1

Temat: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

Cześć Drodzy koledzy,

co myślicie o takim pomyśle?

KTM EXC-R 530 przerobić na Supermociaka


dobry pomysł czy macie lepszy?


dodam że bardziej interesują mnie szaleństwa po mieście niż tylko tor i dlatego 530 a nie 450



licze na ciekawe  i kreatywne pomysły

2

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

Kolega cross ma takiego w wersji SM ;) pewnie od podrzuci kilka ciekawych uwag :)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

3

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

Cze,

ja mam 450 exc-r przerobionego na SM. Zawieszenie standardowe daje rade (waże ok 82kg) ale jak się przejechałem na fabrycznym SM (husqa) to stwierdziłem, że warto obniżyć. Wymieniłem pompę i zacisk przód. Napęd mam 14/45. Jest problem z tylną oponą - najlepiej chyba kupić felgę 4.5" i jeździć na 150'tkach - 160 wchodzi ale przycina oponę nawet jak koło jest minimalnie przesunięte na szprychach. Swoją drogą SMR ma ten sam wahacz i nie mam pojęcia jak tam wchodzi 170tka :(
Dodatkowo wymieniłem przedni błotnik na SM polisportu (krótszy) i osłony na lagi na otwarte (w standardowych koło obcierało).
Sprawdzałem dokładniej czym się różni EXC-R od SMR'a - kąt nachylenia główki ramy jest ten sam, jest szersza półka, wahacz ten sam - inny oczywiście silnik i zawieszenie.

crisson
SM450RR

4

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

temat rzeka ale tak po krótce:

ja mam felge 5" i gume 180 :) tulko troche przycina kewstia umiejetności i narzędzi aby dostosować motocykl do tego, przęłożenia 13/45 lub 48
zawieszenie dłubane czesciowo z SMR'A,
mocy pod dostatkiem
cąły przód załozony z beringera oraz tarcza hamulcowa z brakinga 310 mm wszystko to mozna zakupic u dilera ktm ;) w razie pytań pisz 2634008

ps.  aa co do ramy to to że kąt nachylenia jest ten sam to pić w smr jest zupełnie inna rama ;

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

5

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

dzięki dzięki,

a co byście wybrali: (zamierzam kupić nowe)

Husqa smr 510

czy

Kat 530 exc-r + dłubanie na supermociaka

ewentualnie

Husaberg FE 570 + dłubanie na supermociaka

6

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

husqa kleknie ;D  mendez cos o tym wie ;)

kat 530  narazie nie do zarżniecia a i oblatuje wszystko co dotychczas napotkał ;)

a co to husaberga jak dla mnie to to za krótko produkują ten model pozatym hus to prottypy ktm'a ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

7

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

cross - możesz zdradzić co zrobiłeś żeby zminimalizować obcieranie opony?

supermotox - mam kontakt do człowieka, który sprzeda nowego smr'a z rejestracją.

crisson
SM450RR

8

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

no ja nie wiem czy moge takei rzecyz pisac tu na forum w końcu to jest mój patent ;p zastanowie sie i dam znac ;]

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

9

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

crisson napisał/a:

supermotox - mam kontakt do człowieka, który sprzeda nowego smr'a z rejestracją.

crisson to daj namiar, pytać zawsze można


10

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

supermotox - poszło na priva

cross - byłbym wdzięczny za podpowiedz nie powiem :) a jak się uda spotkać to i pifko będzie :)

ja mam trochę przesunięte na szprychowaniu ale 160tka i tak obciera.

odnośnie kąta główki ramy to info takie znalazłem z tego co pamiętam na scigacz.pl. kąt ten to kąt przednich lag w stosunku do pionu czy jakoś tak więc sama rama nie ma znacznenia - chyba, że się mylę...

generalnie chodzi o to czy warto inwestować w smr'a czy przerabiać exc-r jeśli się chce rejestrację i tych różnic chyba zbyt dużo nie ma. sama rama różni się chyba tylko dolną częścią bo jest inny silnik. pewności jednak nie mam. wiem, że np plastiki, airbox, stelaż, itd są te same.

crisson
SM450RR

11

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

Dajcie znać jakie roczniki macie 530ki i jak silniki dają rade.
Również jeśli ktoś jeździł wcześniej 525 co może powiedzieć o porównaniu tych modeli.

Mam kupca na moj '06 525 exc a jest '09 530 ze wszystkimi mozliwymi dodatkami na sprzedanie i jak zwykle przy zakupie moto
serce mówi tak a głowa ze nie  :D

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

12

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

supermotox napisał/a:

Husaberg FE 570 + dłubanie na supermociaka

No a ja mam pytanie :
Po co kupować FE 570 i dłubać, skoro można kupić FS 570 i napierdalać od proga?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13 Ostatnio edytowany przez moto (2009-11-26 22:51:36)

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

Tez myślałem nad tym modelem, testowałem nówkę w tamtym tygodniu i nie zmienił bym mojego 525 na FS 570.
Fajny sprzęt, nie ma do czego się przyczepić (może oprócz twardego siedzenia) ale wcale nie lepszy niż 525 wiec nie warty dwa razy więcej kasy.
FE 570 to enduro, wiec jeśli przerobisz na sm to masz dwa motory  :/

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

14 Ostatnio edytowany przez gierwi (2009-11-26 23:39:45)

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

Nie no ja wiem że FE to enduro,
ale przecież można na małych kołach uskuteczniać lekki off road? Tym bardziej że supermotox napisał: dodam że bardziej interesują mnie szaleństwa po mieście niż tylko tor i dlatego 530 a nie 450.
U nas FS kosztuje 42 000 zł :mad:, więc trochę dużo. Nie jechałem tym, ale słyszałem opinię kolegi po przejażdzce  FE że w porównaniu do KTM EXC prowadzi się jak rower (tzn. lekko).

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15

Odp: KTM EXC-R 530 NA SUPERMOTO?

ja tam bym uderzał po tego smr do rejestracji, no chyba ze masz ochotę latac gubo w terenie,to wtedy exc ma sens. wiadomka seryjne sm sa drozsze ale nie ma kombinacji z zawiechą i hamplami, niestety w Polsce oprócz drz-sm,husqi, husab i mega drogiej aprilii nic inego nie mamy do wyboru. temat napewno do przemyślenia w długie zimowe wieczorki ;)