1

Temat: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Mam pytanie skierowane do zawodników biorących udział w MP i PPZM. Chciałbym wiedzieć jakie jest Wasze zdanie na temat wyłączania odcinka terenowego podczas zawodów? Ostatnio takie praktyki zdażają się coraz częściej więc może warto się nad tym zastanowić.
Jak wielu z Was wie, ja nie lubię i nie umiem jeździć w terenie, ale wg mnie wyłączanie terenu podczas zawodów supermoto to profanacja.
Proszę o wpisy co o tym myślicie i czy macie jakieś pomysły dotyczące ewentualnego sprzeciwu dotyczącego takich praktyk. Może najprościej po prostu byłoby zrobić głosowanie wśród startujących w danych zawodach i większość powinna decydować o tym czy chcą jechać z terenem czy jest to zbyt niebezpieczne, a nie zostawiać tą decyzję organizatorowi i sędziemu zawodów.

2

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

trzeba spinać dupę i orać ziemię :) hajli - hajli - ho !!

Pozdrawiam
Piotrek #13
YZ450F SUPERMOTARD

3

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Gdyby odcinek terenowy w Koszalinie nie został wyłączony wszyscy leżeli by na glebie co najmniej tyle razy co ja ;)

Moim zdaniem supermoto to sport dla prawdziwych facetów którzy kochają jeździć a nie pieści plastiki, nie boją się ani skoków ani odcinków terenowych.
Jestem zdecydowanie za odcinkiem terenowym z dużym ale bezpiecznym skokiem. Faktycznie mogą zdarzyć się takie warunki pogodowe w których nie będziemy mieli ochoty jechać przez odcinek terenowy ale skoro zdecydowaliśmy że nie odwołujemy zawodów to jedziemy ! Jedynym wyjątkiem może być uznanie że odcinek terenowy jest zbyt niebezpieczny i zawodnicy nie chcą go jechać i to właśnie oni powinni się wypowiedzieć w tej kwestii każdorazowo robiąc głosowanie !

www.propitbike.pl

4

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Mając zero doświadczenia w enduro czy MX cieszyłem się w głębi duszy, że wyłaczyli teren w Koszalinie, ale z drugiej strony, to już nie było SM... i gdyby to był np. Lublin czy Kisielin to można zmieniać w takim wypadku maszynę na ściga i objeżdzać biedne SM...

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

5

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

dragilla napisał/a:

gdyby to był np. Lublin czy Kisielin to można zmieniać w takim wypadku maszynę na ściga i objeżdzać biedne SM...


raczej bez szans chyba że postawiłbyś kogoś dobrego z MMP przeciwko nowicjuszowi SM

Też nie jestem za wyłączaniem odcinka terenowego.

6

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Ja może wpiszę się jeszcze w imieniu Remika Rutki, z którym gadałem właśnie na ten temat wczoraj i On też był temu przeciwny, a ostatnio chyba niezbyt często zagląda na forum.

7

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Tez mi sie wydaje ze to nie byloby takie proste. Pamietam z poprzednich wyjazdow na ten tor 1 czy 2 typkow na SM i malo kto mogl im dotrzymac kroku. Chyba tylko jeden bialy gixer przygotowany do wyscigow i wozony przyczepka. Cala reszta byla objezdzana na kazdy z mozliwych sposobow. 

8

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

yyy PANIE SZWINIA ja też jestem przeciwny, bo co to za SUPERMOTO bez terenu...

czapka

9

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

To prawda wyłączenie odcinka terenowego psuje całą koncepcję SM ale koszaliński odcinek w porównaniu z lublinem albo poznaniem to było naprawdę coś mocnego. Nie wiem jak większości zawodników ale mi zależy tylko i wyłącznie na dobrej zabawie oczywiście jestem w stanie też zrozumieć że w klasie MP już o to nie chodzi. I szczerze w to wątpię że latanie po świeżo zrobionym torze bazującym głównie na sypkim piasku w połączeniu z całodziennymi opadami może dawać przyjemność z jazdy. Prawdą jest że latanie tylko po asfalcie byłoby straszzznie nudne.

jakubek

10

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Moim zdaniem brak odcinka terenowego na zawodach to lipa Myślę że deszcz czy błoto nie powinny skłaniać do rezygnacji z tej atrakcji Wiadomo że slicki i bagno to dziwne połączenie ale chyba właśnie o to chodzi Więcej się dzieje, zawodnicy jadą wolniej, moc niespodzianek Doskonałym przykładem są relacje telewizyjne z zawodów u naszych sąsiadów Pada, bagno ale i tak lecą Ogólnie jestem za głosowaniem

Hej, zróbcie tutaj miejsca z deka, bo będę zaraz tańczył breka

11

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Ja to tam w ogóle nie jeżdzę w zawodach, ale podczas włoskiej rundy MŚ też było straszne bagno i jechali, skoro oni mogą to inni też.
Ale co z Pleven?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Póki co chyba PZM nie planuje zorganizować tam rundy, więc nie ma się co spinać :)

13

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Ja też jestem przeciwny wyłączaniu terenu. Z jednym jednak wyjątkiem - odcinek terenowy musi być dobrze przygotowany, to znaczy przejezdny nawet przy mocnym deszczu. Przykład Katowic w zeszłym roku pokazał, że nie zawsze tak jest.

Pozdrawiam,

Jaro

14

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

W Katowicach było ciekawie:) Teren trudny ale dało sie jechać:)

czapka

15

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

A ja na ten temat mam calkiem odmienne zdanie, bo caly ten teren generalnie ktory do tej pory widzialem na naszych torach to mozna sobie wsadzic w d...e jest on zrobiony na odp...ol i tyle i moim zdaniem on nie tyle pomaga co szkodzi calemu wizerunkowi SM a dlaczego, bo teren powinien byc jak najbardziej trudny ale bardzo szybki by pokreslic uniwersalnosc tych maszyn a w rzeczywistosci jak to wyglada?? Ci co juz zapierd...ją po asfalcie lub nie wjezdzajac w teren (bez urazy ) wszyscy wygladamy jak cioty ktore walcza by sie utzrymac na motorze a nie mowiac jak popada deszcz . Gdyby teren  byl zrobiony z glowa przez jakiego kolwiek zawodnika z zamysłem o SM bylbym za terenem a tak to takie tereny ktore są na polskich torach SM i w dodatku jeszcze jak deszcz poleje to sorki ale...... wole chyba tylko po asfalcie jezdzic bo przynajmniej do konca w wiekszej grupie jest walka o kazde miejsce !!!

Tak na koniec jestem ZA terenem ale zrobiony pod SM a nie pod .....???

Pozdrawiam
Jacek Dembiński

#121