16

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Pamiętam jakąś rundę MŚ SM i tam goście w skrajnych przypadkach pchali syfy przez kawałek laksy bo nie byli w stanie jechać i chyba tak powinno być.

senso napisał/a:

Gdyby teren  byl zrobiony z glowa przez jakiego kolwiek zawodnika z zamysłem o SM bylbym za terenem a tak to takie tereny ktore są na polskich torach SM i w dodatku jeszcze jak deszcz poleje to sorki ale......


Senso, na teren zrobiony przez zawodnika to możemy liczyć chyba tylko w Lublinie, bo Kaczor koło tego chodzi. Chyba nie ma się co łudzić, że będzie inaczej i organizatorzy się postarają. Ja cały czas nie wierzę w to, że nie ma już Pana Kostka :)

17

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

szwinia napisał/a:

Póki co chyba PZM nie planuje zorganizować tam rundy, więc nie ma się co spinać :)


Szkoda  :D!
Się nie spinam, ale wzorem MŚ można by określić w kalendarzu od razu: zawody asfaltowe lub z odcinkiem terenowym?
Wiem, to pytanie do PZM a nie do forumowiczów, ale może zawodnicy spróbują coś przed przyszłym sezonem ugadać z w/w betonem sprawy nawierzchni?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

18

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

gierwi napisał/a:

...wzorem MŚ można by określić...

Ale jak to wzorem MŚ? Przecież tam nic takiego nie jest określone. SM to asfalt+teren i w MŚ nie jest inaczej. Jeśli masz na myśli Pleven to teren tam jest tyle, że asfaltowy. Ten wyjątek nie ma znaczenia w poruszonej przez Szwinę kwestii.

Problem dotyczy wyłączania odcinka terenowego podczas zawodów. Zawody z założenia bez terenu nie mogą się nazywać supermoto.

19

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Masz rację, problem jest w odwoływaniu bezpośrednio przed lub w czasie trwania zawodów.
Ale określenie "asfaltowy teren" powinieneś zastrzec w Urzędzie Patentowym :D

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

20

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Tak a propos wypowiedzi Sesno i Szwini.
Wiem coś na ten temat z autopsji. Często dobre zamiary zderzają się z przestarzałą biurokracją.

Gdy na bemowie ja i Cyp lataliśmy 4 dni z łopatą, żeby zrobić fajny i szybki teren miałem w głowie właśnie m.in. to co napisał Senso, żeby jechało się szybko i efektownie (oczywiście także bezpiecznie). Niestety na sam koniec przyszedł jakiś *&!@# aby odebrać ten teren. Pan miał pod pachą uwaga... Wytyczne budowania torów Motocrossowych z 2003 roku i pod to dyktando kazał nam przerobić teren. Jak pewnie wiecie w MX zawodnicy starują często po 40 z jednej linii i dla takiej zgrai wymagają 6,8-10 m szerokości w najwęższym miejscu.
No i nas też tak potraktowali więc nie opłacało się używać band. Serce mi się krajało jak widziałem, że jedyną osobą używającą band był Maier (w celu efektownego zaprezentowania się pub liczności)i tylko jak już miał co najmniej pół kółka przewagi.

Na szczęśćie, w Koszalinie rozmawiałem z Mietkiem Kałużą, przejrzał ten regulamin i stwierdził, że musi napisać całkowicie nowy. Od słów do czynów może być daleko ale światełko w tunelu jest.

wracając do meritum, też tweirdze że SM bez terenu to porażka

[url=http://supermoto.scigacz.pl]A ja sobie... [img]http://www.forum.motosports.pl/images/smilies/motorower.gif[/img]  [img]http://sabathius.com/r2r_logom.png[/img] [b] #[color=green]6[/color] [/b] [/url]

21

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

a Panowie jak to w końcu jest z tym terenem, jak to ma byc???

czy ma to byc przejezdny odcinek terenowy zrobiony pod SM,
gdzie w miare mozna go przejechac, czyli odcinek dobrze ubity , twardy i szybki,   czy moze kupa piachu kopnego niczym plaza Bałtyku i zrobiony odcinek wrecz na wzor motocrossu???

