1

Temat: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Siemacie,
mam lamerskie pytanie i aż wstyd się przyznać - nie potrafię odpalić swojego LC4 z kopniaka. Padł mi aku, a za każdym razem nie chce mi się odpalać go kablami od samochodu.

Robię to tak:
na odprężniku przekopuję go parę razy na wyłączonym zapłonie,
puszczam odprężnik
dochodzę kopniakiem do kompresji
wciskam odprężnik i kopniakiem przechodzę za kompreche
puszczam odprężnik, dre się: PAL KURWO!!!  i kopie ile tylko mam siły
i dupa. Nie pali.

Jakieś sugestie?


A i takie pytanko z głowicy słychać lekkie stukanie - tak powinno być czy znowu coś się sypie?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

2

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Witka!

Oto sposoby sprawdzone i skuteczne

1. Podłącz się przewodami z aku samochodowego, bo możesz wypluć płuca kopiąc - po zimie czy remoncie rozruch może być trudny
Podłącz aku równolegle - plus do plusa, a minus do minusa - Sorki za tłumaczenie, ale tak na wszelki wypadek, zebys nie zaladowal do rozrusznika 24V

2. Przekopanie na odprezniku bez zaplonu jest ok, ale mozesz zalac silnik jak za duzo razy kopniesz - ja kopie nie wiecej niz 3 razy na zimnym. W cieple dni (20 st C) odpalam bez ssania

Ale do rzeczy - wciskasz lekko odpreznik lub bez odpreznika i pomalu przesuwasz tłok az uslyszysz glosne "klik". Wtedy wciskasz odpreznik przesuwasz kopniak o 1 cal (2.54 cm) i puszczasz odpreznik
Dopiero wtedy krzyknij i skocz na kopniak całym ciezarem - nie kop tylko z nogi, ale raczej "z masy"

Jak jestes w Warszawie to moge jutro wpasc i pokazac co mialem na mysli w tym zagmatwanym opisie :)

Pozdro i powodzenia
Marek

Pozdrawiam
Marek #26

It's all about the style, passion and fun :)

3

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Niestety nie ma mnie w Wawie, tylko w domu w Ostrowcu ;) Na kable umiem odpalać, wszak studiuję Mechanikę i Budowę Maszyn :) na kable pali idealnie.
Poprobuje jutro z tym kopaniem. Troszke mi szkoda kasy na nowe aku jak jest kopniak.

Dzieki za sugestie i pzdr :)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

4

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

ja też bez aku nie mogłem z kopa odpalić
jak był prąd to z kopa palił
gdzie tu sens?

http://p0lish.wordpress.com

5

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Może spróbuj krzyknąć PAL KOCHANIE?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Mówiłem już do niego wszystkimi czułymi zwrotami :)
głaskałem, prosiłem.
Po prostu z KTM jest kawał ch*ja i ma swoje zasady. Od początku mnie ten sprzęt nie lubił. Ale ja się łatwo nie poddam

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

7

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

A próbowałeś robić jak Polish mówi? Podpiąć pod kable i wtedy kopnąć?

8

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

cezar, ale wtedy sens posiadania kopki jest raczej żaden....

http://p0lish.wordpress.com

9

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

U mnie trzeba jak długo stoi pokopać kilka/kilkanaście razy na odprężniku i pokręcić manetą żeby wstrzyknąć duuuuużo wahy do cylindra. Zazwyczaj przestaję tak robić jak czuję że już dobrze śmierdzi paliwem dookoła. Potem już tak jak u Ciebie, czyli "pal kur.." i trzeba walnąć kopniakiem "from końca to końca" tak od serca :D Powinno podziałać.

10

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

No i w dalszym ciągu mi się to nie udaje. Co mogę robić źle?
Mam kopać jak tłok idzie do sprężania, czy kawałek po sprężaniu? Z ustawieniami silnika jest raczej ok bo na kable odpala. Kopać ze ssaniem czy bez?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

11

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

A nie bedzie prościej kupić nowy akumulator??Ja kupiłem właśnie po to LC4 640 żebym nie musiał kopać:)

12

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Wlasnie zamowilem akumulator ;) ale to tak troche ujma na honorze jak nie potrafie swojego sprzeta odpalic z kopania

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

13

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Wpadnij do Wawy do 2oo na lans, to dostaniesz bezpośrednie wskazówki :)

Zajarzysz przy drugim kopnięciu :)

Pozdrawiam
Marek #26

It's all about the style, passion and fun :)

14

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

p0lish napisał/a:

cezar, ale wtedy sens posiadania kopki jest raczej żaden....


Może coś się zepsuło po prostu? Nie wiem, ja paliłem 660SMC mojego kumpla za pierwszym kopem, ale wymagało chwilę nauki.

15

Odp: Odpalanie LC4 z kopa - HOW TO

Do Wawy mam obecnie 170 km ale jak sie ogarne to na pewno przyjade :) dzięki za wskazówki i chęci pomocy :)
swoja droga, takie kopanie to calkiem dobre cwiczenie, zbedne kg mozna zrzucic latwo i przyjemnie :D

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych