1

Temat: CR 500 ?? Opinie ??

Co sądzicie o hondzie CR 500 ? jakie macie opinie ? na co zwracać uwagę? jakie koszty serwisowe, jak czesto wymieniac tłok itd...

Strasznie sie zgrzałem na ten motocykl, chyba za dużo filmików na youtube obejrzalem :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

2

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

Podobno wyrywa ręce , kiedys czytałem na jakims forum o niej , potencjalny nabywca crki martwił sie o jej awaryjnosc i naprawy wymiany tłoków szlify itd. i ktos mu odpisał , zeby sie nie martwił o to ,bo dwusuwy są awaryjne tylko w tedy gdy sie je pałuje non stop a manetki urzywa off albo on , a crka nie pozwala na to aby wykorzystac ją w 100% . Że niby nie do zajechania ale ktoją tam wie , 2t to takie wredne troche są .

motoslide.com

3

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

wyczytałem kiedyś na forum anglojęzycznym że porównując długoterminowe koszty utrzymania czterosuwowej wyczynówki z CR500 taki dwusów wcale nie wychodzi drogo

4

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

Bo tam się zmienia tylko tłok, korbe i łożyska, czasem nowy nicasil albo tuleja i wsio. A w 4t oprócz tego dochodzi jeszcze rozrząd

5

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

Też kiedyś się tą CR-ą zainteresowałem i....podobno to jest śmierć na kołach.
Jeżeli włączysz sobie filmiki na YT z tym motorkiem, to zauważysz, że jeżeli ktoś tylko na nim siedzi przy włączonym silniku i nie jest ubrany w zbroję to jest zjechany przez wiarę :D
Jest też gdzieś bardzo ładny filmik z taką hondzią zrobioną na SUMO i przepięknie popierdala :D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

hehehe w końcu ktoś porusza temat potworków wiec tak z mojego doświadczenia 500cc 2t nie nadaje sie do SUPERMOTO próbowałem takim wynalazkiem startować w zawodach i nie bardzo :) zakrety trzeba jechać na sprzęgle ... bo jak odpuscisz gaz to ma dopalanie mieszanki i jak tak ci zrobi w zakrecie jestes 10 metrów dalej tam gdzie nie chcesz:) ale za to na prostej robisz wszystkim PA PA . Jesli kupisz zdrową sztuke bez luzów itd. to predzej ona cie zajedzie niż ty ją :) Ja osobiście miałem KX 500 i mile wspominam tą przygode gdzy stawałem z kolegami na prostej oni plastikami typu cbr 600 a ja dymiącym śmietnikiem z czasów PRL-u :) i robiłem im znikający punkt. Jedno powiem jak chcesz zadowolic laske posadź ja na 5setke i odpal ma takie wibracje ze mrowienie czujesz jeszcze godzine po jezdzie :) troszke sie tu rozpisuje ale to z miłości do tego urządzenia jakim jest 500 2t.... startowałem tym pare lat temu w Gostyniu i wycofałem sie po 1 biegu mój przyjaciel TEDDY mówi do mnie co odpierdalam przeciez nic nie jade:) a motocyk przygotowywaliśmy całą zime razem i było naprawde wszystko ok ale jak mu powiedziałem wsiadaj i sam zobacz jak to jedzie .... wrócił i powiedział tylko O k***a!!!!! sprzet po prostu jedzie tam gdzie chce a nie tam gdzie ty prowadzisz:) zawsze trzeba myslec 10metrów wcześniej przed odwinieciem manety....
Dobra starczy wspomnień bo sie rozklejam i zaraz zaczne szukać na allegro 5setek :) ogólnie polecam wszystkim aby dośwadczyli starej technologji skośnookich ludzików epoki KAMIKADZE ....   
Pozdro Młody SUPERMOTOTEAM
tutaj fotka : 
http://hooj.pl/images/h1pliztiltvjhqzju30k.jpg

www.supermototeam.pl

7

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

No i zrobiło się "sentymenalnie". Ja pamiętam, że startowałeś w Katowicach na jakimś RM 2t, więc możesz uchodzić za eksperta do spraw dwuciachów :)

8

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

W UK sporo wariatów lata po ulicach CR500, do tego byłby niezły, ale tylko na krótkie przeloty bo i wibruje i pali dużo i mały zbiornik