KTM SMR 450 - samoobsługowa hurtownia frajdy!!!

22

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

mg84, przeczytaj temat..

Odnośnie pomysłu z pierwszego posta wydaje mi się że jest ok, ale organizator może powiedzieć że nie macie nic do gadania i jak sie nie podoba to do widzenia. Nie wiem kto podejmuje ostateczną decyzję, ale jakby sędziemu przekazać waszą aprobatę dla terenu (w czasie deszczu etc.) mogłoby coś to dać.

Niestety w takim kraju przyszło wam (za rok może i mi) się ścigać i jeżeli zawodnicy sami nie wezmą się do przygotowania terenu to nadal będzie tak jak jest. Zawsze można się dogadać z właścicielem toru że zbierze się parę chętnych osób i poprawi sekcję terenową, żeby wyglądała tak jak powinna, w zamian za jakieś wolne treningi, albo odpuszczenie wpisowego dla osób, które się tym zajęły, albo jeszcze coś innego, sami wiecie lepiej. Niestety trzeba temu poświęcić czas - a jak wiemy każdemu go brakuje.

23

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

no nie wiem czy nie na temat...

moje pytanie zwraca uwagę na problem poruszony w tym temacie , ale loooz...

KTM SMR 450 - samoobsługowa hurtownia frajdy!!!

24

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Cezar napisał/a:

organizator może powiedzieć że nie macie nic do gadania i jak sie nie podoba to do widzenia.


No to jeśli tak powie, a zawodnicy będą przeciwni to mogą powiedzieć że nie jadą i chcą zwrotu kasy. Przypuszczam, że bardzo by to wpłynęło na elastyczność w podejmowaniu decyzji...

25

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

ludzie to jest supermoto a nie wyscigi drogowe, jest teren i juz, jesli sie to komus nie podoba niech sie przesiada na plastika i tyle. A po drugie kazdy jedzie w tym samym terenie wiec kazdy ma rowne szanse. Proste!

#79

26

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

AMEN

KACZOR

27

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

Teren jaki jest taki jest ale być musi w zawodach supermoto i tyle, zatem szykować się na zawody w Starym Kisielinie i nie marudzić.

https://www.facebook.com/tsunamiagataipiotr?ref=hl
# 86 Wuju - Tsunami SM

28

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

no ja to się nie znam , bo zaczynam ;)

ale jestem ciekawy co powiedzą Kunzel (latal po torach w USA i Europie) i Bauer, oni przecież znają arenę międzynarodową, więc może coś podpowiedzą jak zrobic dobrze ten odcinek terenowy... ;)

myślę że oni to mogą nam powiedzieć czy jest oki czy nie z takim bagażem doświadczeń...

KTM SMR 450 - samoobsługowa hurtownia frajdy!!!

29

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

mg84 napisał/a:

myślę że oni to mogą nam powiedzieć czy jest oki czy nie z takim bagażem doświadczeń...


Myślę że powiedzą: "no problem"

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

30

Odp: Wyłączanie odcinka terenowego podczas zawodów

no to będzie od kogo i czego się uczyc...  ;)

ale powiem , że ogladajac zawody (różne skróty itd. na youtube) w wiekszosci jest teren dosc twardy... do szybkiej jazdy w terenie... malo jest kopnego piachu ;)


hmmmm...   ja to cały czas myślałem że tor do supermoto to połączenie odcinka asfaltowego i odcinka szutrowego (utwardzony odcinek drogi terenowej) , a nie typowo crossowego ( kopny piaszczysty odcinek)  ;)

ale zawsze mogłem się mylić...  ;)

KTM SMR 450 - samoobsługowa hurtownia frajdy!!!