bo sprzedaje z oryginalnym wydechem

crisson
SM450RR