9

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

aaa no Katowice takkk rm 250 powiem nawet dobrze sie jechało niestety 2t nie nadają sie na wszystkie tory tak jak 4t
http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/sport/supermoto/Supermoto_w_Katowicach_czyli_szalenstwa_w_centrum_miasta/grzegorz_dragula_supermoto_katowice.jpg.html

www.supermototeam.pl

10

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

sorry ze pytam o taka głupotę. ale co ile motogodzin wymienia sie tłok, co ile korbę i ogólnie jak z dostępnością i cenami części do tego potwora? coraz bardziej zaczynam sie zastanawiać nad takim sprzętem, tylko trochę mam obawy przed cenami i dostępnością części bo to jednak dość egzotyczne moto w naszym kraju. pozdro

yz 250 sm stunt bitch

11

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

cr500 i kx 500 i ktm 550 2t jezdza zajebiscie.. ja bylem na zawodach w belgi w 93r i w niemczech w 97 ..Panowie latali nimi jak w tarnsie zaden 4T nie miał szans..bo tez takich 4t w tamtych czasach nie było.. nawt bracia Chambon kiedys jechali w jednym wyscigu jeden na husky tc610-4T a drugi na huski tc360-2t. potem w pozniejszych latach Harald Ott na cr500 mega gosc..a nastepnie jako jedyny niedobitek Dany Muler na Yz360.. Ogolnie 2T da sie latac, sam mam teraz Gas Ga 300 CE supermoto..ale to raczej potulny i precyzyjny motocykl w porownaniu do cr500 kx500 i ktm 380 hehe

ja ma wymiane w gas gas co 80 moto godzin tylko tłok.. w cr 500 i kx500 to około 120motogodzin ale zazwyczaj konczylo sie na kontroli.. znajomy nowym latal 3sezony w motocrossie hehe..

a 4T...TO zasady nie ma nowy ktm smr 450 rozsypał mi sie po 30 motogodzinach, a huska jezdziła przez 280 i nic

Teddy

12

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

czyli nie zabija kosztami? kupując takie moto liczę się z tym ze muszę mieć kasę na korbę i  tłok i pewnie nicasil,  bo to prędzej czy później  robić trzeba. a w ogole cr 500 daje radę na żeliwnej tuleji? czy nicasil only? znalazlem 380 km odemnie w dobrej kasie bo za 928 euro z 98 rocznika i poważnie nad tym sie zastanawiam:D
http://www.autogidas.lt/auto/skelbimas/honda_cr500r_1998/02/453045

yz 250 sm stunt bitch

13

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

odświeżam temat.
co myślicie o tym egzemplarzu?
[url]http://allegro.pl/item774574959_sprzedam_honde_cr_500_supermoto_2000r.html[/url]
w tej kasie raczej lepszego supermoto sie nie znajdzie :D

yz 250 sm stunt bitch

14

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

w zeszłym sezonie zaczołem jezdzic na cr 500 SM na kolach od cagivy ;) Wczesniej smigalem 1 sezon na KTM Lc4 625. Na początku w ogole nie moglem sie do niej przyzwyczaic, 2T to zupelnie inna praca silnika, inne hamowanie w zakrętach, mocne wibracje i niesamowita moc ktora jest oddawana w bardzo dziki sposób. po tygodniu jazdy chcialem ją sprzedac i uznalem ze nie nadaje sie na SM, a po 3 tyg zakochalem sie w tym motocyklu ;) Troche trudniej jezdzi sie nim na bardzo krotkich i ostrych zakretach, ale dłuzsze winkle nalezą do niego. no i na prostej tez praktycznie zadne SM nie ma szans. Trzeba tylko dobrze dobrac zębatki bo na seryjnych nie ma jazdy. Pali duzo bo przy spokojnej jezdzie ok 6 - 7, a jak sie mu przypierdoli to ponad 10 :D ale warto, leje sie tylko benzyne z olejem i praktycznie o nic wiecej sie nie trzeba martwić.
Powiem tyle cr 500 to poprostu wymiatacz. Nie wiem czy nadaje sie na zawody, bo dopiero w tym sezonie chce sprobowac, ale scigalem sie z goscmi po ostrych winklach ktorzy smigali na ktm525, lc4, yamaha Xt i spokojnie dawałem sobie z nimi rade.   Wydaje mi sie ze przy odpowiednim okiełznaniu cr500 daje duze mozliwosci. Trzeba poprostu polubic ten sprzęt.

15

Odp: CR 500 ?? Opinie ??

moje małe pytanko by sie dało do tego diabła zamocować swiałta i je podłonczyc oraz jak jest z czesciami i jak z przebiegiem iel da si zrobic

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004